„Wolontariuszka” Marka Harnego i „Bezlitosne. Najokrutniejsze kobiety dwudziestolecia międzywojennego” - te książki były tematem dyskusji na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Połańcu.
Powieść Harnego wprowadziła klubowiczki w świat narkomanów i terapeutów. W tym tle rozwinął się wątek miłosny pary z „różnych światów”. Agnieszka, dziewczyna z „dobrego domu” na przekór rodzicom zostaje steetworterką. Bierze udział w programie wymiany strzykawek dla narkomanów. Poznaje przy tym Michała, starszego od siebie wolontariusza pracującego w innym ośrodku, prowadzonym przez ojca Gabriela. Michał ma za sobą burzliwą przeszłość. Różni ich nie tylko status społeczny, mają inne poglądy na życie, wiarę. Ich spotkania stają się początkiem wielkiego uczucia, które zostaje poddane wielkiej próbie. „Wolontariuszka” to powieść pełna emocji, ukazuje złożoność ludzkich relacji. Czyta się ją jak dobrą powieść sensacyjną.
Książka „Bezlitosne. Najokrutniejsze kobiety dwudziestolecia międzywojennego” została opracowana przez kulturoznawców - Agnieszkę Haskę i Jerzego Stachowicza. Autorzy zawarli w niej krótkie opisy zbrodni dokonanych przez kobiety. Materiałem źródłowym były wycinki z prasy brukowej tego okresu. Wstęp do książki zawiera charakterystykę przełomu XIX i XX wieku. Przemiany społeczno-obyczajowe zmieniły ówczesną pozycję kobiet. Krótko, bez analizy opisane są w niej zbrodnie dokonane przez kobiety z miłości, oszustwa, skandale obyczajowe, historie z półświatka prostytutek. Ma formę pitavalu. Pozycja polecana szczególnie osobom dla zainteresowanych tym tematem.