W sobotę, 30 maja, W wielu bibliotekach w naszym kraju po raz pierwszy obchodzono Noc Bibliotek, podczas której na "nocnych marków" czekało wiele atrakcji.

W naszej placówce Noc Bibliotek rozpoczęła się od projekcji filmu animowanego dla dzieci „Sekret Eleonory” zachęcającego do czytania książek. Ta wzruszająca, warta obejrzenia animacja, udostępniona bibliotekom przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, opowiada o odwadze, pokonywaniu trudności i wierze we własne siły. Poza seansem filmowym w Bibliotece od godziny 18.00 do 22.00 na chętnych czekały również inne atrakcje. Dla dzieci przygotowano miejsce, gdzie maluchy malowały, rysowały i kolorowały, bujały się na drewnianym koniku oraz bawiły pluszakami. Wszyscy mogli pograć w gry planszowe i poukładać puzzle, oddać i wypożyczyć zbiory, skorzystać z czytelni, zarówno tradycyjnej, jak i internetowej i odpocząć w kąciku prasowym przy filiżance kawy lub herbaty i ciasteczkach. Kilka osób przekazało Bibliotece książki w ramach akcji „Przynieś książkę do Biblioteki”. Biblioteka wzbogaciła się między innymi w piękne wydanie „Wojny i pokoju” Tołstoja w języku oryginalnym oraz poczytne tytułu współczesnej literatury obyczajowej i powieści fantastycznych. W naszej książnicy tej nocy wszyscy czuli się swobodnie, zapomniano o zakazach i nakazach, były śmiechy i dobra zabawa.

W związku z uzyskaniem licencji na projekcję filmu „Sekret Eleonory” do 6 czerwca br. osoby, które w trakcie Nocy Bibliotek przegapiły animację, mogły obejrzeć ją podczas trwania Tygodnia Czytania Dzieciom. Chętnych nie brakowało. Odbyły się trzy seanse, w których wzięło udział ponad sto osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych.