28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

Zdjęcia z TYGODNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA

Cała Polska Czyta Dzieciom - "W akcji czytania" 


 

    Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Połańcu ma za zadanie zwrócenie uwagi młodego człowieka na potrzebę czytania książek.  Najmłodszym czytają znane osoby wykonujące ciekawe zawody. Oprócz samego czytania, osoby te opowiadają o sobie, swoich zainteresowaniach, o wykonywanej pracy. Poprzez ciekawe operowanie słowem starają się zaciekawić  dzieci książką oraz rozwinąć ich wyobraźnię.

Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowania z każdego dnia spotkań oraz zdjęcia. 


 

Poniedziałek (02.06.2008 r.) - Spotkanie z Nauczycielem

    Pierwszy dzień Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom w Bibliotece poświęcony był spotkaniu z panią Małgorzatą Dalmatą - Konwicką, nauczycielem historii z Publicznego Gimnazjum w Połańcu.

    Dzieci z "Tęczowego Przedszkola": kl. "0" i "pięciolatki"  wysłuchały "Baśni o kocie w butach wierszem w interpretacji Ewy Szelburd - Zarębin oraz wierszy o zwierzętach ze zbioru Franciszka Klimka pt. "Pieski, kotki, niespodzianki".

    W przerwach między czytaniem Pani Małgorzata śpiewała dzieciom piosenki przy akompaniamencie gitary. Motywem przewodnim spotkania by kot.

 

02.06.2008 r. - Spotkanie z Nauczycielem

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 Kliknij na obrazek
aby wejść do galerii zdjęć
(10 zdjęć) 

 

Wtorek (03.06.2008 r.) - Spotkanie z Poetką

    Gościem drugiego dnia Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom w Bibliotece w Połańcu była Pani Barbara Przybyło - regionalna poetka, autorka tomików wierszy pt. "Chyba czasem" i "Zapach kwiatów".

    W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki z kl. "0" Publicznego Przeszkola - Filia nr 1 przy ul. Madalińskiego w Połańcu. Dzieci wysłuchały wierszy Juliana Tuwima m.in. "Idzie Grześ, "Okulary" oraz Jana Brzechwy "Skarżypyta".

    Pani Barbara wyrecytowała również kilka swoich wierszy skierowanych dla najmłodszych (m.in. "Bałwanek"). Na koniec spotkania poetka przeczytała zagadki dla dzieci z książki "Zgadywajki, czyli rymowanki dla przedszkolaka Marty Berowskiej.

 

03.06.2008 r. - Spotkanie z Poetką

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 Kliknij na obrazek
aby wejść do galerii zdjęć
(5 zdjęć) 

 

 Środa (04.06.2008 r.) - Spotkanie z Farmaceutą

     W spotkaniu z Panią Ewę Ciastoń - farmaceutką w trzecim dniu Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom uczestniczyły dzieci z "Tęczowego Przedszkola": pięcio i sześciolatki.

    Pani Ewa czytała opowiadania o dzieciach, którym przydarzyły się drobne wypadki (oparzenia, ugryzienia, skaleczenia, ukąszenia) z książki Elke Fox i Jutty Farbert pt. "Mój podręcznik pierwszej pomocy". W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z zasadami pierszej pomocy oraz jaka powinna być zawartość każdej apteczki domowej. Pani Ewa Ciastoń zaprezentowała również kilka leków i witamin przeznaczonych dla najmłodszych pacjentów.

 

04.06.2008 r. - Spotkanie z Farmaceutą

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 Kliknij na obrazek
aby wejść do galerii zdjęć
(6 zdjęć) 

 

 Czwartek (05.06.2008 r.) - Spotkanie ze Sportowcem

    W czwartym dniu "Tygodnia Głośnego Czytania" dzieciom z Publicznego Przedszkola przy ul. Madalińskiego 1 w Połańcu czytał pan Wiktor Skrobacz - zapaśnik i trener.

        Opowiadania przedstawione w trakcie spotkania pochodziły z tomu "Bolek i Lolek na olimpiadzie" Andrzeja Niedźwiedzia. Gość opowiadał dzieciom o swojej pracy oraz zaprezentował zdobyte przez niego puchary i medale.

 

05.06.2008 r. - Spotkanie ze Sportowcem

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 Kliknij na obrazek
aby wejść do galerii zdjęć
(8 zdjęć) 

 

 Piątek (06.06.2008 r.) - Spotkanie z Logopedą

       Na spotkanie z Panią Barbarą Seremak, logopedą, przyszły dzieci z Publicznego Przedszkola przy ul. Madalińskiego 1 w Połańcu. "Pięciolatki" wysłuchały opowiadania "Rybka" M. Musierowicz oraz aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach słownych przygotowanych przez p. Seremak. Pani logopeda przeczytała również dzieciom wierszyki, które mają na celu poprawę wymowy najmłodszych. Spotkanie, podobnie jak w poprzednich dniach, zakończyło się zaśpiewaniem przez przedszkolaki piosenki oraz słodkim poczęstunkiem.

 

06.06.2008 r. - Spotkanie z Logopedą

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 Kliknij na obrazek
aby wejść do galerii zdjęć
(11 zdjęć) 

 

    Podsumowanie TYGODNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA w Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu. 

Ogólnie w spotkaniach wzięło udział 116 dzieci, 11 opiekunów oraz 5 - ciu zaproszonych gości. łącznie 132 osoby

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij