28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu
~ Przed wejściem na teren biblioteki prosimy o zasłonięcie ust, nosa oraz dezynfekcję rąk ~
MIejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

Jak obsługiwać laptopa?

Jak kupić telewizor przez Internet?

Jak dotrzeć do najnowszych wiadomości?

Jak szybko, wygodnie i bez dodatkowych kosztów rozmawiać z bliskimi?

Jak korzystać z poczty elektronicznej, wysłać lub odebrać e-mail?


Tego wszystkiego dowiedzieli się Seniorzy uczestniczący 7 marca  2013 roku w szkoleniu „Internet bez granic” zorganizowanym  w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Połańcu .

Zajęcia adresowane do seniorów, zgromadziły 10 osób. Szkolenie poprowadziły ekspertki z Fundacji Orange, które krok po kroku wyjaśniały podstawy obsługi komputera (zapoznanie się z klawiaturą). Każdy z uczestników pracował na osobistym komputerze, (laptopy udostępniła firma Orange) dlatego teorię można było poprzeć ćwiczeniami praktycznymi.

Podczas spotkania prowadzący pokazali uczestnikom krok po kroku jak wyszukiwać informacje w Internecie, jak korzystać z komunikatora Skype oraz jak wysłać e-mail.

Seniorzy bardzo szybko się uczyli! Pod koniec szkolenia, prawie każdy potrafił już odnaleźć stronę, którą był zainteresowany. Jedni chcieli odbyć wirtualne podróże po Polsce i świecie, innych interesowało wyszukanie informacji praktycznych np. jak znaleźć dobrego lekarza, pogoda w mieście, wiadomości lokalne . Dodatkowo uczestnicy zapoznali się z obsługą tabletu.

Ponadto, jeden z uczestników, który najszybciej wyszukał najtańszy produkt w sklepie internetowym został nagrodzony upominkiem.

Program „Internet bez granic” to inicjatywa Fundacji Orange, skierowana do osób w wieku 50+. Ma ona na celu przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu osób starszych. W ramach projektu w bibliotekach w całej Polsce Orange prowadzi bezpłatne szkolenia z obsługi komputera oraz korzystania z sieci.

 Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij