Relacja ze spotkania DKK w dniu 28 grudnia 2016 roku.

dkk logo.jpgNa tym spotkaniu rozmawiałyśmy o książkach „Nim zapadnie noc” Michaela Cunninghama i „Konik, szabelka” Anny Nasiłowskiej.
Powieść Cunninghama jest analizą tego, co dzieje się między małżonkami z dwudziestoparoletnim stażem, gdy w ich domu zjawia się brat kobiety. Kilkudniowa wizyta, wywrze ogromny wpływ na jej męża. Chłopak wzbudzi w nim nieoczekiwane uczucia i mimo walki ulegnie pokusie. Podstawy ich życia rodzinnego zostają zachwiane, ale wytrzymają tę próbę. Powieść pozbawiona jest akcji, wszystko dzieje się w sferze myśli bohaterów. Fascynująca analiza ich życia wewnętrznego, a do tego wspaniały język. Lektura prowokuje czytelnika do głębokich przemyśleń na temat życia.
„Konik, szabelka” Anny Nasiłowskiej to osobista próba zmierzenia się autorki z rodzinnym mitem i określenia swojego miejsca w świecie. Większa część książki dotyczy opowieści dziadka, który był uczestnikiem wojny 1920 roku. Wydarzenia w powieści obejmują okres od 1918 roku do 2010 roku. Historia opisana w sposób zawiły.

dkk grudzien 2016

Poprawiono: czwartek, 09 marzec 2017 10:26

enfrdeitptrues

Katalog ON-LINE

UWAGA!

ZAŁÓŻ KONTO CZYTELNIKA ON-LINE

obrazek

Katalog Biblioteki on-line

Biblioteka cyfrowa

ACADEMICA

IBUK Libra

Czytak

O finansach... w bibliotece

MGBP Połaniec - Facebook

IBUK Libra plakat

Nagrody i wyróżnienia

dyplom biblioteka roku 2017 link

rankingbibliotek2014 dyplom


ZOBACZ WSZYSTKIE

Jak dojechać?

Jak dojechać do Biblioteki<<zobacz>>