Dzień Pszczoły z Biblioludkami
"Brzęczą pszczółki nad lipiną,
Pod błękitnym niebem,
Znoszą w ule miodek złoty,
Będziem go jeść z chlebem"
Maria Konopnicka
W sobotę 23 maja 2026 roku świętowaliśmy z Biblioludkami Dzień Pszczoły. Biblioludki z plasteliny ulepiły małe pracowite pszczółki i umieściły je na plastrze miodu zrobionym z rolek po ręcznikach papierowych. Rój miał nawet swoją królowa, oczywiście w koronie.
Dziękujemy za wspólną zabawę.

Kampania realizowana w ramach Tygodnia Bibliotek, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

