Jak obsługiwać laptopa?

Jak kupić telewizor przez Internet?

Jak dotrzeć do najnowszych wiadomości?

Jak szybko, wygodnie i bez dodatkowych kosztów rozmawiać z bliskimi?

Jak korzystać z poczty elektronicznej, wysłać lub odebrać e-mail?


Tego wszystkiego dowiedzieli się Seniorzy uczestniczący 7 marca  2013 roku w szkoleniu „Internet bez granic” zorganizowanym  w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Połańcu .

Zajęcia adresowane do seniorów, zgromadziły 10 osób. Szkolenie poprowadziły ekspertki z Fundacji Orange, które krok po kroku wyjaśniały podstawy obsługi komputera (zapoznanie się z klawiaturą). Każdy z uczestników pracował na osobistym komputerze, (laptopy udostępniła firma Orange) dlatego teorię można było poprzeć ćwiczeniami praktycznymi.

Podczas spotkania prowadzący pokazali uczestnikom krok po kroku jak wyszukiwać informacje w Internecie, jak korzystać z komunikatora Skype oraz jak wysłać e-mail.

Seniorzy bardzo szybko się uczyli! Pod koniec szkolenia, prawie każdy potrafił już odnaleźć stronę, którą był zainteresowany. Jedni chcieli odbyć wirtualne podróże po Polsce i świecie, innych interesowało wyszukanie informacji praktycznych np. jak znaleźć dobrego lekarza, pogoda w mieście, wiadomości lokalne . Dodatkowo uczestnicy zapoznali się z obsługą tabletu.

Ponadto, jeden z uczestników, który najszybciej wyszukał najtańszy produkt w sklepie internetowym został nagrodzony upominkiem.

Program „Internet bez granic” to inicjatywa Fundacji Orange, skierowana do osób w wieku 50+. Ma ona na celu przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu osób starszych. W ramach projektu w bibliotekach w całej Polsce Orange prowadzi bezpłatne szkolenia z obsługi komputera oraz korzystania z sieci.

 


<< Zobacz zdjęcia w galerii >>