Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu we współpracy  ze Stowarzyszeniem na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin „Bliżej” zorganizowała w dniu 16.11.2013 r. zajęcia pod hasłem „Rodzinne bajanie” w ramach projektu „Połaniec dla rodziny”.
Dzieci przybyły na spotkanie wraz ze swoimi mamami oraz ukochanymi maskotkami. Rodzice zaś przynieśli ze sobą swoje ulubione książki z dzieciństwa. Wszyscy goście wygodnie zasiedli na kolorowych matach ułożonych w krąg. Spotkanie rozpoczęło się zabawą „Kłębek wełny”, która pozwoliła grupie lepiej się poznać. Następnie dzieci z wielkim entuzjazmem opowiadały o swoich przytulankach i zdradzały ich imiona. Maluchy chętnie wysłuchały ulubionych bajek z dzieciństwa swoich rodziców. Pojawiały się fragmenty opowiadań o „Misiu Uszatku”, urodzinach „Kubusia Puchatka” oraz „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Wszyscy wysłuchali również wiersza Czesława Janczarskiego „Naprawiamy misia”, który był nawiązaniem do rozmowy o poszanowaniu zabawek i książek.
Czytaniu towarzyszyły zabawy muzyczno - ruchowe: „Niedźwiadek”, „Co robi miś?”, przy których było mnóstwo śmiechu i radości, zarówno ze strony dzieci jak i dorosłych. Najmłodszym uczestnikom spodobała się głównie zabawa w „Domki”, w której rodzice mieli za zadanie stworzyć daszek, a dzieci na hasło „pada deszcz” musiały się pod nim schować. Zajęcia urozmaiciła również zabawa plastyczna, podczas której dzieci otrzymały papierowe ramki, w których narysowały swoje ulubione misie. Gotowe obrazki posłużyły do zrobienia wspólnej wystawki w Bibliotece. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz zakładki. Słodkim upominkiem były również cukierki.
Maluchy w trakcie zajęć mogły pobawić się zabawkami, pluszowymi misiami lub pooglądać książki. Zabawki i zabawy towarzyszące akcji czytania oraz użycie dekoracji (kolorowe siedziska) miały na celu stworzenie przyjaznej atmosfery, dzięki której dzieci czuły się u nas swobodnie i bezpiecznie.


<< Zobacz zdjęcia w galerii >>