28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow


W lipcu i sierpniu 2011 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu, jak co roku, włączyła się do akcji „Wakacje w mieście i gminie Połaniec” organizowanej przez Urząd Miasta

i Gminy Połaniec we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.


W każdą środę w godzinach od 10.00 do 12.00 w Oddziale dla dzieci odbywały się zajęcia dla dzieci pod hasłem „Wesoła Biblioteka”. I tak:

  • 6 lipca wspólnie opracowywano krótki regulamin warsztatów i bawiono się w grę „Kalambury” przy użyciu tablicy interaktywnej znajdującej się w wyposażeniu Biblioteki. Poza tym dzieciom udostępniono gry planszowe oraz puzzle. W zabawach wzięło udział 25 osób.
  • 13 lipca grano w internetowych „Milionerów” (przy użyciu tablicy interaktywnej) oraz układano puzzle i grano w gry planszowe. W zabawach uczestniczyło 36 osób. Wszystkim uczestnikom wręczono drobne upominki – zabawne rybki-strugaczki.
  • 20 lipca dzieci grały w gry planszowe, rysowały oraz układały puzzle. W zabawie wzięło udział 13 osób.
  • 27 lipca bawiono się w „Kółko i krzyżyk” przy użyciu tablicy interaktywnej, oraz grano w gry planszowe, wykonywano prace plastyczne oraz układano puzzle. Na zajęcia przyszło 15 dzieci.
  • 3 sierpnia dzieci wzięły udział w zabawie plastyczno-literackiej „Torebka Mamusi Muminka”. Na początku jedna z uczestniczek przeczytała opowiadanie o Muminkach, a następnie dzieci przy użyciu głównie starych gazet, taśmy klejącej i nożyczek projektowały współczesną wersję torebki, atrybutu mamusi Muminka. Powstały dwie torebki, w których znalazły się rysunki przedmiotów, które, zdaniem uczestników warsztatów, nowoczesna mama powinna zawsze mieć przy sobie (m.in. telefon komórkowy, portfel, dokumenty, parasolka, zdjęcie swoich dzieci, bilety do kina i teatru, piłeczki, perfumy, szminka). Dzieci układały również puzzle i grały w gry planszowe. W zabawach wzięło udział14 osób.
  • 10 sierpnia odbyło się głośne czytanie opowiadania Peyo „Wyścig smerfów” jako wstęp do zabawy plastyczno-literackiej polegającej na projektowaniu nieznanego dotąd smerfa, nie występującego w opowiadaniach Peyo. Powstały fantastyczne nowe smerfy: rapowiec, lekarz, archanioł, reggae, listonosz, nauczyciel, fotograf, rapank (połączenie smerfa punka i rapowca). Dzieci, które wcześniej od innych ukończyły swoje prace grały w gry planszowe i układały puzzle. W warsztatach uczestniczyło 10 osób.
  • 17 sierpnia projektowano domki dla lalek i dla zwierzaków z pudełek, kartonów, bibuły i innych artykułów plastycznych. Grano w gry planszowe i układano puzzle. Powstało kilka fantastycznych projektów, w których wzięło udział 14 dzieci.
  • 24 sierpnia dzieci wzięły udział w zabawie pod hasłem „Torba Boba Budowniczego” inspirowanej opowieściami dla najmłodszych o lubianym majsterkowiczu. Powstały dwie skrzynki z narzędziami z dostępnych w bibliotece materiałów plastycznych (papieru, pudełek kartonowych, bibuły itp.). W zajęciach wzięło udział 12 osób.
  • 31 sierpnia, w ostatnim dniu wakacji, rozwiązano konkurs na komiks „Opowieść słowem i obrazem”. Sześciu laureatkom, w wieku od 9 do 14 lat, wręczono nagrody książkowe (dotyczące sztuki plastycznej i literatury), kredki oraz dyplomy. Nagrodzono, bez podziału na miejsca: Wiktorię Kubik (komiks „Wróżki”), Olgę Wójtowicz („Magiczna wyprawa”), Milenę Konwicką („Wyprawa na ryby”), Klaudię Ptak („Niedzielny spacer”), Martynę Konwicką („Gdzie jest Sara?”) i Izabelę Oleś („Garfield”). Układano również puzzle i rysowano. W zajęciach wzięło udział 9 dzieci.

Łącznie w zajęciach w Bibliotece w lipcu i sierpniu wzięło udział 148 dzieci.




Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij