Pierwszy sukces uczestnika klubu „Robocik”

robocik logoJeden z naszych koderów – Maciej Jarzyna został finalistą konkursu „Z Panem Scratchem za pan brat” organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Celem konkursu było podniesienie znaczenia i rangi informatyki w życiu zawodowym i społecznym, upowszechnianie nauki programowania, zwiększenie zainteresowania kodowaniem młodych ludzi oraz rozwijanie umiejętności korzystania z nowych technologii.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego i związany z programowaniem w języku Scratch. W etapie szkolnym uczestniczyło 258 uczniów. Szkolne Komisje Konkursowe przesłały do Wojewódzkiej Komisji Konkursowej 86 prac.
Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych - dla uczniów klas I–III oraz klas IV–VI szkół podstawowych. Wojewódzka Komisja Konkursowa dokonała oceny zgłoszonych prac konkursowych i zakwalifikowała do finału 14 uczniów w kategorii I oraz 16 uczniów w kategorii II.
Projekt Maćka pod opieką informatyka - Jakuba Moryto zyskał uznanie komisji konkursowej i zakwalifikował się do ścisłego finału. W dniu 30 maja 2017 roku w Kielcach odbyło rozstrzygnięcie konkursu. Zwycięzcy otrzymali roboty mBot oraz dodatkowe gadżety. Nasz finalista został nagrodzony kamerą sportową wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz dodatkowymi gadżetami od sponsorów.

Maciej jest jednym z pierwszych uczestników Lokalnego klubu Kodowania „Robocik” który działa przy Bibliotece od lutego 2016 roku. Pasję kodowania rozwinął poprzez regularne uczestnictwo w spotkaniach klubu. Po przeszło roku – efekty jego postępów są zauważalne. Uzyskanie tytułu finalisty jest tutaj największym dowodem.

Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć dostępna jest na stronie PIK Kielce <<zobacz>>

Relacja filmowa dostępna jest na Youtube <<zobacz>>

Poprawiono: piątek, 02 czerwiec 2017 10:35

enfrdeitptrues

Katalog ON-LINE

UWAGA!

ZAŁÓŻ KONTO CZYTELNIKA ON-LINE

obrazek

Katalog Biblioteki on-line

Biblioteka cyfrowa

ACADEMICA

IBUK Libra

Czytak

O finansach... w bibliotece

MGBP Połaniec - Facebook

IBUK Libra plakat

Nagrody i wyróżnienia

dyplom biblioteka roku 2017 link

rankingbibliotek2014 dyplom


ZOBACZ WSZYSTKIE

Jak dojechać?

Jak dojechać do Biblioteki<<zobacz>>