Uncategorised

Odjazdowy Bibliotekarz 2019 - relacja

Niestraszny nam upał i komary! Pod takim niepisanym hasłem rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz” zorganizowany wspólnie przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Połańcu, połanieckie Koło PTTK oraz Miasto i Gminę Połaniec przeszedł właśnie do historii. W porównaniu do lat ubiegłych odbył się w nieco bardziej kameralnym składzie. Fala upałów, która od wielu dni przechodziła nad regionem oraz groźba gwałtownych popołudniowych burz zrobiły swoje. Na starcie stawili się sami najwytrwalsi. Rajd wzorem lat ubiegłych obfitował w wiele niespodzianek dla cyklistów w każdym wieku. Ale zacznijmy od początku.

Jak co roku, już od siedmiu lat, w niedzielne przedpołudnie (16 czerwca) na parkingu obok biblioteki spotkali się bibliotekarze, członkowie PTTK oraz miłośnicy książek i wypraw na dwóch kółkach w każdym wieku, którzy zechcieli aktywnie spędzić dzień na powietrzu. Po krótkim powitaniu zgromadzonych, rozdaniu koszulek oraz przybliżeniu zasad bezpiecznej jazdy przez organizatorów, „odjazdowa drużyna” wyjechała na ulice miasta, przy okazji testując nowiutki odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Jana Pawła II. Tym razem trasa wycieczki prowadziła z Połańca do Ruszczy i z powrotem, a jej długość wyniosła około 30 kilometrów. Po przejechaniu rundy honorowej po Połańcu peleton w pomarańczowych koszulkach opuścił miasto. Dalsza trasa wiodła bocznymi drogami a także w większości przez las, dzięki czemu nie odczuwaliśmy aż tak gorąca.

Pierwszy przystanek zrobiliśmy we wsi Grabowa. To tu skorzystaliśmy z gościnności naszej czytelniczki pani Jadwigi Paruch, która prowadzi Gospodarstwo Agroturystyczne w budynku po starej szkole. Przepiękny różany ogród w zaciszu lasu, raj dla motyli, był idealnym miejscem na odpoczynek. Popijając orzeźwiający owocowy kompot podziwialiśmy także cudne szydełkowe rękodzieła gospodyni. Zrelaksowani i pełni nowej energii wyruszyliśmy w dalsza drogę. Naszym miejscem docelowym, a zarazem drugim przystankiem w drodze powrotnej do Połańca, był park przy dworku w Ruszczy. Tutaj w cieniu pomnikowych drzew na głodnych rowerzystów czekały kiełbaski upieczone na grillu i przekąski. Było także coś do picia – na zimno i na gorąco. Na amatorów żywego ognia czekało drewno na ognisko, jednak nikt w taki upał nie odważył się go rozpalić. Można było także rozłożyć kocyki i uciąć sobie drzemkę. Po krótkim odpoczynku i wzmocnieniu się wszyscy, zarówno ci mali, jak i nieco starsi, zostali zaproszeni do szalonej zabawy z grupą animatorów Hokus Pokus z Buska-Zdroju. Na początek wystąpił jeszcze bardziej szalony profesorek z kilkoma niezwykłymi eksperymentami naukowymi. Dzieci robiły tęczę z kolorowych cukierków, oglądały wybuchy gejzerów i wulkanów w miniaturze oraz dowiedziały się jak zrobić pastę do zębów dla słonia. Były także zabawy z chustą Klanzy, wyścig w workach i przeciąganie liny. Można było spróbować swoich sił i przejść po linie w okularach zniekształcających rzeczywistość. Nie było to wcale łatwe. Ale to nie koniec atrakcji. W cieniu rozłożona została gigantyczna mata do twistera, która szybko znalazła amatorów wygibasów. Najmłodsi mieli swój kącik z zabawkami. Było też stanowisko do malowania tatuaży. Niecodzienną niespodziankę stanowił amerykański retro popcorn (świeżo prażony na miejscu). Bibliotekarski rajd rowerowy nie mógłby się odbyć bez książek. Dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród małych czytelników, cieszyło się książkobranie, czyli rajdowy bookcrossing. Wiele książek znalazło swoich nowych właścicieli.

Gdy już wszyscy głodni (także wrażeń) zostali nasyceni a pamiątkowe gadżety zostały rozdane, nadeszła pora na powrót do domu. Tym, którym żal było się rozstawać na pocieszenie pozostały zdjęcia, do obejrzenia których gorąco zachęcamy. Może spotkamy się za rok?

A na koniec jeszcze pozostały podziękowania. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji „Odjazdowego Bibliotekarza”. Na początku pragniemy podziękować współorganizatorom: Miastu i Gminie Połaniec oraz Kołu PTTK w Połańcu. Gorące podziękowania należą się partnerom i darczyńcom naszej inicjatywy: Bankowi Spółdzielczemu w Połańcu, Gospodarstwu Ogrodniczemu Podsiadło Michał z Beszowej, Stacji Paliw Huzar w Połańcu, Firmie Handlowo-Usługowej Radcar w Połańcu, Tomcar części i akcesoria samochodowe z Połańca, Masarni Kazimierz Zaliński oraz Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich, których wsparcie pozwoliło nam uatrakcyjnić rajd i zapewnić jego uczestnikom poczęstunek oraz doskonałą zabawę. Dziękujemy także Gospodarstwu Agroturystycznemu Jadwiga Paruch z Grabowej, które przyjęło rowerzystów na chwilę odpoczynku i Ochotniczej Straży Pożarnej z Ruszczy za nieocenioną pomoc przy organizacji pikniku. Na koniec dziękujemy Wam drodzy uczestnicy za wspólnie spędzony czas. Gratulacje dla najmłodszych kolarzy, którzy pierwszy raz samodzielnie odważyli się wybrać na rajd o własnych siłach. Pedałowaliście dzielnie. Także maluchy wiezione przez rodziców w fotelikach mimo gorąca dały radę. Cieszymy się, że mamy oddanych przyjaciół biblioteki i miłośników rowerowych wypraw.

Ps. Komarów nie było aż tak wiele jak się spodziewaliśmy. Zabawy nie przerwał także przepowiadany deszcz. Co prawda po zakończeniu rajdu niebo poszarzało i silnie powiał wiatr zwiastując burzę, ale w tym czasie wszyscy byli już bezpieczni w swoich domach.


Poprawiono: wtorek, 18 czerwiec 2019 12:21

Połaniec w poezji i na obrazie

Połaniec w poezji i na obrazie
Rozstrzygnięto dwa konkursy i nagrodzono najlepszych czytelników

W piątek 26 maja w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Połańcu odbyło się spotkanie uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów - poetyckiego "Połaniec moje miasto" i plastycznego "Mój Połaniec". Konkursy ogłoszone zostały przez Bibliotekę i Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu w marcu z okazji 740 rocznicy nadania Praw Miejskich Połańcowi i 210 rocznicy Uniwersału Połanieckiego. Nagrodzono także najaktywniejszych czytelników Biblioteki w 2003 roku. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili zastępca burmistrza M i G Połaniec - Jan Krygowski, Przewodniczący Rady Miasta - Edward Bobiński, w-ce prezes Towarzystwa Kościuszkowskiego - Maria Kalondji, członkowie Komisji oceniających a także laureaci. Konkursy adresowane były do mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec. Spotkały się z dużo szerszym zainteresowaniem, gdyż napłynęły nawet utwory z Nowego Targu i Podlasia.

Organizatorzy powołali dwie odrębne, pięciosobowe Komisje, których zadaniem było dokonanie przeglądu i oceny. Prace poetyckie opiniowali nauczyciele poloniści: p. Krystyna Orlicz, p. Zofia Kowal, p. Józefa Stachura, p. Andrzej Kowalik a także p. Jadwiga Pruska przedstawicielka Towarzystwa Kościuszkowskiego. Oceniono 65 utworów , które podzielone zostały na dwie kategorie.

Zwycięzcom nagrody wręczały p. M. Kalindji i dyrektor MGBP w Połańcu Renata Wójtowicz.

W kategorii dziecięcej wpłynęło 41 prac, a wyróżnienia indywidualne przyznano:
Małgosi Cichoń za wiersz "Połaniec i jego czasy", 11 lat.

Trzy równorzędne drugie miejsca:
Magdalenie Danek za wiersz "Urodziłam sie...",9 l.,
Paulinie Grzyb wiersz pt. "Moje miasto", 12 l.
Paulinie Cieślikowskiej wiersz pt. "Tu rozbiłam kolan sto..", 13 l.

Dwa równorzędne trzecie miejsca:
Martynie Skoczewskiej za wiersz "Nasze miasteczko", 13 l.
Monice Hersztek wiersz pt. " Połaniec", 11 l.

W kategorii dorosłych wpłynęły 24 utwory. Przyznano trzy nagrody.
Miejsce pierwsze dla p. Marka Pedyńskiego za utwór "Tadeusz w Połańcu".

Wiersz p. Pedyńskiego zwrócił szczególną uwagę Komisji ciekawą tematyką uwzględniającą historię Połańca oraz doskonałą artystycznie formą. Towarzystwo Kościuszkowskie ufundowało autorowi nagrodę pieniężną. Utwór zostanie opublikowany w "Zeszytach Połanieckich".
Drugie miejsce przyzano p. Krzysztofowi Kokotowi za wiersz "Możesz podziwiać Starą Lubovnię..."
Trzecie miejsce zajęła p. Anna Łukaszek za wiersz pt. "Sonet".

Wyróżnienia przyznano członkom Klubu Seniora z Połańca p. Zofii Danek, p. Marianowi Łowickiemu oraz p. Julii Granackiej.

Komisja wyraziła uznanie dla wszystkich autorów, podkreśliła wysoki poziom artystyczny zgłoszonych utworów. Akcentem kończącym tę uroczystość było odczytanie przez laureatów swoich nagrodzonych wierszy.

Na konkurs plastyczny "Mój Połaniec" wpłynęło 95 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Ich oceny dokonali nauczyciele plastycy i miejscowi artyści: p. Helena Adamczyk - Poszeluzna, p. Maria Ryńska, p. Józef Reguła, p. Aleksander Jasin i p. Jadwiga Pruska. Prace oceniano pod kątem indywidualnej inwencji twórczej, staranności oraz ogólnego zaangażowania w nadanie pracy wyrazu artstycznego. Komisja wyłoniła cztery kategorie wiekowe bez przyznawania określonych miejsc.

I tak, w grupie wiekowej do lat 9 nagrodzono:
Kamilę Głowiak za pracę? pt. "Boisko sportowe w moim mieście",
Dominikę Cygan - "Połaniec moje miasto",
Alę Stępień - "Pocztówka z Połańca".

W grupie wiekowej od 10 do 13 lat nagrodzono piątkę osób:
Bartosza Leśniewskiego - "Pocztówka z Połańca",
Karolinę Trybuszkiewicz - "Lekcja historii",
Karolinę Szczępek - "Mój Połaniec",
Marysię Gad - "Kopiec Kościuszki",
Sylwię Kos - "Herb Połańca".

W grupie wiekowej powyżej 14 lat nagrodzono:
Małgosię Boczek - "Kościół św. Marcina",
Joasię Wszołek - "Połaniec - Kościół p. w. św. Marcina",
Ewelinę Gaj - "Kościół św. Marcina",
Milenę Spychałę - "Mój Połaniec".

Szczególną uwagę komisji zwróciły prace złożone przez Warsztat Terapii Zajęciowej z Połańca,
które wykonane zostały bardzo starannie, różnymi technikami i niezwykle pomysłowo.
Nagrodzono:
p. Mirosława Klimka - "Kościuszko na koniu"
p. Pawła Danka i Zbigniwa Wojdana - "Połaniec od strony Wisły"
p. Janusza Łańkę- "Dąb w Ruszczy"
p. Waldemara Samborskiego - "Połaniec wczoraj, dziś i jutro".

Wszystkie prace zgłoszone do konkursu są prezentowane na wystawie w Bibliotece.
Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

Ilość zgłoszonych prac świadczy o dużym zainteresowaniu dzieci, młodzieży i dorosłych twórczością artrystyczną o tematyce regionalnej. Organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom biorącym udział w konkursach.

Ostatnim etapem obchodzonych uroczystości było wręczenie przez p. Burmistrza Jana Krygowskiego nagród i dyplomów dla najaktywniejszych czytelników w 2003 roku. Biblioteka przyznała te wyróżnienia po raz pierwszy. Najaktywniejszych czytelników wyłoniono spośród dzieci, dorosłych i rodzin.

Najmłodszym i najaktywniejszym czytelnikiem został Wojtuś Porzycki - 7 lat, który w ubiegłym roku wypożyczył 319 książek, drugie miejsce przypadło Darii Pisuli - 6 lat a trzecie Mateuszowi Motyce- 6 lat.

Wśród dorosłych czytelników zwyciężył p. Roman Drzazga, który wypożyczył 356 wol., drugie miejsce uzyskała p. Monika Kondek a trzecie p. Małgorzata Laska.

Najaktywniejszymi czytelnikami w kategorii rodzin są Państwo Bobińscy, którzy wypożyczyli łącznie 227 wol., drugie miejsce przyznano Państwu Kapałkom, a trzecie Państwu Kowalom.

Po wręczeniu nagród zaproszeni goście wysłuchali referatu artysty - malarza Tomasza Staszweskiego pt. "Powstanie Kościuszkowie w plastyce".

Miła i ciepła atmosfera, która panowała od początku spotkania skłoniła gości do pozostania w Bibliotece i wymiany wrażeń przy kawie i herbacie. Przy pożegnaniu wymieniono słowa podziękowania, gratulacji i serdeczności.


Konkursy okazały się dla Biblioteki i Towarzystwa sukcesem ale przede wszystkim jest to sukces mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec, którzy swoim zaangażowaniem i licznym udziałem odpowiedzieli na ogłoszenie. Dziękujemy nauczycielom z Przedszkola Nr 1 i Przedszkola Nr 2 w Połańcu, Szkoły Podstawowej w Zrębinie, Filii Szkoły Podstawowej w Rudnikach, Szkoły Podstawowej w Połańcu - Koło Historyczne, Gimnazjum Publicznego Nr 1 w Połańcu, instruktorom Koła Plastycznego "Tęcza" przy C K i Sz w Połańcu za zachęcanie dzieci i młodzieży do udziału w konkursach. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach również uda się zorganizować podobne konkursy, które znajdą swoich entuzjastów.

Autor: Dagmara Czekaj

Artykuł opublikowany w "Czasie Powiśla" nr 23, z dn. 17 czerwca 2004 r.

Poprawiono: piątek, 10 sierpień 2018 15:33

E-pasjonaci w ramach Tygodnia z Internetem 2017

W czwartek, 30 marca, uczestnicy, którzy przyszli na popołudniowe zajęcia do Biblioteki dowiedzieli się jak zdobyć ciekawe i praktyczne informacje dotyczące szycia, majsterkowania i gotowania. Zobaczyli, na których blogach mogą znaleźć ciekawe, użyteczne zasoby i którzy blogerzy cieszą się dużą popularnością. Ciekawostką dla nich było, że na blogowaniu można zarabiać i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć prowadzić blog w każdym wieku.

Czytaj więcej...
Poprawiono: poniedziałek, 10 kwiecień 2017 12:11

Jubileuszowy Rok Czytelnika

 

Wiecej informacji o kampanii pod adresem: https://www.sbp.pl/650.

Poprawiono: piątek, 30 maj 2014 13:06

Wernisaż wystawy rzeźb Józefa Reguły z okazji 30 lecia pracy twórczej

    5 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbył się wernisaż wystawy połanieckiego rzeźbiarza Józefa Reguły prezentującej jego 30. letni dorobek twórczy.

Organizatorami są Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

    Gośćmi uroczystości byli Krzysztof Falczewski z Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu, i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa świętokrzyskiego, Romuald Garczewski – Starosta Powiatu Staszowskiego, władze Miasta i Gminy Połaniec, przedstawiciele Staszowskiego Towarzystwa Kulturalnego i połanieckiego Towarzystwa Kościuszkowskiego, rodzina rzeźbiarza oraz wielu sympatyków twórczości artysty.

    Jubilat otrzymał wiele gratulacji i podziękowań. Za zasługi dla kultury polskiej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorowało p. Regułę nagrodą specjalną.

    Dużą przyjemność rzeźbiarzowi sprawiła część artystyczna, w której znalazły się wiersze staszowskiego poety Wiesława Kota, Aliny Mach i Małgorzaty Dalmaty – Konwickiej oraz piosenki Marka Grechuty w wykonaniu młodzieży z CKiSz w Połańcu.

    Komisarz wystawy Tomasz Staszewski przedstawił sylwetkę artysty i omówił wybrane prace.

    Na ekspozycji zgromadzono około 200 rzeźb i płaskorzeźb o różnej tematyce i wielkości, a także pierwsze grafiki.

    Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 800 – 2000, sobota – niedziela od 1600 – 2000. Wystawa będzie czynna do 12 maja.

    Biblioteka przygotowała również wystawę dokumentującą dorobek i osiągnięcia artysty. Są na niej prace magisterskie na temat twórczości p. Reguły, foldery i plakaty z wystaw, dyplomy i odznaczenia, artykuły z prasy, zdjęcia oraz prace artysty. Wystawę można oglądać w godzinach pracy Biblioteki.

 

05.04.2008 r. - Wernisaż wystawy rzeźb Józefa Reguły

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 Kliknij na obrazek
aby wejść do galerii zdjęć
(14 zdjęć) 
Poprawiono: poniedziałek, 27 sierpień 2018 08:55

Nowości


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgbppol/public_html/modules/mod_jt_slideshow/mod_jt_slideshow.php on line 20
Bezlitosne ostrze pamięci / Anderson Laurie HalseHydrologia ogólna / Bajkiewicz-Grabowska ElżbietaWinnice szepczą "Cicho sza" / Boissard JanineBezpieczeństwo międzynarodowe / Czaputowicz JacekPraca socjalna / Czarnecki PawełZabij mnie, tato / Darda StefanAutomatyka / Dębowski AndrzejBosa księżniczka / Dodd ChristinaKrólowie przeklęci. T. 2 / / Druon MauriceNiewierność / Dubow CharlesDecoupage / Enderlen-Debuisson MarieCórki marionetek / Ernestam MariaSpisane własną krwią / Gabaldon DianaDiament templariusza / Gawlik MirosławaNiezwykłe kobiety Romanowów / Gelardi Julia PBezpieczeństwo społeczne / Gierszewski JanuszAnaliza decyzji / Goodwin PaulApteka natury / Górnicka JadwigaByliny w twoim ogrodzie / Grabowska BeataPraca socjalna / Gray MelBardziej gorzka niż śmierć / Grebe CamillaNiebezpieczna misja / Griffin W E BBędziesz następny / Hurwitz Gregg AndrewBezpieczeństwo socjalne współczesnego państwa / Jagusiak BogusławCałun dla pielęgniarki / James Phyllis DorothySalon d''''Amour / Jansson AnnaChiński - kaligrafia / Kałucka ZuzannaBukiet chabrów / Kiljan KazimierzBłękitne lato / Korolewicz DanutaBraterska pomoc dla zdrowia / Korżawska StefaniaDecoupage w stylu orientalnym / Lupato MarisaBitwa pod Szczekocinami / Maciejak MaciejDom i dalekie ścieżki / Majerówna WandaCharakter człowieka i jego wpływ na zdrowie / Malahov Gennadij PetrovicAdam Smith / McCreadie KarenBudowanie zaangażowania pracowników / McGee RitaBiałe piekło / McGrath MelanieAnioły / McMahon PaddyAnaliza projektów inwestycyjnych w procesie tworzenia wartości przedsiębiorstwa / Mielcarz PawełKto sieje wiatr / Neuhaus NeleDelirium / Oliver LaurenPerfumy Prowansji / Onaglia Frédérick d''''Powrót do źródeł / Onaglia Frédérick d''''Po drugiej stronie kartki / Picoult JodiBallada o wzgardliwym wisielcu oraz dwie gawędy styczniowe / Rembek StanisławGdzie jesteś, Bernadette? / Semple MariaSześć dni w Leningradzie / Simons PaullinaHawajskie alibi / Snow CarolGirl Online / Sugg ZoeGirl Online w trasie / Sugg ZoeAngielski dla seniorów / Szyke JoannaAktywni razem / Świerżewska EwaBańki mydlane / Świętek EdytaBadania jakościowe w pedagogice / Urbaniak-Zając DanutaAgresja młodzieży i odrzucenie rówieśnicze / Urban BronisławOstatni na liście / White NeilChłopcy z lasu / Wyrwa JózefPlaga samobójców. cz. 1, / Young SuzanneAnalityk systemów / Zmitrowicz KarolinaCyfrowy świat 60+. [T. 2], / Żarowska-Mazur AlicjaCyfrowy świat seniora / Żarowska-Mazur AlicjaCyfrowy świat seniora / Żarowska-Mazur AlicjaBankowość inwestycyjna /Bankowość korporacyjna /Bezpieczeństwo i higiena pracy /Bezpieczeństwo Polski /Cuda Ojca Pio / Allegri RenzoKlucz Jeffersona / Berry SteveJądro ciemności / Conrad JosephKrólewska roszada / Dębski EugeniuszCzarna lista / Forsyth FrederickKosmos / Gombrowicz WitoldCzas zapłaty / Grisham JohnForrest