28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

Karnawał zakończyłyśmy spotkaniem i dyskusją o książce „Niezwykłe. 366 kobiet, które zmieniły bieg historii” Ailsy Holland, Jo Bell i Tani Hershman.

Publikacja jest owocem projektu OnThisDayShe, który zakładał stworzenie kalendarium wydarzeń z udziałem kobiet. Autorki w ważnym dla kobiety dniu publikowały na Twitterze wpis. Z tych wpisów powstało kalendarium zawierające krótkie informacje o kobietach z różnych epok pominiętych w podręcznikach historii. Są wśród nich artystki, filozofki, psycholożki, działaczki społeczne, awanturniczki i jedna morderczyni. Na kartach tej książki znalazły swoje miejsce też wybitne Polki.

Każda z klubowiczek odnalazła w tej publikacji jakąś postać, która ją zainteresowała i na pewno sięgnie po inne źródła , aby dowiedzieć się o niej więcej.

2teryryu.png

 

Jedna z Pań, która przyszła na spotkanie w bluzce z wyszytym na kołnierzyku napisem „Mól książkowy” szerzej omówiła postać Lou Andreas-Salome – pisarki, filozofki i psychoanalityczki. Następnie były luźne rozmowy o obecnej sytuacji kobiet, ich postawie wobec współczesnych wyzwań.

Zdjęcie kolorowe, spotkanie DKK w Połańcu
Zdjęcie kolorowe, spotkanie DKK w Połańcu
Zdjęcie kolorowe, spotkanie DKK w Połańcu

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij