XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

 

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 30 maja – 6 czerwca obchodzony jest XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. To wielkie święto czytania zostało zainaugurowane podczas pierwszej ogólnokrajowej „Nocy Bibliotek”, do której włączyła się także i nasza Biblioteka.

Podczas Nocy Bibliotek odbyła się projekcja filmu animowanego „Sekret Eleonory”, udostępnionego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Wszystkich tych, którzy przegapili seans, zapraszamy do naszej Biblioteki jeszcze w tym tygodniu. Seanse filmowe odbędą się:
- we wtorek (2 czerwca) i środę (3 czerwca) – o godz. 10.00
-w piątek (5 czerwca) –o godz. 10.30

„Sekret Eleonory” to historia Nathaniela i wyjątkowej biblioteki, w której mieszkają postacie z bajek. To film o odwadze, pokonywaniu trudności i wierze we własne siły, piękna animacja, która opowiada o magii płynącej z baśni i bajek i w ciekawy sposób zachęca, by czytać książki. Film przeznaczony jest dla widzów od lat 6 i trwa około 80 minut.

W tym roku Tydzień Czytania obchodzony jest pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach”. W dniach od 8 do 12 czerwca (od poniedziałku do piątku) w godzinach 9.20 -11.00 w Bibliotece odbędzie się głośne czytanie pod hasłem „Zabawa z bajką”.


Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej szczegółów dotyczących Tygodnia Czytania Dzieciom można znaleźć na oficjalnej stronie kampanii: Cała Polska Czyta Dzieciom.

Poprawiono: poniedziałek, 01 czerwiec 2015 15:13