28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

 W dniach od 31 maja do 8 czerwca 2011 roku w Bibliotece w ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbywało się głośne czytanieBajki o gęsim jaju, raku Nieboraku, kogucie Piejaku, kaczce Kwaczce, kocie Mruczku i o psie Kruczku” Ewy Szelburg-Zarembiny.

Wzięły w nim udział dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu (po dwie grupy dziennie):
31 maja – 5 latki (43 dzieci i 5 opiekunów)
2 czerwca – 6 latki (42 dzieci i 4 opiekunów)
3 czerwca – 4 latki (56 dzieci i 6 opiekunów)
7 czerwca – 5 i 6 latki (39 dzieci i 5 opiekunów)
8 czerwca – 5 i 6 latki (43 dzieci i 4 opiekunów)

Bajki wysłuchało łącznie 247 osób (dzieci i opiekunów).

Na czas czytania przedszkolaki przeniosły się do magicznego świata fantazji. Oddział dla dzieci dzięki użytym dekoracjom stał się krainą bajek, w której szumią drzewa, rosną kwiaty, fruwają motyle i ćwierkają ptaki. Podczas czytania na tablicy interaktywnej wyświetlane były  ilustracje do bajki, przygotowane specjalnie na potrzeby warsztatów przez pracowników Biblioteki, natomiast z głośników wydobywała się spokojna muzyka pomagającą zrelaksować się i wczuć w tą magiczną atmosferę. Czytaniu towarzyszyły również zabawy ruchowe oraz zagadki. Na początku spotkania przedszkolakom zostały wręczone kolorowe karteczki z ilustracjami przedstawiającymi postacie z czytanej bajki. Dziecko, które usłyszało z ust czytającego imię „swojego” bohatera miało za zadanie wstać z miejsca i przyłączyć się do zabawy zgodnie ze wskazówkami prowadzącego warsztaty. Bajka kończyła się miłą niespodzianką, czyli otwieraniem skrzyni pełnej „skarbów”, którymi okazały się słodycze. Po słodkim poczęstunku dzieci odgadywały przygotowane zagadki. Miały za zadanie rozpoznać ukrytych na tablicy interaktywnej bohaterów wysłuchanej bajki. Trudność polegała na tym, że przedszkolaki mogły zobaczyć, dzięki specjalnemu oprogramowaniu tablicy, jedynie niewielki fragment obrazka, i po nim zgadnąć co to za postać. Okazało się jednak, że nie stanowiło to dla nich najmniejszego problemu i poradziły sobie doskonale. Na koniec zaproszeni mali goście mieli czas na samodzielne zapoznanie się z Biblioteką oraz przeglądanie książek i czasopism znajdujących się w Oddziale dla dzieci.


 

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych