28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow
Zapraszamy na spotkanie z poezją i wernisaż wystawy pani Anny Gaudnik. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 13 czerwca 2024 roku o godzinie 17.00 w naszej Bibliotece.
 
 

Anna Gaudnik - Brzeszczanka,absolwentka brzeskiego liceum i Wydziału Farmacji Akademii Medycznej w Krakowie. Osoba wszechstronna, znana w Porąbce Uszewskiej, Krynicy-Zdroju i Brzesku jako kompetentna i pomocna farmaceutka. Uważna rozmowa z drugim człowiekiem jest dla niej źródłem inspiracji i refleksji.

W swojej twórczości ujawnia autentyczny zachwyt nad pięknem przyrody. Od początku XXI wieku prezentuje swoje utwory w czasie wieczorków poetyckich organizowanych w różnych zakątkach regionu a nawet poza nim. Jej wiersze są od lat recytowane w Powiatowych Konkursach Recytatorskich "Perły Regionu". Owocem jednego z nich w 2014 roku była antologia poetów brzeskich "Ocalić od zapomnienia".

Działalność artystyczną i społeczną poetki doceniło także środowisko farmaceutyczne, przyznając jej w 2016 roku odznakę "Zasłużony dla środowiska aptekarskiego Małopolski".

Kobieta wielu pasji, realizuje się również w malarstwie i grafice, które po raz pierwszy zaprezentowała publicznie jesienią 2020 roku w Bibliotece Publicznej w Brzesku.

 

"Namaluj zachwyt słowem. Wzruszenie budzi się tak pięknie (...)"

 
Miejsko-Gminna_Biblioteka_Publiczna_w_Połańcu_zaprasza_na.png
 
 
 
 
 
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij