28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

Tegoroczne wakacje w Bibliotece odbyły się z książką w roli głównej. Podczas czterech spotkań adresowanych do dzieci, młodzieży a także osób dorosłych książce towarzyszyły ciekawe warsztaty i zabawy. Ich tematyka była bardzo urozmaicona.

Zdjęcie kolorowe, wakacje w Bibliotece, uczestnicy warsztatów
Zdjęcie kolorowe, wakacje w Bibliotece, uczestnicy warsztatów
Zdjęcie kolorowe, wakacje w Bibliotece, uczestnicy warsztatów
Zdjęcie kolorowe, wakacje w Bibliotece, uczestnicy warsztatów
Zdjęcie kolorowe, wakacje w Bibliotece, uczestnicy warsztatów
Zdjęcie kolorowe, wakacje w Bibliotece, uczestnicy warsztatów
Zdjęcie kolorowe, prace dzieci wykonane podczas wakacji w bibliotece
Zdjęcie kolorowe, wakacje w Bibliotece, uczestnicy warsztatów
Zdjęcie kolorowe, prace kaligraficzne uczestników wakacji w bibliotece
Zdjęcie kolorowe, wakacje w Bibliotece, uczestnicy warsztatów

Na pierwszych wakacyjnych zajęciach okazało się, że dzięki książkom można wejść do świata wirtualnej rzeczywistości. Ożywić książkowych bohaterów i obejrzeć ilustracje w trójwymiarze. Książki pozwoliły także wcielić się w rolę detektywów próbujących rozwiązać zagadkę "Ostatniego manuskryptu" i odnaleźć ukryty skarb w czeluściach mrocznego magazynu książek. Na prośbę Czytelników odbyło się także spotkanie z naszymi bibliotecznymi pupilami - robotami Dash i Dot. Zajęcia uświadomiły dzieciom, że nowe technologie wcale nie wyparły tradycyjnej książki, a właśnie potrafią świetnie z nią współgrać. Jedno wcale nie wyklucza drugiego.

Biblioteczne wakacje nie mogłyby się obyć bez zajęć plastycznych, zatem podczas drugiego spotkania z piasku, bibuły i muszelek powstały „Nadmorskie krajobrazy”. Niektóre prace przedstawiały spokojne morze, a inne sztorm. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Oryginalne prace zdobiły wnętrze Oddziału dla dzieci.

Kto od zawsze pragnął nauczyć się podstaw pięknego pisania miał w te wakacje okazję. W ramach wakacyjnych spotkań odbyły się warsztaty z kaligrafii, czyli sztuki starannego i estetycznego pisania, dla początkujących. W odróżnieniu od reszty letnich zajęć przeznaczone były dla nieco starszych dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Kiedyś kaligrafia była podstawowym przedmiotem w szkołach i miała kształtować charakter oraz cierpliwość. Dzisiaj jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu i sztuką, którą coraz częściej kojarzymy z przyjemnością, a nie obowiązkiem.

Tegoroczne „Wakacje z książką w roli głównej” w Bibliotece zakończyły się zamykaniem lata w słoikach. Na czym to zamykanie polegało? Otóż uczestnicy zajęć umieścili w słoikach wszystko to co kojarzyło się z wakacjami. Były to więc muszelki, kamyczki, piasek. Dzieci ozdobiły swoje słoiki wodnymi zwierzątkami ulepionymi z plasteliny oraz łódkami zrobionymi z papieru. Na koniec z entuzjazmem opowiedziały o swoich wakacyjnych przygodach i ciekawych wycieczkach, które pozostały już tylko wspomnieniem, bo jak wiadomo wszystko co dobre szybko się kończy. Dotyczy to niestety także wakacji.

Ponadto w sierpniu odbyło się wielkie wydarzenie pod Biblioteką dla Biblioludków (czyli uczestników Klubiku przy Bibliotece) ich rodzin i przyjaciół. "Zabawy z dawnych lat" poprowadzone przez animatorów zostały zorganizowane w ramach projektu "Biblioludki i cztery pory roku", o którym można przeczytać w innym artykule.

Lipcowe i sierpniowe zajęcia miały za zadanie umilić dzieciom czas wolny od zajęć szkolnych, a także pokazać, że książka wcale nie jest nudna, że można ją łączyć z nowoczesnymi technologiami, zabawą czy plastyką. Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy i zapraszamy do naszej biblioteki także w roku szkolnym.

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij