28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

    5 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbył się wernisaż wystawy połanieckiego rzeźbiarza Józefa Reguły prezentującej jego 30. letni dorobek twórczy.

Organizatorami są Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

    Gośćmi uroczystości byli Krzysztof Falczewski z Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu, i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa świętokrzyskiego, Romuald Garczewski – Starosta Powiatu Staszowskiego, władze Miasta i Gminy Połaniec, przedstawiciele Staszowskiego Towarzystwa Kulturalnego i połanieckiego Towarzystwa Kościuszkowskiego, rodzina rzeźbiarza oraz wielu sympatyków twórczości artysty.

    Jubilat otrzymał wiele gratulacji i podziękowań. Za zasługi dla kultury polskiej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorowało p. Regułę nagrodą specjalną.

    Dużą przyjemność rzeźbiarzowi sprawiła część artystyczna, w której znalazły się wiersze staszowskiego poety Wiesława Kota, Aliny Mach i Małgorzaty Dalmaty – Konwickiej oraz piosenki Marka Grechuty w wykonaniu młodzieży z CKiSz w Połańcu.

    Komisarz wystawy Tomasz Staszewski przedstawił sylwetkę artysty i omówił wybrane prace.

    Na ekspozycji zgromadzono około 200 rzeźb i płaskorzeźb o różnej tematyce i wielkości, a także pierwsze grafiki.

    Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 800 – 2000, sobota – niedziela od 1600 – 2000. Wystawa będzie czynna do 12 maja.

    Biblioteka przygotowała również wystawę dokumentującą dorobek i osiągnięcia artysty. Są na niej prace magisterskie na temat twórczości p. Reguły, foldery i plakaty z wystaw, dyplomy i odznaczenia, artykuły z prasy, zdjęcia oraz prace artysty. Wystawę można oglądać w godzinach pracy Biblioteki.

 

05.04.2008 r. - Wernisaż wystawy rzeźb Józefa Reguły

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 Kliknij na obrazek
aby wejść do galerii zdjęć
(14 zdjęć) 
Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij