28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

 

Biblioteka – z Czytelnikami i dla czytelników

Z inicjatywy organizacji zrzeszających bibliotekarzy, księgarzy, drukarzy i wydawców rok 2014 ogłoszono Rokiem Czytelnika, pragnąc w ten sposób uczcić 650 lat działań na rzecz książki. Biblioteka w Połańcu włączyła się do obchodów Jubileuszu. W czwartek 29 maja 2014 r.  zorganizowano spotkanie z Czytelnikami.


Na spotkaniu, oprócz Czytelników, pojawili się liczni goście: przyjaciele Biblioteki, bibliotekarze, przedstawiciele Miasta i Gminy Połaniec oraz dyrektorzy i delegaci jednostek organizacyjnych, instytucji i stowarzyszeń z Połańca. Swoją obecnością Bibliotekę zaszczycili między innymi: pani Małgorzata Żugaj – Skarbnik Gminy Połaniec, pani Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Staszowie – Ewa Cygan, pani Joanna Juszczyńska – Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki, pan Stanisław Kotlarz – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Połańcu, pan Marek Pedyński – Zastępca Prezesa Towarzystwa Kościuszkowskiego, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej – pani Anna Wolska, pani Jadwiga Dąbrowska – Wicedyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu, pani Renata Morawiec – Sekretarz Koła PTTK w Połańcu.
Po krótkim powitaniu wszystkich zgromadzonych gości odbyły się występy artystyczne w wykonaniu dzieci. Na początku maluchy z Przedszkola Publicznego w Połańcu zaśpiewały piosenkę o książce, wyrecytowały wiersze Jana Brzechwy i wykonały układ taneczny wywołując uśmiech na twarzach zgromadzonych. Następnie dwie uczestniczki warsztatów muzycznych z CKiSz zaśpiewały piosenkę „Księżyc” wprawiając wszystkich w nastrój zadumy i nostalgii. Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna „Biblioteka – z Czytelnikami i dla Czytelników” przypominająca ostatnie inicjatywy Biblioteki i akcje propagujące czytelnictwo.
Po prezentacji głos zabrała pani Ewa Cygan – Dyrektor biblioteki w Staszowie. Podziękowała za owocną współpracę z Biblioteką w Połańcu i pogratulowała udanych pomysłów na promocję książki i czytelnictwa. Zaznaczyła, że współczesne Biblioteki to jedyne w swoim rodzaju miejsca,w których panuje specyficzna atmosfera, gdzie wiele się dzieje, ale jednocześnie można odpocząć, wyciszyć się. Można spotkać się z życzliwością ludzi i przy okazji doboru literatury porozmawiać o życiu, zwierzyć się ze swoich problemów.
Pozytywnie o Bibliotece wypowiedziała się także pani Małgorzata Żugaj – Skarbnik Gminy Połaniec. Sama w wolnych chwilach chętnie sięga po książkę i pasją czytania udało jej się zarazić najbliższą rodzinę.
Spotkanie w ramach obchodu Roku Czytelnika było doskonałą okazją do  nagrodzenia najaktywniejszych czytelników i uhonorowania przyjaciół Biblioteki oraz wyrażenia słów podziękowania za współpracę, wsparcie finansowe i merytoryczne dla wszystkich osób, instytucji i organizacji zaangażowanych w życie Biblioteki. Przygotowano ponad trzydzieści dyplomów i nagród książkowych dla najbardziej aktywnych w 2013 roku czytelników dorosłych i dzieci. Nie zapomniano również o paniach tworzących Dyskusyjne Kluby Książki działających w Bibliotece w Połańcu i Filii w Ruszczy. Dyplomy i upominki wręczyły pani Małgorzata Żugaj - Skarbnik Gminy Połaniec, pani Ewa Cygan - Dyrektor Powiatowej i MIejskiej Biblioteki Publicznej w Staszowie oraz pani Renata Wójtowicz – Dyrektor Biblioteki w Połańcu. Nagrody książkowe ufundowała między innymi Powiatowa Biblioteka Publiczna w Staszowie.
Po części oficjalnej odbył się poczęstunek. Wszystkich gości zaproszono na degustację tortu w kształcie książki upieczonego przez jednego z Czytelników. Tym słodkim akcentem zakończono spotkanie z okazji obchodów Roku Czytelnika w Bibliotece w Połańcu.Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij