28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu
~ Przed wejściem na teren biblioteki prosimy o zasłonięcie ust, nosa oraz dezynfekcję rąk ~
MIejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
previous arrow
next arrow
Slider

Na  spotkaniu rozmawialiśmy o dwóch książkach : „W rajskiej krainie zielska'' Jacka Hugo-Badera i „Kobieta, która widziała za dużoKayi Mireckiej-Ploss.

W rajskiej krainie wśród zielska” jest zbiorem reportaży o Związku Radzieckim w latach dziewięćdziesiątych. Znajdziemy w nim historie towarzysza Kałasznikowa – konstruktora karabinu, Walerego Burkowa – ostatniego bohatera  ZSRR, bezdomnych żyjących na dworcu . Życie tych ludzi zmieniło się diametralnie po rozpadzie imperium.  Nie radzą sobie w życiu, są rozgoryczeni i tęsknią za dawnymi czasami „równości”. Znakiem nowych czasów jest zniknięcie kolejek pod Mauzoleum Lenina. W książce znajdziemy też reportaż o mafii, narkotykach i Gazpromie. Lektura przygnębiająca, ale warta przeczytania.
Druga omawiana przez nas książka „Kobieta, która widziała za dużo” jest thrillerem psychologicznym opartym na faktach. Obdarzona zdolnościami paranormalnymi autorka „widzi” scenę zabójstwa młodej pary. Podejrzany o morderstwo  zostaje uniewinniony. Narażając swoje życie, Kaya próbuje dotrzeć do prawdy. W wątek kryminalny wplecione są wątki autobiograficzne z życia pisarki – wspomnienia z obozu koncentracyjnego, z pobytu na emigracji w Anglii,  o powrocie do Polski i szykanowaniu przez służbę bezpieczeństwa, o ponownej emigracji i pobycie w USA. Oba wątki tworzą spójną i interesującą całość. 

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij