28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

Relacja z otwarcia nowej siedziby

Filii Bibliotecznej w Ruszczy

    Filia Miejsko – Gminnej Biblioteki w Połańcu otrzymała nowe pomieszczenie w budynku Zespołu Szkół w Ruszczy. Z tej okazji w dniu 29 listopada 2007 r. odbyła się tam uroczystość, podczas której burmistrz Miasta i Gminy Połaniec – Jacek Tarnowski oraz dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki w Połańcu dokonali przecięcia wstęgi .

Gośćmi byli m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Lolo, przedstawiciel Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach – Halina Panek, dyr. Powiatowej Biblioteki Publicznej w Staszowie – Ewa Cygan.

Dyr. Biblioteki w Połańcu – Renata Wójtowicz podziękowała władzom samorządowym za pomoc oraz wsparcie finansowe . Starania o przeniesienie Filii trwały od 2003 r.

Biblioteka w Połańcu ubiegała się o środki finansowe na nowe wyposażenie w ramach programu Ministra Kultury. Mimo, że wniosek o te środki spełnił wymogi formalne, funduszy nie przyznano. Dopiero wsparcie finansowe władz samorządowych, które wyłożyły 30 tyś zł na ten cel, umożliwiło przeniesienie filii. Biblioteka została wyposażona w nowe stacjonarne regały biblioteczne, meble biurowe oraz sprzęt komputerowy.
W ciągu 52 lat istnienia filii, jej zbioru były przenoszone kilkakrotnie. Obecnie księgozbiór liczy ponad 12 tyś woluminów. Biblioteka dysponuje 4 stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu. Od 2 lat zbiory opracowywane są komputerowo. Katalog dostępny jest w internecie.
Goście zachwyceni byli standardem Filii. „Jest to biblioteka na miarę XXI wieku” - tak ją określiła Halina Panek z WBP w Kielcach. Niewiele bibliotek gminnych ma tak bogaty księgozbiór i jest tak nowocześnie wyposażonych. Uroczystość otwarcia uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Ruszczy

29.11.2007 r. - Uroczyste otwarcie nowej siedziby Filii Bibliotecznej w Ruszczy


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości

 Kliknij na obrazek
aby wejść do galerii zdjęć
(15 zdjęć)
Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij