Z przyjemnością informuje,y, że powstał poradnik upowszechniania czytania, który każdy może BEZPŁATNIE pobrać na swój komputer! 

Edukacja literacka od najmłodszych lat jest podstawą rozwoju demokratycznych społeczeństw. To dlatego Kraków i Wrocław – Miasta Literatury UNESCO, Fundacja Powszechnego Czytania, Polska Izba Książki i Fundacja Olgi Tokarczuk przygotowały wspólnie publikację, która w dostępny, prosty i atrakcyjny wizualnie sposób odpowiada na pytanie: „Jak sprawić, by nasze społeczeństwo więcej czytało i co dzięki temu zyskamy?”. „Supermoc książek. Poradnik upowszechniania czytania” miał swoją premierę 22 kwietnia, w przeddzień Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Z publikacji można korzystać bezpłatnie.

supermoc.jpg

 

Do kogo jest poradnik adresowany? Do bibliotekarzy, nauczycieli, nauczycieli przedszkolnych, pracowników samorządów w działach kultury i edukacji, pracowników opieki społecznej, działaczy i polityków każdego szczebla władzy państwowej, biznesmenów-filantropów, aktywistów NGO i wszystkich, którzy już zajmują się tematem upowszechniania czytania lub chcą się nim zająć w przyszłości.

Publikację można bezpłatnie pobrać TUTAJ: https://fpc.org.pl/supermoc/.

 

Polecamy!