28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu bierze udział w Projekcie "Mała Książka - Wielki Człowiek" i rozwija pasję do czytania wśród dzieci.

Certyfikat uczestnictwa Biblioteki w Połańcu w akcji Mała Książka Wielki Człowiek

Przypominamy, że nasza Biblioteka bierze udział w kampanii Mała Książka - Wielki Człowiek. Zapraszamy dzieci urodzone w latach 2016-2019 do naszej Biblioteki po Czytelnicze Wyprawki na start. Czekają na Was nowe książki, karty i naklejki!
 
Rodzicu! Pamiętaj, że wspólna lektura to nie tylko wielka przygoda i przyjemność, ale przede wszystkim wspaniała okazja do budowania bliskich relacji oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.
Bardzo cieszymy się, że grono Małych Czytelników stale się powiększa.
 
 
Jak przystąpić do projektu „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece?
  • Odwiedź z dzieckiem jedną z bibliotek biorących udział w akcji.
  • Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.
  • Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, do której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.
  • Pozwól dziecku samemu dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.
  • Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.
  • Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę.
  • Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.
 
Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Uczy go samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.
 
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.
 
Ulotka kolorowa, bez treści, zachęcenie do wzięcia udziału w akcji Mała Książka Wielki Człowiek
 
Jak_przystąpić_do_projektu_Mała_książka__wielki_człowiek_w_bibliotece_Informacja_dla_rodziców_1._Odwiedź_z_dzieckiem_jedną_z_bibliotek_biorących_udział_w_akcji._Adresy_bibliotek_dostępne_są_na_www.wielki-c.png

Biblioteka bierze udział w projekcie "Mała Książka - Wielki Człowiek" i rozwija pasję do czytania wśród dzieci.

Certyfikat_Mała_Książka_Wielki_Człowiek.jpg

Drogi Rodzicu! 
 
Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka w Bibliotece Publicznej w Połańcu czeka!
Każde dziecko w wieku przedszkolnym (urodzone w latach 2015-2018), które odwiedzi z rodzicem naszą Bibliotekę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej zbiór opowiadań „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. W Wyprawce znajduje się także przygotowana dla rodziców broszura informacyjna o korzyściach czytania dzieciom.
 
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki dziecięcej, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany dyplomem.
 
Zapraszamy!
 
Plakat kolorowy, zaproszenie do uczestnictwa w akcji Mała Książka Wielki Człowiek dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym
 
 
Więcej informacji o akcji na stronie http://wielki-czlowiek.pl/
 
 

Drogi Rodzicu!

Jeżeli Twoje dziecko urodzone jest w latach 2014-2017 i nie przystąpiło jeszcze do akcji „Mała Książka - Wielki Człowiek” to masz szansę to nadrobić 🙂

Wyprawki Czytelnicze czekają! Aby je otrzymać należy jedynie stać się aktywnym Czytelnikiem naszej Biblioteki.

Zapraszamy do Biblioteki!

grafika 1 www

info www

Książka na start 2019 rok

Mija miesiąc odkąd Biblioteka zaczęła wręczać trzylatkom Wyprawkę Czytelniczą w ramach ogólnopolskiej akcji "Mała książka - wielki człowiek". Wielu maluchów rozpoczęło już przygodę z czytaniem. 

Przypominamy, że każdy „Wielki Człowiek” urodzony w roku 2015, który przyjdzie wraz z rodzicem do biblioteki i stanie się czytelnikiem, otrzyma w prezencie książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. 
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, trzylatek otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Uwaga! Akcja trwa tylko do końca bieżącego roku, a ilość wyprawek jest ograniczona. Pośpiech zatem jest jak najbardziej wskazany. Zapraszamy już teraz do naszej Biblioteki wszystkich rodziców, którzy chcieliby swoim maluchom otworzyć drzwi do krainy wyobraźni.
Po więcej informacji zapraszamy do Biblioteki i na stronę internetową projektu (http://wielki-czlowiek.pl/).
Kampania realizowana jest przez Instytut Książki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fotoram.io 1

 

Z przyjemnością informujemy, że nasza Biblioteka bierze udział w projekcie adresowanym do dzieci trzyletnich i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK".

Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Po więcej informacji zapraszamy do naszej Biblioteki i na stronę internetową projektu (http://wielki-czlowiek.pl/).

Kopia Mała Książka Wielki Człowiek Plakat www

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij