28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu
~ Przed wejściem na teren biblioteki prosimy o zasłonięcie ust, nosa oraz dezynfekcję rąk ~
MIejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
previous arrow
next arrow
Slider

dkk logo.jpgNa tym spotkaniu rozmawiałyśmy o książkach „Nim zapadnie noc” Michaela Cunninghama i „Konik, szabelka” Anny Nasiłowskiej.
Powieść Cunninghama jest analizą tego, co dzieje się między małżonkami z dwudziestoparoletnim stażem, gdy w ich domu zjawia się brat kobiety. Kilkudniowa wizyta, wywrze ogromny wpływ na jej męża. Chłopak wzbudzi w nim nieoczekiwane uczucia i mimo walki ulegnie pokusie. Podstawy ich życia rodzinnego zostają zachwiane, ale wytrzymają tę próbę. Powieść pozbawiona jest akcji, wszystko dzieje się w sferze myśli bohaterów. Fascynująca analiza ich życia wewnętrznego, a do tego wspaniały język. Lektura prowokuje czytelnika do głębokich przemyśleń na temat życia.
„Konik, szabelka” Anny Nasiłowskiej to osobista próba zmierzenia się autorki z rodzinnym mitem i określenia swojego miejsca w świecie. Większa część książki dotyczy opowieści dziadka, który był uczestnikiem wojny 1920 roku. Wydarzenia w powieści obejmują okres od 1918 roku do 2010 roku. Historia opisana w sposób zawiły.

dkk grudzien 2016

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij