28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

1 grudnia 2008 r. w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Połańcu odbyło się spotkanie z panem Mieczysławem Machulakiem, miłośnikiem Ziemi Połanieckiej i Wileńszczyzny. Spotkanie było formą podziękowania za działalność społeczną i wydawniczą pana Mieczysława. Pan Machulak jest jednym z pierwszych, który zajął się dokumentowaniem historii naszego miasta i regionu. Dzięki niemu powstało wiele publikacji na temat Połańca i okolic, które służą zwłaszcza młodym czytelnikom. Dużą zasługą Pana Machulaka jest nawiązanie współpracy z Polakami na wschodzie, której owocem są dwa wydawnictwa „W stronę Solecznik” i „W Dziewieniszkach i dalej”, za co tamtejsza społeczność jest mu bardzo wdzięczna. Jest rzecznikiem i współorganizatorem pomocy dla polskich placówek oświatowych na Wileńszczyźnie, zbiórek pomocy finansowej i rzeczowej. Organizuje corocznie kolonie dla polskich dzieci z Solecznik i Ludwinowa.

W czerwcu 2008 roku na wniosek Biblioteki Publicznej w Połańcu otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego nagrodę specjalną w uznaniu zasług dla kultury polskiej.

Z okazji spotkania została zorganizowana wystawa „Połanieckie Ścieżki ; Wileńszczyzny drogi kraj...” dokumentująca działalność Pana Machulaka.

Na spotkaniu, które miało charakter wileński, pan Machulak promował swoją najnowszą książkę „W Dziewieniszkach i dalej”. W trakcie wieczoru odbyła się prezentacja multimedialna na temat Wilna i okolic. Goście mieli możliwość skosztowania przysmaków kuchni wileńskiej i wspólnego śpiewania pieśni „Walc wileński” i „Soleczniki”. Autor otrzymał wiele podziękowań i gratulacji od przedstawicieli różnych organizacji, władz samorządowych i osób prywatnych.

W spotkaniu wzięło udział ponad 80 osób. Organizatorami spotkania byli Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu oraz Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu.


01.12.2008 r. - Spotkanie autorskie z Mieczysławem Machulakiem

 
Obraz 7

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 Kliknij na obrazek
aby wejść do galerii zdjęć
(69 zdjęć) 
Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij