28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

Wyniki konkursu recytatorskiego

"Wiersze pełne słońca"

zorganizowanego w ramach akcji "Wakacje w Mieście 2008"


 

     W ramach akcji "Wakacje w Mieście 2008" Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu zorganizowała konkurs recytatorski pod hasłem: "Wiersze pełne słońca".

     Celem konkursu było upowszechnianie poezji i prozy, rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży.

     Uczestnicy mieli za zadanie przygotować jeden utwór o tematyce wakacyjnej i letniej. Prezentacje mogły być wzbogacane o środki teatralne (ruch, gest, rekwizyty).

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 20 sierpnia 2008 r. o godzinie 1000.

 

W konkursie zwyciężyli:

- Patrycja Zientarska - lat 9,

- Kamil Zientarski - lat 12.

 

      Partycja Zientarska recytowała wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej "Przepis na lato". Dziewczynka bardzo ciekawie zinterpretowała ten utwór. żółta sukienka i kapelusik, w który była ubrana wzbogaciły ogólny wyraz artystyczny.

      Kamil Zientarski zaprezentował wiersz Wandy Chotomskiej "Lody na patyku". Wyrazisty głos, piękna wymowa, bogata gestykulacja, wzbogacona o patyczki do lodów i kubek sprawiły, że interpretacja tego wiersza była bardzo wymowna.

 

     Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz książką P. Ciepieli "Bajki Ziemi Staszowskiej" ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec p. Jacka Tarnowskiego.

 

Konkurs recytatorski

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 Kliknij na obrazek
aby wejść do galerii zdjęć
(4 zdjęcia) 
Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij