Godziny otwarcia biblioteki
Poniedziałek: 8:00-16:00
Wtorek-piątek: 9:00-17:00
Godziny otwarcia filii
Poniedziałek-Czwartek: 08:00-16:00
Piątek: 9:00-17:00
Adres
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
ul. Stefana Czarnieckiego 5
28-230 Połaniec
Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju oraz radości płynącej ze wspólnego świętowania.
Niech ten wyjątkowy czad napełni serca nadzieją i optymizmem a wiosenna atmosfera przyniesie nową energię i inspirację.
WESOŁYCH ŚWIĄT!
życzą Dyrektor i Pracownicy
Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. A. Mickiewicza w Połańcu
„Kurka gdacze: - Idą święta!
Na świat przyszły już kurczęta.
Znieśmy, ko-ko-koleżanki,
Nowe jajka na pisanki!”
(Urszula Kozłowska„O wiośnie, kurczętach i Wielkanocnych Świętach”)
Podczas spotkania Biblioludków w sobotę 13 kwietnia poczuliśmy już świąteczną atmosferę. Kurki i zajączki wielkanocne sprawiły nam wiele śmiechu i radości podczas tworzenia. Były też zabawy, czytanie książek oraz gry.
Wszystkim życzymy zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych!!
To nie liście i nie listki,
Nie listeczki jeszcze nawet -
To obłoczek przezroczysty,
Pozłociście zielonawy.
(„Brzózka kwietniowa” Julian Tuwim)
W sobotę 22 marca podczas spotkania Biblioludków czytaliśmy wierszyki o drzewach, rozmawialiśmy o wiośnie i jej pierwszych zwiastunach. Dzieci z zaangażowaniem wykonały śliczne, wiosenne brzózki z papieru. Było dużo wycinania, klejenia i malowania farbami. Wiosenne spotkanie umiliły nam również gry planszowe i karciane.
W słoneczne marcowe popołudnie grupa klubowiczek spotkała się w Bibliotece. Dobrej atmosfery i humoru, które mu towarzyszyły nie przytłumiła mroczna atmosfera omawianej książki „Zgubieni” Charlotte Rogan. Jest to historia rozbitków ze statku „Cesarzowa Aleksandra”, którzy walczyli o przetrwanie na szalupie ratunkowej. Żeby przeżyć, gotowi byli na wszystko, nawet poświęcenie życia współtowarzyszy. W ciągu dwudziestu jeden dni spędzonych na morzu, wszelka moralność przestała obowiązywać. Osoby, które się poddały, zapłaciły życiem, niektórzy zachowali do końca resztki człowieczeństwa, a przetrwali najsilniejsi. Szczegółową historię rozbitków poznajemy z pamiętnika ocalonej dwudziestodwuletniej, młodej mężatki Greace, oskarżonej o współudział w morderstwie dowodzącego na szalupie. Powieść stawia wiele pytań, główne to gdzie leży granica między dobrem a złem? Tytuł „Zgubieni” sugeruje, że jest to opowieść o ludziach, którzy zatracili wartości wyznawane wcześniej, a nie zaginieni na morzu rozbitkowie. Książka bardzo poruszająca, budząca wiele emocji. W innej atmosferze toczy się akcja powieści „Witajcie w księgarni Hyunam-Dong” koreańskiej autorki Hwang Bo-Reum. Marzeniem Yeong-jy było założenie własnej księgarni. Pewnego dnia zrealizowała je. Przez pierwsze miesiące niewiele osób korzystało z księgarni. Yeong-ju płakała i zastanawiała się jak przyciągnąć klientów. Zatrudniła sympatycznego baristę. Zaczęła organizować spotkania z pisarzami, powstało kółko czytelnicze. Coraz więcej osób zaczęło odwiedzać to miejsce, gdzie można odpocząć, znaleźć natchnienie do nowego życia. Książka optymistyczna, pozytywnie oceniona przez czytelniczki. Swoją opowieść o podobnych miejscach w Krakowie przytoczyła jedna z klubowiczek, która często odwiedza takie kawiarenki w tym mieście.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac rękodzieła uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Połańcu. Wystawa została zorganizowana z okazji Jubileuszu 25-lecia działalności WTZ.