Gump / Groom WinstonGump i spółka / Groom WinstonCud / Karpowicz IgnacyCudzoziemka / Kuncewiczowa MariaMnich / Lewis Matthew GregoryCiernista róża / Link CharlotteBielszy odcień śmierci / Minier Bernard7 lat później... / Musso GuillaumeJutro / Musso GuillaumeAmazonka / Pałkiewicz JacekAni słowa prawdy / Piekara JacekAtlantyk - Pacyfik. / Wańkowicz MelchiorLalki w ogniu / Wilk Paulina622 upadki Bunga czyli Demoniczna kobieta / Witkiewicz Stanisław IgnacyMoralność pani Dulskiej / Zapolska GabrielaDzieje grzechu / Żeromski StefanSiedem dni / Ainsworth EveMały miś nie chce się ubrać / Bator AgnieszkaBłysk kopyt / Bentley SueNowy przyjaciel / Bentley SueWymarzony skok / Bentley SueMarysia idzie do cyrku / Berkane NadiaMarysia i karuzela / Berkane NadiaMarysia i urodziny mamusi / Berkane NadiaMarysia i wycieczka do zoo / Berkane NadiaPython dla dzieci / Briggs Jason R12 kolorów / Brykczyński MarcinRęcznikowiec / Chmielewska Joanna MariaBajki o zabawkach / Cholewińska-Szkolik AnielaLekcja pływania i inne opowiadania / Cholewińska-Szkolik AnielaPetit maluje wieżę Eiffla i inne opowiadania / Cholewińska-Szkolik AnielaUrodzinowy prezent i inne opowiadania / Cholewińska-Szkolik AnielaKropeczka znajduje dom / Fabisińska LilianaPlaylist for the dead / Falkoff MichellePirat Jędruś / Grabowski AndrzejOstatnie przedstawienie panny Esterki / Jaromir AdamKolorowy szalik / Kosmowska BarbaraGupikowo / Kowaleczko-Szumowska MonikaEstera / Kustra MonikaKornet, klarnet i łysa ciocia Iza / Kwietniewska-Talarczyk MarzenaBracia Lwie Serce / Lindgren AstridDzieci z Bullerbyn / Lindgren AstridDoktor Dolittle i jego zwierzęta / Lofting HughCień smoka / Maleszka AndrzejŹrebaki i Rumaki / Mielech AgnieszkaJavaScript dla dzieci / Morgan NickZaczarowany Klub Kucyka / Mullenheim Sophie deFeblik / Musierowicz MałgorzataSiri strzela gola / Nopola TiinaMała pracowita koparka / Nożyńska-Demianiuk AgnieszkaKoci taksówkarz / Peltoniemi SariKtóra to Malala? / Piątkowska RenataEleonora & Park / Rowell RainbowPosłuchaj, mały! / Smallman SteveNumer alarmowy / Sroka MagdalenaRuch drogowy / Sroka MagdalenaZnam swój adres / Sroka MagdalenaDzieci w sieci dobrych manier / Staniszewska ZofiaKomnata Szeptów / Stelmaszyk AgnieszkaNa podwórku / Strzałkowska MałgorzataSmażone tablety / Tyszka AgnieszkaBractwo-piractwo / Usenko NataliaW 80 dni dookoła świata / Verne JulesEmilka Piórko i gwiezdne schody / Webb HollyMisja Izy / Webb HollyZimowy wilk / Webb HollyMagia Ruby / Weinstein EricGrzywą malowane / Widzowska-Pasiak AgataKoń na receptę / Widzowska-Pasiak AgataZuza czeka na Tygrysa / Zychla KatarzynaNajpiękniejsze opowieści /Poczytaj mi mamo. Ks. 6 / /Scratch /
bip
biuletyn
informacji
publicznej
pttk polaniec logo
orange-logo
Biblioteka banerek
LOGO RRW na tle białym
 
 

 


enfrdeitptrues

Katalog ON-LINE

UWAGA!

ZAŁÓŻ KONTO CZYTELNIKA ON-LINE

obrazek


Konto czytelnika ON-LINE

Biblioteka cyfrowa

ACADEMICA

IBUK Libra

Czytak

O finansach... w bibliotece

MGBP Połaniec - Facebook

IBUK Libra plakat

Nagrody i wyróżnienia

dyplom biblioteka roku 2017 link

rankingbibliotek2014 dyplom


ZOBACZ WSZYSTKIE

Jak dojechać?

Jak dojechać do Biblioteki<<zobacz>>