W ramach zadania "NA KOŚCIUSZKOWSKIM SZLAKU - POŁANIEC" powstała gra karciana "POŁANIECKIE KOSY".
Premierowe rozgrywki z udziałem młodzieży, w tym współautorów gry, odbyły się w poniedziałek 28 października w Bibliotece.
A oto z czym zmierzyli się gracze:
Jest rok 1794. Tadeusz Kościuszko planuje w mieście ogłosić coś ważnego. Mieszkańcy miasta – czyli gracze - postanawiają przygotować swoje kosy, by ruszyć z nim do walki. Kosy jednak w tajemniczy sposób znikają z kryjówek…
Gracze budzą się w XXI wieku, kierowani przeczuciem, że tylko tak mogą uratować powstanie. Prowadzi ich wspomnienie Tadeusza Kościuszki, jego duch unosi się nad całym Połańcem. Gracze sprawdzają dawne kryjówki by upewnić się, że kosy tkwią na swoim miejscu. Nie mogą ich jednak zabrać. Kosy mają przecież posłużyć powstańcom. Im mniej znajdzie się ich w rękach graczy, tym większa szansa na powodzenie misji...
Gdy któryś z graczy uzna, że to on ma najmniej kos, woła INSUREKCJA! Gracze liczą kosy w swoich zasobach. Wygrywa osoba z najmniejszą liczbą kos.
Dziękujemy młodzieży za aktywny udział w rozgrywkach. Mamy nadzieję, że otrzymane w nagrodę gry umilą wszystkim czas i będą przyjemną lekcją historii.
W grę można zagrać także w Bibliotece. Zapraszamy!
Gra karciana „Połanieckie kosy” jest efektem końcowym warsztatów z udziałem młodzieży, które odbyły się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Połańcu w ramach zadania „Na kościuszkowskim szlaku – Połaniec”.