Skończył się XVIII Tydzień Bibliotek, który już drugi raz odbył się w pandemicznej rzeczywistości. W związku z tym większość wydarzeń ponownie została przeniesiona do świata wirtualnego.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana co roku w maju przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Nasza Biblioteka nawiązując do tegorocznego hasła Tygodnia - "Znajdziesz mnie w bibliotece", zorganizowała wystawę zachęcającą do odnalezienia w swojej ofercie "czegoś dla siebie". Wystawa krok po kroku prowadzi czytelników (dosłownie) do Biblioteki i jej różnorodnych zbiorów. Współczesna biblioteka to już nie magazyn zakurzonych książek. Nowoczesna placówka oferuje zbiory dostosowane do zmieniających się potrzeb Czytelników. Oprócz książek drukowanych na każdy temat proponuje odwiedzającym także: czasopisma i prasę codzienną, audiobooki, filmy i gry planszowe.

Żeby zobaczyć wystawę wirtualna wystarczy kliknąć w obrazek poniżej:

znajdziesz_mnie.png

 

A co dokładnie można znaleźć w bibliotece niech zobrazuje poniższa galeria

Plakat Tydzień Biblioteka Znajdziesz mnie w bibliotece
Część pierwsza prezentacji na Tydzień Bibliotek, znajdziesz mnie w bibliotece - książka
Część druga prezentacji na Tydzień Bibliotek, znajdziesz mnie w bibliotece - audiobook
Część trzecia prezentacji na Tydzień Bibliotek, znajdziesz mnie w bibliotece - czasopismo
Część czwarta prezentacji na Tydzień Bibliotek, znajdziesz mnie w bibliotece - film
Część piąta prezentacji na Tydzień Bibliotek, znajdziesz mnie w bibliotece - gra