28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

Dzień Bibliotekarza w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Połańcu

   Z okazji Tygodnia Bibliotek oraz przypadający na dzień 8 maja Dzień Bibliotekarza w Bibliotece odbyło się spotkanie z władzami Miasta i Gminy Połaniec oraz Czytelnikami. W spotkaniu uczestniczyli również goście z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, Biblioteki Powiatowej w Staszowie oraz proboszcz parafii p.w. MBWW w Połańcu. Miłą niespodzianką tego dnia były odwiedziny Wicewojewody świętokrzyskiego pana Piotra Żołądka.

   Spotkanie było okazją do podsumowania minionego roku, który mimo różnych nieprzewidzianych problemów był dla Biblioteki udany.

   Udało się uruchomić komputerowe wypożyczanie zbiorów w systemie MAK w Oddziale dla dzieci. Od tego roku do wypożyczania wykorzystywana jest karta z kodem kreskowym. Służy ona do szybkiego wyszukania czytelnika oraz działa jako identyfikator przy wypożyczeniach zbiorów biblioteki. Wzór graficzny karty czytelnika został opracowany we własnym zakresie.

   Komputeryzacja prac bibliotecznych prowadzona jest we wszystkich działach Biblioteki, w systemie bibliotecznym MAK. Ogółem opracowane zostało około 80% zbiorów. (98% Oddział dla Dzieci, 85 % Wypożyczalnia Dla Dorosłych z Czytelnia, 44% Filia w Ruszczy). W tym roku planujemy zakończyć komputeryzacje retrospektywne w Bibliotece w Połańcu i od początku 2010 roku rozpocząć automatyczne wypożyczanie również w wypożyczalni dla dorosłych i czytelni.

   Od 2 lat udostępniamy katalog książek w Internecie, który jest na bieżąco aktualizowany. Czytelnicy mogą za pomocą poczty elektronicznej sprawdzić, czy dana książka jest dostępna, zamówić ja i odebrać najpóźniej następnego dnia. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie testowej wersji serwisu umożliwiającego zamawianie książek na zasadzie koszyka na zakupy.

   Dzięki dobrej współpracy z władzami miasta oraz celowym dotacjom Ministra Kultury zakupiono 2403 wol. na kwotę ponad 45 tys. zł. Ze środków własnych wydano ponad 25 tys. zł, natomiast 20 tys. zł pochodziły z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

   Na koniec minionego roku księgozbiór biblioteki liczył 47711 jednostek. Odnotowano 51091 wypożyczeń, z oferty Biblioteki skorzystało 24203 użytkowników, zapisano 2285 nowych osób.

   Powodzeniem cieszyła się czytelnia internetowa. W minionym roku ze stanowisk komputerowych skorzystało 1955 osób.

 

Przy okazji tego spotkania po raz kolejny uhonorowano najaktywniejszych i najwierniejszych czytelników oraz osoby współpracujące z Biblioteką. W tym roku ten tytuł otrzymali:

Wypożyczalnia dla dorosłych:

 1. Chrzanowska – Rożek Katarzyna

 2. Płużek Zdzisław

 3. Malczyk Piotr

 4. Bugaj Urszula

 5. Poszeluzna Helena

 6. Stępień Anna

 7. Machniak Dorota

 8. Godzwon Bożena

 9. Jastrząb Teresa

 10. Skowron Emilia

 11. Łączkiewicz Beata

 12. Małek Stefania

 13. Góral Iwona

 14. Pataleta Marta

 15. Nowak Elżbieta

 16. Moryto Aleksandra

 

Oddział dla dzieci:

 1. Janeczek Julia

 2. Gądek Ewa

 3. Kopacz Daria

 4. Burek Bartłomiej

 5. Zientarski Kamil

 6. Kurgan Michalina

 7. Szymańska Weronika

 8. Jurkowska Weronika

 9. Laska Paulina

 10. Laska Łukasz

 11. Pisula Daria

 12. Pisula Alicja

 13. Pisula Dominika

 14. Małek Paweł

Za współpracę:

 1. Konstanty Michorowski

 2. Małgorzata Dalmata- Konwicka

Spotkanie uświetnił występ grupy „Alegretto” z Publicznego Gimnazjum w Połańcu pod kierunkiem pani Małgorzaty Dalmaty-Konwickiej. Montaż słowno-muzyczny został przygotowany specjalnie na Dzień Bibliotekarza.

 

W tym dniu w Bibliotece została otwarta wystawa „Historia banknotów polskich – od czasów Powstania Kościuszkowskiego 1794 r. do 1989 r.”.

Z okazji Dnia Bibliotekarza pracownicy Biblioteki otrzymali wiele ciepłych słów, podziękowań i kwiatów. Ponadto proboszcz parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Połańcu - ks. dziekan Witold Dobrzański wręczył na ręce Dyrektor Biblioteki pamiątkę z nawiedzenia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej – album Jasna Góra Częstochowa, a pan Mieczysław MachulakAtlas Świata, unikalny egzemplarz z 1962 roku wydany przez PWN.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania. 

Kliknij, aby powiększyć...

Dzień Bibliotekarza

												(25 zdjęć) 
			
Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij