Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Pod koniec maja 2023 roku zorganizowane zostały w Bibliotece warsztaty dla młodzieży z projektowania gier, w efekcie których powstała gra wielkoformatowa „W drodze po wolność – Połaniec 1830”. Jej fabuła oparta została na wydarzeniach powstania listopadowego i ma na celu upamiętnienie lokalnych bohaterskich powstańców.
"W nocy z 29 na 30 listopada 1830 r. w Warszawie wybuchło powstanie listopadowe. W tym największym dziewiętnastowiecznym zrywie niepodległościowym przeciwko Rosji wzięło udział ok. 150 000 powstańców z całego kraju. Zagraj w W drodze po wolność. Połaniec 1830 i poznaj historię oraz losy połanieckich bohaterów. Odwiedzaj lokalnych rzemieślników aby skompletować powstańczy ekwipunek."
Gracze wcielają się w postaci połanieckich bohaterów, a ich zadanie polega na skompletowaniu jak najlepszego ekwipunku. W grze zdobywają żetony zasobów, które pozyskują od lokalnych rzemieślników i przedsiębiorców: m.in. krawca, kowala, szewca. W trakcie rozrywki muszą wykazać się znajomością historii Polski, wiedzą na temat dziejów lokalnych, a także umiejętnością strategicznego myślenia.
Gra powstała w efekcie zadania "Połaniec a trzy powstania narodowe” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”, które Biblioteka realizowała w roku 2023.
Zadanie miało na celu upamiętnienie trzech ważnych zrywów niepodległościowych - powstania kościuszkowskiego, listopadowego oraz styczniowego i ukazanie ich wpływu na losy naszego miasta i zostało podzielone na kilka części.



Fot. goodgames.pl