28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

W majowej atmosferze, nasyconej zapachem bzu, 10 maja 2016 roku, czytelnicy Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu spotkali się z Magdaleną Kordel. Autorka wielu bestsellerowych powieści mieszka wraz z rodziną w Otwocku. Marzy o domu w górach. Pisarce towarzyszył mąż Jakub, który prowadził spotkanie. Opowieści o sobie rozpoczęła o początkach drogi do pisania. Już jako dziecko zmieniała zakończenia książek, które jej czytano. Ulubioną  jej autorką była Lucy Maud Montgomery. Pierwszą książkę „48 tygodni” napisała do szuflady. Ukazała się w 2005 roku, dzięki mężowi, który dostarczył ją do wydawnictwa. Druga i trzecia książka zostały odrzucone przez wydawców. „Uroczysko” napisała też dla siebie, po trudnym okresie w swoim życiu zawodowym. Nie planowała dalszego ciągu, ale trudno było jej się rozstać z powieściowym miasteczkiem. To miejsce i postacie zostały i przewijają się w następnych powieściach.
Ulubioną książką  Magdaleny Kordel  jest „Tajemnica bzów”, która ukazała się w 2015 roku. Jest to jej pierwsza książka z tłem historycznym. Słuchaczy interesowały bardzo plany pisarskie autorki. Są one bardzo bogate. Za kilka tygodni pojawi się na rynku wydawniczym książka „Nadzieje i marzenia”. Obecnie pracuje nad powieścią wigilijną. W planach ma powieść retro oraz rozstrzygnięcie historii Majki z cyklu „Uroczysko”, będzie też kontynuacja oraz zamykanie wątków osób znanych z cyklu „Malownicze”. Wszystkich zainteresowała informacja, że autorka na miejsce akcji swojej powieści planuje wybrać miejscowość położoną w naszym rejonie.
Barwnie Magdalena Kordel opowiadała też o tym , jak pisze i skąd czerpie inspiracje do swoich powieści. Choć pisanie jest jej pasją, to czasem przychodzi jej ono z trudem. Musi zżyć się z postaciami, ich historią i po napisaniu 50 lub 60 stron , zaczyna pisać systematycznie. Bohaterowie pojawiają się przypadkowo, widzi ich cechy charakteru, osobowość, a nie wygląd  fizyczny. Ma swoje pomysły na książki i nie chciałaby pisać powieści na zamówienie. Jest osobą optymistyczną i nie potrafiłaby napisać „Dżumy” czy „Ludzi bezdomnych”. Aby rozwijać się jako pisarka ciągle ma kontakt ze słowem, pisze i dużo czyta. Jej ulubionymi polskimi autorami są: Agnieszka Lingas-Łoniewska, Katarzyna Enerlich, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Małgorzata Kalicińska, Marek Krajewski oraz pisarze zagraniczni : Gavalda, Nesbo, King, Sparks, Irving, Hemingway.
Dla Małgorzaty Kordel zawsze ważne są marzenia, dlatego pomaga spełniać je młodym autorom. Dzięki akcji na blogu „Kto napisze ze mną książkę” debiutanci mogą wydać swoją książkę. Z uśmiechem na twarzy opowiadała o krytyce swoich książek w internecie. Rozróżnia krytykę, która ją rozwija i inspiruje od krytykanctwa, które czasem boli, ale go ignoruje.
W podziękowaniu za interesujące i ciepłe spotkanie pisarka otrzymała od Pani dyrektor Biblioteki - Renaty Wójtowicz album „Miasto Kościuszki Połaniec” oraz książkę Krystyny Orlicz „Na ścieżkach czasu”. Uczestnicy spotkania, którzy kupili książki, a było ich sporo, czekali wytrwale na autograf autorki. Po tym wszyscy zostali upamiętnieni na wspólnym zdjęciu.



Spotkanie było jednym z punktów programu Tygodnia Bibliotek.
Zostało sfinansowane ze środków Instytutu Książki.

fdkk logo

logo ikNPRCz

 

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij