28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

„Zima w Mieście i Gminie Połaniec 2014”


 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu, jak co roku w ferie włączyła się do akcji "Zima w Mieście i Gminie Połaniec". W dniach od 3 do 14 lutego 2014 roku w Oddziale dla dzieci oraz Filii Bibliotecznej w Ruszczy odbywały się  różnorodne zajęcia i warsztaty przygotowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta i gminy Połaniec.
Dwa tygodnie zimowego odpoczynku od nauki upłynęły pod znakiem doskonałej zabawy. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach plastycznych  i literackich. Korzystały z dostępnych gier planszowych, układały puzzle, rysowały, malowały itp. Dużym zainteresowaniem w Bibliotece w okresie ferii zimowych cieszyły się również stanowiska komputerowe. Dzieci grały w gry komputerowe, słuchały ulubionej muzyki, spędzały czas na Facebooku i innych portalach społecznościowych oraz śledziły na stronach internetowych postępy naszych zawodników występujących na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, którym całym sercem kibicowali. W feriach w sumie uczestniczyły 194 osoby.

Oddział dla Dzieci

We wtorki i czwartki, odbywały się zajęcia plastyczne w ramach których uczestnicy  wykonywali ciekawe prace. Na pierwszych zajęciach 4 lutego dzieci wzięły udział w zabawie plastyczno-literackiej na podstawie powieści A. A. MilneKubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”. Po  przeczytaniu tekstu dzieci wykonały zimę w Stumilowym lesie, używając przy tym różnych produktów:  ryżu, makaronu, majeranku, pieprzu, waty. Powstały piękne  i oryginalne prace.
Na kolejnym spotkaniu 6 lutego dzieci wykonały ciekawe zakładki do książek, używając przy tym papieru, nożyczek i kleju. Niektóre zakładki były już typowo „walentynkowe”. Głównym tematem następnych zajęć 11 lutego były kalambury. Uczestnicy zabawy świetnie radzili sobie z zadaniami do wykonania, pokazując  je bądź rysując na kartonie. Gracze puścili wodze fantazji, dzięki czemu było mnóstwo śmiechu i radości. Na ostatnich zajęciach 13 lutego dzieci wykonały walentynkowe serca z quillingu, przyozdabiając je różnymi wstążeczkami i napisami.
Wykonane podczas ferii prace zostały wyeksponowane w Oddziale dla dzieci.

Filia Biblioteczna w Ruszczy

Tegoroczne ferie w Fili bibliotecznej w Ruszczy zaczęto od zajęć plastycznych zatytułowanych "Nasza zima zła". Podczas wykonywania prac przedstawiających najzimniejszą porę roku dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie czy rzeczywiście nasza zima jest taka zła? Podczas burzliwej rozmowy wysłuchano zwolenników i przeciwników mroźnej pogody. Zdania były podzielone, a pogoda za oknem pomogła im dojść do porozumienia i jednogłośnie wszyscy stwierdzili, że: „Nasza zima wcale nie jest taka zła”.
Na kolejnych zajęciach 6 lutego wszyscy uczestnicy zajęć po przeczytaniu fragmentów baśni H. CH. Andersena"Królowa Śniegu", zabrali się do budowy zamku złej Królowej. Zadanie okazało się nie takie łatwe, jednak po zajęciach w naszej  bibliotece stanął piękny zamek Królowej Śniegu pokryty lodem z bawiącymi się dziećmi na dziedzińcu.
Wtorkowe zajęcia 11 lutego, to już nasz ulubiony qulling,.Ze względu na zimową porę roku wykonano qullingowe śnieżynki. Powstało wiele oryginalnych prac.
Na następnym spotkaniu w czwartek 13 lutego uczestnicy zajęć poznali nową metodę wykonywania kartek okolicznościowych iris folding. Spotkanie odbyło się przed dniem Święta Zakochanych, dlatego nie mogło zabraknąć w naszych pracach serduszek, amorków i kwiatów.  Metoda "Iris folding" jak najbardziej przypadła do gustu uczestnikom zajęć, co przeniosło się na powstanie ślicznych kartek walentynkowych. Prace powstałe podczas zajęć podziwiać można w  bibliotece.

 



Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych