Biblioludki i Święto Niepodległości

„Kto Ty jesteś, Polak mały...” - to hasło, które towarzyszyło spotkaniu z Biblioludkami w piątek 16 listopada, w związku z obchodami 100 - lecia Odzyskania Niepodległości. Głównym celem zajęć było zapoznanie uczestników z symbolami narodowymi, a szczególnie zrozumienie ich znaczenia oraz tworzenie poczucia przynależności i tożsamości narodowej.

Każde spotkanie Biblioludków zaczyna się od przeczytania opowiadania. Tym razem dzieci wysłuchały legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”, z której dowiedziały się o powstaniu państwa polskiego. Po nim wspólnie wyrecytowały znany każdemu dziecku wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały”. Utwór stał się inspiracją do rozmowy na temat symboli narodowych. Biblioludki pięknie opowiadały, gdzie znajduje się godło, kiedy wywieszamy flagę oraz w jakich okolicznościach śpiewamy nasz hymn narodowy.

Uzupełnieniem wiadomości była gra planszowa „Polak Mały”. Polegała ona na ułożeniu z kafelków obrazka przedstawiającego herb Polski oraz uszeregowaniu we właściwej kolejności słów „Mazurka Dąbrowskiego”. Dużą wiedzą na temat naszego kraju dzieci wykazały się w grze „Kocham Polskę”. Bez większego trudu odpowiadały na pytania dotyczące Polski, jej historii, tradycji, bohaterów, ważnych wydarzeń i miejsc.

Ostatnim punktem spotkania była zabawa plastyczna. Biblioludki wyklejały papierowymi serduszkami i kokardkami w kolorze biało-czerwonym mapki Polski. Prace wzbogaciły wystawę w Bibliotece „100 lat Niepodległości" upamiętniającą postacie i wydarzenia, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę długo wyczekiwanej wolności.


Poprawiono: wtorek, 20 listopad 2018 11:46

enfrdeitptrues

Katalog ON-LINE

UWAGA!

ZAŁÓŻ KONTO CZYTELNIKA ON-LINE

obrazek

Katalog Biblioteki on-line

Biblioteka cyfrowa

ACADEMICA

IBUK Libra

Czytak

O finansach... w bibliotece

MGBP Połaniec - Facebook

IBUK Libra plakat

Nagrody i wyróżnienia

dyplom biblioteka roku 2017 link

rankingbibliotek2014 dyplom


ZOBACZ WSZYSTKIE

Jak dojechać?

Jak dojechać do Biblioteki<<zobacz>>