28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

odjazdowy_rajd.png

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. A. Mickiewicza w Połańcu wraz z partnerem wydarzenia Towarzystwem Kościuszkowskim w Połańcu zaprasza na rodzinny rajd rowerowy pod hasłem "Odjazdowy Bibliotekarz". To już 10 odjazdowy rajd w Połańcu!

W tym roku rajd poprowadzony zostanie kościuszkowskim szlakiem. Trasę opracowali Miłośnicy Turystyki z Połańca - nieformalna grupa pasjonatów wycieczek. Po drodze cykliści będą mijać miejsca szczególnie związane z Tadeuszem Kościuszką w Połańcu i okolicach. Zobaczymy m.in. pomnik i kopiec Kościuszki, cmentarzyk kosynierów, spróbujemy oczyma wyobraźni zobaczyć miejsce dawnego obozu powstańców w dolinie Wisły i Czarnej. Zejdziemy z rowerów by wejść na szlak prowadzący na Winną Górę. Posłuchamy krótkiej opowieści o pobycie Kościuszki w Połańcu i okolicznościach ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego. W Ruszczy zatrzymamy się na chwilę przy majestatycznym dębie Kościuszko, pod którym według opowieści Naczelnik lubił odpoczywać. Na pewno pomnikowy dąb pamięta kościuszkowskie czasy i jako świadek historii wiele mógłby nam opowiedzieć. Niestety milczy…

IMG_20200827_142839.jpg

Na mecie rajdu będą czekać na uczestników dodatkowe atrakcje, w tym piknik z upieczonymi na ogniu kiełbaskami. Będzie coś dla miłośników zaglądania w głąb swojej duszy. Gość specjalny Marta Sobierajska – Fizjoterapeuta, Psycholog, Psychoterapeuta w trakcie certyfikacji przeprowadzi „pogadankę” na łonie natury na temat „Wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie, jak również Negatywnych konsekwencjach stresu oraz sposobach jego redukcji”. Oczywiście nie obejdzie się bez praktyki! Na Placu Muszli Koncertowej odbędzie się lekcja salsy oraz trening relaksacyjny.

 

Marta_-_Sportowo.jpg

 

Energetyczna muzyka z pewnością wyzwoli pokłady energii oraz uwolni endorfiny – SPORTOWE WITAMINY JJJ, natomiast trening relaksacyjny na łonie natury pozytywnie wpłynie na dotlenienie oraz rozluźnienie naszych organizmów. Dodatkową atrakcją będzie niespodzianka muzyczna z dedykacją dla wszystkich osób obecnych w „Odjazdowym Bibliotekarzu”.

Korzystajmy z dobrodziejstw naszego miasta, dbajmy o swój dobrostan – zarówno odnośnie sfery fizycznej, jak również i psychicznej. Integrujmy i bawmy się!

DO ZOBACZENIA 25 maja - NIE MOŻE WAS ZABRAKNĄĆ !!!

 

Rajd jest elementem projektu „Na kościuszkowskim szlaku – Połaniec”, na który Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Biblioteka realizuje projekt w partnerstwie z Towarzystwem Kościuszkowskim w Połańcu.

 

baner_z_logo.jpg

 Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij