MGBP w Połańcu Biblioteką roku 2010!


Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że nasza Biblioteka w dniu 16 czerwca 2011 roku otrzymała tytuł Biblioteki Roku 2010 województwa świętokrzyskiego. Uroczyste rozdanie statuetek oraz dyplomów odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach przy udziale znakomitych gości z naszego regionu.

Statuetkę Bibliomana oraz gratulacje odebrała Renata Wójtowicz, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza w Połańcu z rąk Kazimierza Kotowskiego, członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Andrzeja Dąbrowskiego, dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach oraz Jacka Kowalczyka, dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Zwycięski tytuł i Statuetkę Bibliomana Kapituła przyznała Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Połańcu, m.in. za wykreowanie nowego wizerunku – biblioteki otwartej i przyjaznej, aktywną działalność kulturalną i czytelniczą oraz organizację wielu imprez popularyzujących czytelnictwo w środowisku lokalnym.

W szóstej edycji konkursu do tytułu Biblioteki Roku nominowano Miejską Bibliotekę Publiczną w Skarżysku Kamiennej, Miejsko - Gminną  Bibliotekę  Publiczną  w Połańcu,  Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Stąporkowie, Gminną Bibliotekę Publiczną w Michałowie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Rytwianach. 

Natomiast tytułem Bibliotekarza Roku 2010 uhonorowana została Jolanta Milczarek, zastępca dyrektora Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Końskich. Kapituła Konkursu doceniła jej zaangażowanie w stworzenie otwartej i przyjaznej dla środowiska lokalnego biblioteki, popularyzację czytelnictwa poprzez organizację stałych,  prestiżowych imprez i akcji czytelniczych, prowadzenie Centrum Edukacji Ekologicznej, Galerii i wydawnictwa Arslibris.

Nagrody za  szczególne  zasługi  w  rozwoju  bibliotek  publicznych i czytelnictwa  w gminie otrzymali wójt gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz i wójt Smykowa Józef Śliz.

Uczestnicy Forum Bibliotekarzy Województwa Świętokrzyskiego wysłuchali wykładu prof. zw. dr hab. Jacka Wojciechowskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. " Po co komu biblioteka?". Natomiast pan Andrzej Dąbrowski oraz pani Halina Panek z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach podsumowali działalność bibliotek publicznych naszego regionu w 2010 roku.

To zaszczytne wyróżnienie jest dowodem uznania naszej codziennej pracy, a jednocześnie dopinguje do kolejnych, jeszcze skuteczniejszych działań na rzecz upowszechniania czytelnictwa w naszej gminie.

Przy tej okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym Czytelnikom, którzy przyczynili się do tego wyróżnienia. Dzięki ich pasji czytania Biblioteka osiąga wysokie wskaźniki czytelnictwa w województwie świętokrzyskim, co także mobilizuje nas do dalszej wytężonej pracy.Poprawiono: czwartek, 16 czerwiec 2011 15:04

enfrdeitptrues

Katalog ON-LINE

UWAGA!

ZAŁÓŻ KONTO CZYTELNIKA ON-LINE

obrazek

Katalog Biblioteki on-line

Biblioteka cyfrowa

ACADEMICA

IBUK Libra

Czytak

O finansach... w bibliotece

MGBP Połaniec - Facebook

IBUK Libra plakat

Nagrody i wyróżnienia

dyplom biblioteka roku 2017 link

rankingbibliotek2014 dyplom


ZOBACZ WSZYSTKIE

Jak dojechać?

Jak dojechać do Biblioteki<<zobacz>>