28-230 Połaniec, ul. Stefana Czarnieckiego 5
tel. +48 15 8650 633
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Przeszukaj stronę w celu odnalesienia szukanej frazy
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu
~ Przed wejściem na teren biblioteki prosimy o zasłonięcie ust, nosa oraz dezynfekcję rąk ~
MIejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Zdjęcie budynku
Książki
Pani
previous arrow
next arrow

W ramach remontu Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna również zmieniła swój wizerunek.

Remont objął wszystkie jej pomieszczenia. Wykonano nową instalację centralnego ogrzewania i instalację elektryczną oraz zamontowano nowoczesne oświetlenie. Poprowadzono odrębną instalację do komputerów. Wykonano instalację przeciwpożarową i antywłamaniową. Przeprowadzone instalacje poprawiły w znacznym stopniu warunki i bezpieczeństwo przechowywania i udostępniania zbiorów bibliotecznych.
Oprócz wymiany instalacji dokonano kilku zmian architektonicznych. Zlikwidowano bezużyteczny szyb windy towarowej wykonując strop. Miejsce to przeznaczono pod nowo wyposażoną serwerownię. Natomiast dzięki połączeniu dwóch małych korytarzy Biblioteka uzyskała powierzchnię przeznaczoną na ekspozycje, która prowadzi odwiedzających do Wypożyczalni i Czytelni dla dorosłych lub Oddziału dla dzieci.
Po zamontowaniu przeszklonych drzwi wpuszczono do ciemnego korytarza więcej światła dziennego oraz uzyskano wrażenie przestrzenności całej Biblioteki. Dzięki szklanym drzwiom pomieszczenia wydzielone zostały bez utraty kontaktu wzrokowego Czytelników i pracowników.
Jednym z celów zmian przeprowadzonych w bibliotece było stworzenie komfortowego miejsca dla wszystkich.
Otwarta przestrzeń części przeznaczonej dla Czytelników dorosłych mieści kilka stref użytkowania: wypożyczalnię i czytelnię z kącikiem prasowym oraz ze stanowiskami komputerowymi. Na wprost wejścia znajduje się wypożyczalnia wyposażona w funkcjonalną ladę biblioteczną z dwoma stanowiskami komputerowymi do obsługi czytelników. Użytkownikom umożliwiono wolny dostęp do półek. Poszukiwania książek warto zacząć od przejrzenia zawartości katalogu Biblioteki, który jest dostępny na specjalnie do tego przeznaczonym komputerze.
Po prawej stronie wydzielono Czytelnię, w której znajduje się kącik prasowy, stanowiska komputerowe z dostępem do internetu oraz miejsca, przy których mogą swobodnie zagłębić się w lekturze książek z księgozbioru podręcznego.
Za pomocą prostych środków udało się stworzyć ciepłą i przyjazną atmosferę.
W pomieszczeniu wymieniono starą i zniszczoną wykładzinę na posadzkę żywiczną, która wraz z nową ciepłą kolorystyką ścian stanowi jedną, przyjazną dla odwiedzających, całość.
Najważniejszymi gośćmi Biblioteki są młodzi Czytelnicy, dlatego wygląd i wyposażenie Oddziału dla dzieci dostosowano do ich wieku i potrzeb. Zadbano o to, by urządzona dla najmłodszych przestrzeń stała się ciepła i przyjazna. Pomogły temu żywe barwy ścian oraz kolorowe, przyciągające uwagę dodatki (barwne wertikale, miękkie i bezpieczne pufy, element dekoracyjny w postaci kolorowych kół wkomponowanych w podłogę), które decydują o atrakcyjności miejsca. Wymianie uległa również posadzka. Położono wykładzinę akustyczną kolorystycznie pasującą do całości.
Zadbano również o to, by dzieci miały ułatwiony dostęp do komputerów. Wygospodarowano miejsce na stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.
Dzięki modernizacji Biblioteka zaprasza do środka swoim wyglądem i przyjazną atmosferą. Jest miejscem, do którego warto przyjść, by być na bieżąco w obiegu edukacji i kultury.Dyskusyjne Kluby Książki
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij