28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

Tematem dyskusji na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu książki w dniu 26 kwietnia 2017 roku były książki : "Ślady" Jakuba Małeckiego i "Mężczyzna, który tańczył tango" Arturo Perez-Reverte.
"Ślady"- to dziewiętnaście opowiadań pozornie niezwiązanych ze sobą. Łączą  je jednak występujące w nich postacie, których losy nieustannie się splatają.
Autor w oryginalnej i specyficznej formie opowiada o sprawach niewygodnych i bolesnych – śmierci i przemijaniu. Bohaterowie krótkich opowiadań, to zwykli ludzie zmagający się ze zwykłym życiem i poddający się bezwiednie jego nurtowi. Zostawiają ślady, które są dowodem na ich istnienie.
Małecki uświadamia nam, że życie mimo wieli  ułomności i ograniczoności jest piękne. Sugeruje, że ten ograniczony czas warto wykorzystać maksymalnie, niczego nie odkładając na później.

Zupełnie inny klimat i styl prezentuje książka "Mężczyzna, który tańczył tango". Powieść ma wiele wątków- miłosny, obyczajowy, przygodowy, szpiegowski. Poznajemy Hiszpanię pogrążoną w wojnie domowej oraz włochy u progu II wojny światowej, działania radzieckiego KGB. W fabułę wpleciona jest też „ historia tanga”. Barwnie i szczegółowe opisane przez autora rozgrywki szachowe dostarczają czytelnikowi wiele emocji.
Tytułowy Max Costa, wspaniały fordanser, a przy tym oszust i złodziej, uwodzi piękną Mechę -żonę hiszpańskiego kompozytora. Krótki romans odbije się na ich późniejszym życiu. Choć nie mieli się spotkać, los ich zetknął na przestrzeni trzydziestu lat jeszcze dwa razy na krótko. Każde z tych spotkań to odsłona ich burzliwego i namiętnego związku.

obraz 005

obraz 006

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych