tydzien z internetem logo120

 

Zapraszamy zainteresowane osoby do wspólnego odkrywania tajników Internetu:

 

 

„ZASADŹ DRZEWO W INTERNECIE”

- 22 marca 2013 roku (piątek) godz. 11:00

„PIERWSZY KROK W CYFROWY ŚWIAT”

- 25 marca 2013 roku (poniedziałek) godz. 11:00

Spotkania są częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć.

Podczas spotkania „Zasadź drzewo w Internecie” uczestnicy sprawdzą w sieci, gdzie w Polsce mieszkają osoby noszące takie samo nazwisko. W jaki sposób za pośrednictwem internetu rozpocząć przygodę z odkrywaniem rodzinnych korzen. Będą mogli również odpowiedzieć na pytania dotyczące relacji między członkami rodziny. Kolejnym krokiem będzie poznanie historii własnej rodziny – uczestnicy naszkicują na kartkach swoje drzewo genealogiczne, a gdy już będzie gotowe - jego zalążek stworzą w Internecie.

Spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat” będzie prowadzone przez bibliotekarzy. Rozpocznie się od rozmowy o tym, do czego w codziennym życiu mogą przydać się nowoczesne technologie. Każdy uczestnik dowie się, jakie użyteczne dla siebie informacje może znaleźć w Internecie, w jak sposób i gdzie ich szukać. Będą więc i ćwiczenia z wyszukiwarką, i przeglądanie ciekawych zasobów internetowych np. zbiorów muzealnych, a nawet oglądanie internetowej mapy nieba!

Spotkania będą okazją do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania Internetu. Uczestnicy zarejestrują także swój udział na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2013. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.
Spotkanie będzie otwarte dla mediów.
Kampanii towarzyszy konkursOdkrycia – Przeżycia”, w którym może wziąć udział zarówno nasza Biblioteka, jak i osoby indywidualne uczestniczące w spotkaniu. Do wygrania cenne nagrody.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu i włączenia się w Tydzień z Internetem 2013.


Tydzień z Internetem 2013 to międzynarodowa kampania trwająca od 18 do 24 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Polską edycję kampanii koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Spotkania przeprowadzane w ramach kampanii mają pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów Internetu i zastosowań nowoczesnych technologii. Tematem przewodnim jest eksperymentowanie.

Więcej informacji w Bibliotece lub pod numerem telefonu: 15 8650 633.