28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

robocik logoJeden z naszych koderów – Maciej Jarzyna został finalistą konkursu „Z Panem Scratchem za pan brat” organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Celem konkursu było podniesienie znaczenia i rangi informatyki w życiu zawodowym i społecznym, upowszechnianie nauki programowania, zwiększenie zainteresowania kodowaniem młodych ludzi oraz rozwijanie umiejętności korzystania z nowych technologii.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego i związany z programowaniem w języku Scratch. W etapie szkolnym uczestniczyło 258 uczniów. Szkolne Komisje Konkursowe przesłały do Wojewódzkiej Komisji Konkursowej 86 prac.
Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych - dla uczniów klas I–III oraz klas IV–VI szkół podstawowych. Wojewódzka Komisja Konkursowa dokonała oceny zgłoszonych prac konkursowych i zakwalifikowała do finału 14 uczniów w kategorii I oraz 16 uczniów w kategorii II.
Projekt Maćka pod opieką informatyka - Jakuba Moryto zyskał uznanie komisji konkursowej i zakwalifikował się do ścisłego finału. W dniu 30 maja 2017 roku w Kielcach odbyło rozstrzygnięcie konkursu. Zwycięzcy otrzymali roboty mBot oraz dodatkowe gadżety. Nasz finalista został nagrodzony kamerą sportową wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz dodatkowymi gadżetami od sponsorów.

Maciej jest jednym z pierwszych uczestników Lokalnego klubu Kodowania „Robocik” który działa przy Bibliotece od lutego 2016 roku. Pasję kodowania rozwinął poprzez regularne uczestnictwo w spotkaniach klubu. Po przeszło roku – efekty jego postępów są zauważalne. Uzyskanie tytułu finalisty jest tutaj największym dowodem.

Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć dostępna jest na stronie PIK Kielce <<zobacz>>

Relacja filmowa dostępna jest na Youtube <<zobacz>>

Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij