28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

W dniach od 13 do 26 lutego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Połańcu oraz w jej Filii w Ruszczy odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Zima w mieście”.  Chociaż zimowa aura za oknem dawała się we znaki, chętnych dzieci do udziału w warsztatach nie brakowało.

Oddział dla dzieci

Na czas ferii zimowych Oddział dla dzieci stał się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem dla młodych czytelników.
W poniedziałki, środy i piątki uczestnicy „Ferii w Bibliotece” mogli pograć w gry planszowe i poukładać puzzle. Na tablicy interaktywnej prezentowano również kreskówki edukacyjne z cyklu „Owce w sieci” dotyczące zagrożeń wynikających z korzystania z nowych technologii (komputera, internetu, telefonu komórkowego).
We wtorki i czwartki, odbywały się zabawy plastyczne i literackie. W tych dniach uczestnicy mogli wykonywać prace plastyczne, według swojego pomysłu lub przyłączyć się do zaproponowanej przez prowadzących zabawy.
Z okazji Dnia Zakochanych dzieci wykonywały dowolną techniką kartki walentynkowe a 16 lutego brały udział w zabawie polegającej na projektowaniu (z kartonu i  kolorowego bristolu) domku dla krasnali. Zabawa inspirowana była książką „Wielka encyklopedia krasnoludków” Marcina Przewoźniaka. W drugim tygodniu ferii dzieci wykonywały „akwarium na niby” (również mając do dyspozycji karton, papier, klej i nożyczki).
Młodzi uczestnicy warsztatów okazali się bardzo kreatywni i stworzyli ładne i oryginalne prace, które można podziwiać w Bibliotece.
Codziennie w godzinach pracy Biblioteki dzieci i młodzież chętnie korzystała również ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, a w oczekiwaniu na swoją „kolej” grała w dostępne w Bibliotece gry planszowe (m.in. „Biznes po europejsku”, „Scriba”, „Kocham Polskę”, „Flotylla” i inne) i układała puzzle.

Wypożyczalnia i czytelnia dla dorosłych

W przygotowaniach atrakcyjnych zajęć dla młodych ludzi spędzających czas zimowego wypoczynku w mieście chętnie wzięli również udział pracownicy Wypożyczalni i czytelni dla dorosłych.
Uczestnicy Ferii w Bibliotece mogli wziąć udział w kursie on-line dotyczącym bezpiecznego korzystania z Internetu, udostępnionym na platformie e-learningowej kampanii „Dziecko w Sieci”. Dzieci skorzystały z kursu „3...2...1... Internet”, pokazującego w zrozumiały sposób zagrożenia wynikające z korzystania z nowych technologii, a młodzież z kursu „W sieci” przeznaczonego dla zaawansowanych użytkowników Internetu. W kursach internetowych wzięło udział 14 uczestników.

Filia Biblioteczna w Ruszczy

Filia Biblioteczna w Ruszczy w tym roku również nie zapomniała o najmłodszych czytelnikach. Specjalnie dla nich na okres zimowego odpoczynku przygotowała różnorodne zajęcia.
W programie zajęć znalazły się warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy.  Zajęcia odbywające się we wtorki i czwartki miały charakter plastyczny i cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Pierwszy tydzień ferii upłynął pod znakiem projektowania „walentynek” i walentynkowych dekoracji. Uczestnicy wykonywali również bałwanki i pingwinki wykorzystując przeróżne materiały np. bibułę, farby, papier kolorowy, kaszę mannę, płatki owsiane i ziarenka  ryżu.
W drugim tygodniu mali artyści tworzyli kolorowe wiosenne dekorację. Podczas tych spotkań powstało wiele ciekawych i oryginalnych prac.
Uczestnicy warsztatów chętnie korzystali również ze stanowisk komputerowych, wyszukując interesujące ich informacje, grając w gry edukacyjne i słuchając muzyki. Dzieci grały także w swoje ulubione gry - „Monopoly”, „Zagadki Smoka Obiboka”, „Skojarzenia” i „Twistera”.                
Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy Ferii w Ruszczy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Ferie zimowe dobiegły już końca ale Biblioteka nadal jest otwarta i czeka na tych, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić.
    



Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij