28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

Z przyjemnością informujemy, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. A. Mickiewicza w Połańcu otrzymała dofinansowanie z Programu DotacyjnegoNiepodległa” na realizację projektu Połaniec a trzy powstania narodowe. Biblioteka realizuje projekt we współpracy z Towarzystwem Kościuszkowskim w Połańcu.

Projekt zakłada zorganizowanie różnych wydarzeń z udziałem mieszkańców naszej społeczności. Zaplanowaliśmy zorganizowanie rodzinnego spaceru historycznego śladami powstania kościuszkowskiego, warsztatów z projektowania gier wielkoformatowych dla młodzieży opartych na lokalnych wydarzeniach powstania listopadowego oraz wystawy plenerowej ukazującej Połaniec w dobie powstania styczniowego. W ramach zadania odbędzie się także Piknik Historyczny, podczas którego nastąpi otwarcie wystawy i inauguracja gry wielkoformatowej powstałej w efekcie warsztatów.

Zadanie ma na celu upowszechnienie wiedzy o trzech powstaniach: kościuszkowskim, listopadowym i styczniowym i ich dziedzictwie, ze szczególnym uwzględnieniem działań i wydarzeń powstańczych na terenie Miasta i Gminy Połaniec, upamiętnienie lokalnych bohaterów powstań, a także pokazanie wpływu zrywów niepodległościowych na życie mieszkańców Połańca na tle losów całego Narodu.

Szczegóły wydarzeń wkrótce na naszej stronie internetowej i plakatach.

logo_gotowe.png

 Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij