28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu
~ Przed wejściem na teren biblioteki prosimy o zasłonięcie ust, nosa oraz dezynfekcję rąk ~
MIejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
previous arrow
next arrow
Slider

Na spotkaniu w dniu 25 maja dyskutowałyśmy o książkach, które dotyczą problemów współczesnego świata. „Diabeł używa Instagrama” Jo Piazza i Lucy Sykes to powieść o tym, jak internet zmienia nasze życie.Imogen Tate wraca do pracy po półrocznym urlopie chorobowym. Zmiany jakie nastąpiły w firmie,  zaskakują ją. Asystentka, która zastępowała Imogen, zatrudniła nowych pracowników. Zespół pracuje całe dnie, a niektórzy nawet noce. Przygotowują wydanie internetowe magazynu o modzie. Imogen czuje się zagubiona. Instagram, Facebook, Twitter, Linkedin to dla niej czarna magia. Do tego problemy wychowawcze z dziećmi. Z wielkim uporem i pomocą przyjaciół przełamuje swoje upośledzenie technologiczne i odnosi sukces.
Książka zabawna, prawdziwa i motywująca, szczególnie dla osób, które mają problemy z komunikowaniem się w internecie.
Druga omawiana przez nas książka „Uległość” Houellebecqa określana  jest jako political fiction. Jest jednak bardzo aktualna. Dotyczy problemu islamizacji Europy. Proces ten w powieści odbywa się bez dżihadystów. We Francji po zwycięstwie nad Marie Le Pen muzułmańskiego lidera Ben Abbeza zawiązuje się koalicja. Bractwo Muzułmańskie oddaje socjalistom i centroprawicy część resortów. Sobie pozostawia Ministerstwo Edukacji. Rektorem Sorbony zostaje muzułmański konwertyta. Wygrywa on również wybory prezydenckie we Francji w 2022 roku. Francois – wykładowca Sorbony musi wybierać między przejściem na islam, a odejściem z uczelni. Duchowa pustka, w jakiej upływa mu życie, popycha go w stronę islamu. Nie dowiadujemy się z powieści, czy stanie się jego wyznawcą.
Autor ukazuje przyczynę uległości wobec islamu. Współczesny świat nie oferuje człowiekowi nic poza monotonną konsumpcją. Religia jest więc kolejnym towarem, który wypełnia mu duchową pustkę.
Książka pesymistyczna i prorocza.

IMG 1627

IMG 1629

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij