28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

„Rzepka” - inscenizacja taneczno – muzyczna w Bibliotece

We wtorek, 15 grudnia 2015 roku, w Bibliotece w Połańcu grupa wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum w Połańcu zaprezentowała zgromadzonej widowni uwspółcześnioną inscenizację taneczno – muzyczną wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima. W rolę aktorów wcieliło się dwanaścioro dziewcząt i chłopców pod opieką pani Małgorzaty Sokołowskiej, a funkcję reżysera i choreografa objęła pani Urszula Żurawska. Przedstawienie realizowane było w ramach projektu „Wolontariackie wariacje kulturalne” przygotowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci, Młodzieży i Rodzin „Bliżej” w Połańcu.
Młodzież stanęła na wysokości zadania. Zaowocowały długie, żmudne i pracochłonne przygotowania. Dzięki pomysłowości wolontariuszy wiersz Tuwima, na którym wychowały się pokolenia, został przedstawiony w nowatorski sposób. Kostiumy w większości gimnazjaliści wykonali własnoręcznie, według swojej autorskiej koncepcji. Także elementy ruchu scenicznego i podkład muzyczny to był ich pomysł. Bohaterowie „Rzepki” zostali oryginalnie przedstawieni. Wśród nich swoim wyglądem i zachowaniem wyróżniała się babcia. Jej sapanie i zabawne komentarze przy próbie wyciąganiu rzepki śmieszyły publiczność. Widownię do śmiechu doprowadził także rapujący wnuczek, ubrany jak przystało na nastolatka z XXI wieku, w luźny dres. Dzięki tej postaci utwór Tuwima zyskał wiele na aktualności. Także barwne postacie zwierząt przyciągały uwagę publiczności. Kot łasił się i leniwie przeciągał, żabka podskakiwała, pies droczył się z kotem a kurka, gąska i bocian dziobały się nawzajem.
Inscenizacja wiersza Juliusza Tuwima „Rzepka” w wykonaniu gimnazjalistów była wesoła i ciekawa. Nowoczesna aranżacja utworu, ciekawa charakteryzacja, bajeczne stroje, kolorowe maski oraz układ taneczny przy znakomicie dobranym podkładzie muzycznym podobały się zarówno dzieciom jak i ich rodzicom, którzy cały czas bardzo dobrze się bawili.
Dziękujemy Stowarzyszeniu „Bliżej” za świetną wspólną zabawę i życzymy wielu wspaniałych pomysłów.


 

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij