28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu
~ Przed wejściem na teren biblioteki prosimy o zasłonięcie ust, nosa oraz dezynfekcję rąk ~
MIejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
previous arrow
next arrow
Slider

Tegoroczna Noc Bibliotek już za nami. Wyjątkowo odbyła się w świecie wirtualnym.

Mimo, że nie mogliśmy w tym roku spotkać się na żywo, to postaraliśmy się wprowadzić Czytelników, zgodnie z hasłem Nocy Bibliotek, w „Klimat na czytanie” we własnych domach. A oto co się działo.

Kolaż z 13 zdjęć z akcji Noc Bibliotek

Drodzy Czytelnicy!

Już w najbliższą sobotę (10 października) odbywać się będzie Noc Bibliotek. Hasłem tegorocznej, VI już edycji, jest "Klimat na czytanie".

Plakat kolorowy. Na czarnym tle kolorowe litery. Od góry: napis Noc Bibliotek - w zielonym kółku, pod nim Klimat na czytanie, na dole plakatu data 10.10.2020 i adres strony nocbibliotek.pl

Klimat na czytanie to:
• dobry czas na czytanie w czasach, gdy mamy ograniczone możliwości udziału w innych formach kultury,
• najbardziej dostępna i przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w książce wsparcia, wytchnienia, pasji i rozrywki,
• wypożyczanie i dzielenie się książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest biblioteka,
• sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.

Mimo, że nie spotkamy się w tym roku z Wami, Drodzy Czytelnicy osobiście podczas Nocy Bibliotek w sobotę, to postaramy się wprowadzić Was w „klimat na czytanie”. W tym celu przygotowaliśmy dla Was:
wystawę „Książki z klimatem” do obejrzenia już od teraz w Bibliotece i na naszej stronie internetowej
konkurs fotograficzny „Klimat na czytanie”, który odbędzie się na naszym profilu na Facebooku
projekcję filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy” - w domowym zaciszu

Wystawa „Książki z klimatem”

Wszyscy wiemy jak ważna we współczesnym świecie jest potrzeba ochrony środowiska. Dbanie o naszą planetę stało się priorytetem. Na wystawie „Książki z klimatem” pokazujemy dostępne w Bibliotece tytuły o tematyce ekologicznej. Książki o lesie i jego mieszkańcach, o uprawie ogrodu w zgodzie z naturą i ochronie środowiska naturalnego. Wystawę wzbogacają bajki dla najmłodszych i gry planszowe, które uczą dzieci od najmłodszych lat postawy pro-ekologicznej - miłości i szacunku do otaczającej nas przyrody.

Plakat kolorowy. Tłem jest zdjęcie fragmentu lasu w jesiennej kolorystyce, na pierwszym planie wyciągnięta dłoń trzymająca rozłożoną książkę. U góry plakat napis: Książki z klimatem.

Zdjęcie kolorowe, wystawa w holu Biblioteki. Szklane gabloty, a wnich książki, gry planszowe i elementy dekoracyjne (liście, kasztany, żołędzie, mech). Z prawej strony sztaluga z plakatem Książki z klimatem. Na podłodze kosz wiklinowy a w nim gałęzie, liście, dynia, obok bukiet kwiatów w wiklinowym flakonie.

Konkurs "Klimat na czytanie"

Przyszła jesień. Na razie prawdziwie złota i sprzyjająca długim spacerom. Jednak niedługo spadną liście i zrobi się szaro, a wieczory staną się jeszcze dłuższe. Więcej czasu zaczniemy spędzać w domu. Wyciągniemy ulubiony ciepły koc, na nogi założymy grube skarpety, zaparzymy aromatyczną kawę lub herbatę. Rozsiądziemy się w ulubionym fotelu, weźmiemy do ręki dobrą książkę i odpłyniemy w krainę fantazji. A może jednak należymy do osób, które mówią że „nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie” i najlepiej czyta nam się w plenerze? W parku lub w lesie? I to jest właśnie odpowiedni dla Was klimat na czytanie?

Podzielcie się zdjęciami Waszych kącików czytelniczych lub miejsc, w których czyta Wam się najlepiej. Zainspirujcie innych do stworzenia odpowiedniego klimatu do czytania. Czyli najprościej: pokażcie nam że czytacie - jak, gdzie i kiedy lubicie to robić najbardziej. Zróbcie zdjęcie i umieśćcie je w komentarzu pod postem konkursowym. Pamiętajcie tylko o tym, by na fotografii była książka. Przy okazji możecie innym polecić tytuły idealne na jesień.

Konkurs trwa od 9 do 12 października na Facebooku naszej Biblioteki i jej Filii w Ruszczy. Sponsorami nagród są: Przedsiębiorstwo Budowlano- Produkcyjne POLPRZEM Sp z. o .o w Połańcu i Bank Spółdzielczy w Połańcu.

Zdjęcie kolorowe. Na nim stopy ubrane w kolorowe skarpety, filiżanka kawy i rozłożona książka okładką do góry.

Pełny regulamin konkursu dostępny jest tutaj: link

Film „Jakub, Mimi i gadające psy”

W ramach Nocy Bibliotek mamy także dla Was niespodziankę – bezpłatną projekcję filmu „Jakub, Mimi i gadające psy” w domowym zaciszu.

„Jakub, Mimmi i gadające psy” to oparta na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce), koprodukcja łotewsko-polska w reżyserii Edmundsa Jansonsa. To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego. Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out (we współpracy z polskim studiem Letko), film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.

Ze względu na pandemię w tym roku uczestnicy Nocy Bibliotek mogą obejrzeć film we własnych domach. Aby to zrobić należy zgłosić się do naszej Biblioteki (mailowo, telefonicznie lub poprzez e-mail) i odebrać link z hasłem. Potem można już tylko przygotować przegryzkę i rozpocząć seans we własnym domu. Kto pierwszy ten lepszy! Mamy do wykorzystania „jedynie” 100 haseł dostępu. Uwaga! Hasło będzie działało w terminie 9-12 października 2020 i pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online.

Już teraz można zobaczyć zwiastun animacji: https://www.youtube.com/watch?v=ELO_pE0-VmQ

Plakat kolorowy. Niebieskie tło, dwoje dzieci. Chłopiec biegnie trzymając psa pod pachą, dziewczynka jedzie z psem na hulajnodze. Za nimi biegnie sfora psów. U góry napis Jakub, Mimmi i gadające psy.

Akcja „Podziel się książkami”

Nocy Bibliotek towarzyszy w tym roku akcja „Podziel się książkami”. Zachęcamy Was Drodzy Czytelnicy do przynoszenia do biblioteki przeczytanych przez Was nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek. Chętnie przyjmiemy i puścimy dalej w obieg!


Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! W tym roku Noc Bibliotek wygląda u nas inaczej, ale mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Narodowe Czytanie "Balladyny" Słowackiego w wykonaniu naszej Biblioteki pokazane "od kuchni", czyli jak to zrobiliśmy.

Zapraszamy!

Żeby obejrzeć filmik należy kliknąć w obrazek poniżej lub link!

ncballadyna

https://youtu.be/wMtoIfKH-jQ

W sobotę, 5 września trwało Narodowe Czytanie. W wielu miejscach naszego kraju, a także poza jego granicami, można było posłuchać „BalladynyJuliusza Słowackiego. Połaniec także czytał. Do uczestniczenia w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania w naszym mieście zaprosiła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu oraz Miasto i Gmina Połaniec, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Szkoła Podstawowa w Połańcu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Połańcu i Warsztat Terapii Zajęciowej w Połańcu.

Narodowe Czytanie to akcja organizowana przez Prezydenta RP nieprzerwanie od 2012 roku mająca na celu propagowanie literatury narodowej. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W tym roku podczas dziewiątej już odsłony wydarzenia czytana była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. „Balladyna” to osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach. Historię o zbrodni i karze przez lata nie tracąca nic na swojej aktualności.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku akcja Narodowego Czytania w Połańcu została przeniesiona do internetu.

„Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji” - napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do udziału w akcji.

Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego w Połańcu zorganizowane zostało zatem w przestrzeni wirtualnej z wykorzystaniem nowoczesnych form komunikacji. Do akcji oprócz naszej Biblioteki włączyli się Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Szkoła Podstawowa w Połańcu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Połańcu i Warsztat Terapii Zajęciowej w Połańcu. Każdy ze współorganizatorów nagrał krótki filmik przedstawiający czytanie wybranych fragmentów dramatu Słowackiego. W rolę lektorów wcielili się bibliotekarze, czytelnicy, nauczyciele, uczniowie, podopieczni i opiekunowie Warsztatu Terapii i Domu Samopomocy, pracownicy oraz młodzież uczęszczająca na zajęcia teatralne do Centrum Kultury. Nagrania połączone zostały w jedną całość i w sobotę rano, 5 września, za pośrednictwem portalu You Tube odbyła się „premiera” filmu. Większość scen została nagrana w plenerze w otoczeniu przyrody. Tajemnicze jezioro Gopło, nad którym umiejscowiono akcję dramatu, odegrał połaniecki zalew. Scenę w lesie z majestatycznym dębem, w pobliżu którego siostry zbierają maliny, nagrano w parku dworskim w Ruszczy. Ogródki działkowe świetnie nadały się do nakręcenia fragmentów dramatu, których akcja rozgrywa się przed wiejską chata. Sceny, które dzieją się we wnętrzu chaty zostały nagrane na sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki przy fachowo dobranej scenografii. Lektorzy czytali przebrani za postacie z dramatu, co dodatkowo uatrakcyjniło wydarzenie. 

Kto jeszcze nie miał okazji obejrzeć tegorocznej odsłony Narodowego Czytania w Połańcu gorąco do tego zachęcamy. Link można znaleźć na stronie internetowej Biblioteki i profilu na Facebooku. Do wysłuchania i obejrzenia „Balladyny” w wykonaniu lokalnej społeczności naszego miasta w osobnym nagraniu zaprasza Burmistrz Połańca – Pan Jacek Tarnowski. Warto z zaproszenia skorzystać.

Wszystkim współorganizatorom serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do udziału w Narodowym Czytaniu w Połańcu. Dziękujemy lektorom oraz osobom, które zadbały o przygotowanie czytających i dobór scenografii. Specjalne podziękowania składamy Panu Grzegorzowi Samborskiemu, który zmontował wszystkie filmiki w jedną całość.

Na koniec zapraszamy czytelników do odwiedzania naszej Biblioteki z własnymi egzemplarzami „Balladyny” celem otrzymania pamiątkowej pieczęci tradycyjnie przygotowanej przez Kancelarię Prezydenta.


W sobotę, 5 września, cała Polska (a także wiele miejsc poza granicami naszego kraju) angażuje się w akcję Narodowego Czytania! Połaniec także czyta!

Narodowe Czytanie to akcja organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W latach kolejnych odbyło się czytanie: dzieł Aleksandra Fredry, Trylogii Henryka Sienkiewicza, "Lalki" Bolesława Prusa, "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza, "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego i "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. W 2019 roku lekturą Narodowego Czytania były Nowele polskie – zbiór 8 utworów autorstwa Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Brunona Schulza, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza i Henryka Rzewuskiego. 

W tym roku lekturą dziewiątej już odsłony Narodowego Czytania jest "Balladyna" Juliusza Słowackiego.

banner narodowe czytanie 2020 1

Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczna akcja Narodowego Czytania w Połańcu została przeniesiona do internetu.

"Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji" - napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do udziału w akcji.

Biorąc sobie do serca słowa Pana Prezydenta Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego w Połańcu zorganizowane zostało w przestrzeni wirtualnej z wykorzystaniem nowoczesnych form komunikacji i przy użyciu nowych technologii.

Na wydarzenie zaprasza wszystkich Burmistrz Połańca - Pan Jacek Tarnowski

 https://www.youtube.com/watch?v=XlH0lOk8LQY

film wprowadzenie

 

Narodowe Czytanie "Balladyny" w Połańcu. Zapraszamy do obejrzenia!

https://www.youtube.com/watch?v=k1e8RGJx-8s&t=1s

film

 

Do tegorocznego Narodowego Czytania w Połańcu włączyli się: Miasto i Gmina Połaniec, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Szkoła Podstawowa w Połańcu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Połańcu i Warsztata Terapii Zajęciowej w Połańcu.

Wszystkim współorganizatorom serdecznie DZIĘKUJEMY

Zapraszamy na Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego.

Tegoroczna odsłona akcji przeniesiona zostanie do Internetu. Link do wydarzenia zostanie opublikowany na stronie w najbliższą sobotę, 5 września.

plakat narodowe czytanie www 2020

A już teraz zapraszamy do odwiedzania naszej Biblioteki z własnymi egzemplarzami "Balladyny" celem otrzymania pamiątkowej pieczęci przygotowanej przez Kancelarię Prezydenta.

 

Kochani Czytelnicy i nasze Drogie Klubowiczki DKK!

Zapraszamy na wakacyjne spotkania autorskie on-line z lubianymi i cenionymi autorami.

Organizatorem spotkań jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza w Kielcach, a odbywają się one w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, który jest dofinansowany ze środków Instytutu Książki. Spotkania odbędą się na kanale Youtube Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach o godzinie 12.00.

W lipcu możecie spotkać się z Magdaleną Witkiewicz (30 lipca) i Izabellą Frączyk (31 lipca) a w sierpniu z Barbarą Rybałtowską (4 sierpnia),  Zbigniewem Masternakiem (6 sierpnia) i Ewą Cielesz (15 sierpnia).

Zapraszamy!

Witkiewicz

Frączyk

plakat Rybaltowska

Plakat Masternak

Plakat Cielesz

30 maja rozpoczął się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tegoroczny Tydzień odbywa się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

cała polska czyta o zwierzętach 2020

Wydarzenie ma zachęcić rodziny i placówki oświatowo-wychowawcze do regularnego czytania dzieciom, promować wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, a także budować świadomość proekologiczną i uwrażliwić młode pokolenie na los i potrzeby zwierząt.

Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczny Tydzień Czytania odbędzie się po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej.

Nasza Biblioteka również czyta. Warto zajrzeć na nasz profil na Facebooku i przekonać się co przygotowaliśmy dla młodych czytelników.

https://www.facebook.com/bibliotekapolaniec/videos/1084591928593114/

kaczka

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska.

Skończył się tegoroczny Tydzień Bibliotek, który z uwagi na niecodzienną sytuację wyglądał inaczej niż zwykle. Zaledwie dwa dni przed świętem bibliotekarzy i bibliotek nasza Biblioteka otworzyła się po długiej przerwie, by wystartować z wypożyczeniami książek oraz nową formą Tygodnia Bibliotek. W tym roku ze względu na małego wirusa, który mocno namieszał, majowe święto bibliotek pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece” przeniosło się do rzeczywistości wirtualnej.

A oto, jak wybór hasła Tygodnia Bibliotek 2020 wyjaśnia jego autor:
„Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy”.

Nawiązując do hasła postanowiliśmy zachęcić czytelników do delektowania się książkami i słowami, jak prawdziwi smakosze. Od 8 do 15 maja warto było śledzić nasz profil na Facebooku, gdzie codziennie serwowaliśmy smaczne kąski literackie polecając ciekawe tytuły do poczytania. Proponowaliśmy także ciekawe zabawy, quizy i gry w oparciu o książki i inne zbiory. Każdego dnia przygotowywaliśmy menu literackie, czyli propozycję książek w formie karty dań. Dla przykładu na Dzień Bibliotekarza, „szef kuchni” polecił na początek dnia „Śniadanie z Tiffany”, na obiad „Rosół z kury domowej” i „Papatacze, bubliczki, moskole”, na deser dietetycznie „Wiśniowy jogurt” i na kolację „Przedwojenne smaki”. Codziennie było dodawane nowe menu z innymi książkami. Wszystkie wykorzystane książki były dostępne do wypożyczenia.

Zaproponowaliśmy również czytelnikom zabawę „Kto to taki?”. Zasłoniliśmy maseczką fragment twarzy postaci widocznej na okładce książki biograficznej. Okładce robiliśmy zdjęcie, które następnie zamieściliśmy na Facebooku. Zadaniem czytelników było podanie imienia i nazwiska znanej osobistości z fotografii. Odpowiedzi należało udzielić w komentarzu pod postem. Fotografie wrzucaliśmy kilka razy dziennie przez cały tydzień. „Materiału” nam nie zabrakło, ponieważ w bibliotece można znaleźć wiele biografii sławnych ludzi znanych ze świata ekranu, estrady, sportu i polityki. Przygotowaliśmy także wersję quizu dla młodych czytelników. W tym przypadku pokazywaliśmy niewielki fragment okładki, po którym należało odgadnąć jaka bajkowa postać jest na niej widoczna. Bez trudu udało się czytelnikom rozpoznać Kota Filemona, Elzę z Krainy Lodu, Maszę i Niedźwiedia, Kubusia Puchatka, Smerfa, Lolka z bajki o dwóch kreskówkowych braciach, Harrego Pottera i Boba Budowniczego.

Ciekawą formą promocji literatury podczas Tygodnia Bibliotek były „Historyjki książką pisane”, czyli krótkie opowiadania napisane w oparciu o tytuły znalezionw na bibliotecznych półkach książki. Stworzenie historyjki nie było łatwym zadaniem. Należało bowiem z tysięcy książek wyciągnąć te, których tytuły po połączeniu ze sobą stanowiły główną treść opowieści. Co ważne: opowiadanie musiało mieć sens i miało zaciekawić czytelnika. Powstały historyjki dla dorosłych i dla dzieci. Myślimy, że udało nam się sprostać zadaniu, o czym można się samemu przekonać oglądając efekty pracy w galerii.

Na czas trwania tegorocznego Tygodnia Bibliotek zaprosiliśmy czytelników do wspólnej zabawy pod hasłem „Zagraj z nami!”. Bo kto powiedział, że w gry stolikowe można grać tylko stacjonarnie? Udowodniliśmy, że są gry, jak choćby kultowy „Mistrz słowa” i „Story cubes”, w które można zagrać także przez internet. Wybraliśmy gry opierające się na rzucie kostkami. Te rzuty zostały przez nas nagrane i opublikowane w postaci krótkich filmików na Facebooku biblioteki. W przypadku „Mistrza słowa” na kostkach znajdowały się litery, z których czytelnicy mieli za zadanie ułożyć jak najwięcej niepowtarzalnych wyrazów. W słowie musiały znajdować się tylko wylosowane litery, przy czym nie trzeba było wykorzystać wszystkich kostek. Kostka z gwiazdką to tzw. joker zastępujący dowolną literkę z alfabetu. Natomiast „Story cubes” to gra, na której kostkach widnieją nie litery, a symbole. Należało w oparciu o wylosowane kostki i widoczne na nich obrazki opowiedzieć wymyśloną przez siebie historię. Opowiadanie otwierało standardowe hasło „Dawno, dawno temu” lub „Pewnego razu”. Można było zacząć od dowolnej kostki, najlepiej od takiej, która jako pierwsza przykuła uwagę. Gra jest skonstruowana w taki sposób, że widoczny obrazek nasuwa wiele skojarzeń i każde jest prawidłowe. Nie ma złych odpowiedzi, jedyne co może ograniczać, to własna wyobraźnia. Odpowiedzi oczywiście należało podawać w komentarzach.

Ale to nie koniec propozycji na czas majowego święta bibliotek. Tydzień Bibliotek to również doskonała okazja by zachęcić czytelników do skorzystania w pełni z usług biblioteki, w tym z zasobów cyfrowych i katalogów on-line. Platforma Ibuk Libra z okazji Tygodnia Bibliotek przygotowała szereg ciekawostek o wirtualnej czytelni, do której dostęp mogą uzyskać wszyscy czytelnicy biblioteki. Codziennie można było się dowiedzieć czegoś nowego. Dla czytelników chcących skorzystać z możliwości korzystania z internetowego katalogu bibliotecznego przygotowaliśmy samouczek. W kilku krokach wyjaśniliśmy w jaki sposób szybko i skutecznie założyć konto czytelnika on-line, by móc zamawiać książki bez wychodzenia z domu.

Dziękujemy wszystkim za udział w Tygodniu Bibliotek i skorzystanie z naszej oferty. Mamy nadzieję, że niebawem sytuacja wróci do normy i będziemy mogli spotkać się z czytelnikami nie tylko w wirtualnej rzeczywistości. A tymczasem zachęcamy do zajrzenia do galerii zdjęć, w której zebraliśmy wszystkie materiały publikowane podczas trwania Tygodnia Bibliotek w tym roku na Facebooku.


Drodzy Czytelnicy!

Maj to dla wszystkich Bibliotek wyjątkowy czas obfitujący w moc atrakcji dla Czytelników. Od 8 do 15 maja już od lat obchodzimy bowiem Tydzień Bibliotek, podczas którego spotykamy się z Wami podczas lekcji bibliotecznych i warsztatów. Organizujemy także spotkania z ciekawymi ludźmi. W tym roku z powodu małego wirusa, który nam mocno namieszał Tydzień Bibliotek musi wyglądać inaczej. Będzie się odbywał głównie on-line.

Co roku zacne grono bibliotekarzy wymyśla także hasło Tygodnia Bibliotek. W tym roku brzmi ono „Zasmakuj w Bibliotece”. Autor hasła uzasadniania wybór w następujący sposób:

„Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa.
Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek.
To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy”.

plakat tb 2020

Zatem delektujmy się książkami, jak prawdziwi smakosze. W tym celu przygotowaliśmy dla Was menu książkowe na cały Tydzień Bibliotek. Warto śledzić nasz profil na Facebooku, gdzie codziennie będziemy Wam serwować smaczne kąski literackie. Zapraszamy!

Pamiętajmy, że chcąc zachować zdrowie musimy zadbać by nasz jadłospis był urozmaicony ;)

 

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij