Drodzy Czytelnicy!

Z przyjemnością informujemy, że drzwi naszej Biblioteki są nadal otwarte

Pozostają wszystkie dotychczasowe obostrzenia. Przyjmujemy zwroty oraz wypożyczamy zbiory do domu z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zarówno dla Czytelników, jak i Bibliotekarzy. 

 

Zdjęcie kolorowe, na stoliku otwarta książka, kubek z kawą obok kwitnąca gałązka

żródło: pixabay

Najważniejsze informacje:

- Na terenie Biblioteki, poza bibliotekarzami, może jednocześnie przebywać 4 czytelników, w Filii w Ruszczy 1 czytelnik.
- Użytkownicy Biblioteki są zobowiązani do noszenia osłon zasłaniających usta i nos oraz do dezynfekcji dłoni przed wejściem w obszar Wypożyczalni dla dorosłych,Oddziału dla dzieci i Filii w Ruszczy.
- Obowiązkowe jest zachowanie dystansu co najmniej 1,5 m między osobami przebywającymi w Bibliotece.
- Na wejście kolejnego czytelnika do punktu obsługi zezwala pracownik Biblioteki.
- Wciąż obowiązuje brak wolnego dostępu do półek, brak możliwości korzystania z czytelni i stanowisk komputerowych. Działa tylko wypożyczalnia.
- Książki, które zostały wypożyczone do domu w dalszym ciągu podlegają kwarantannie przez okres 3 dni.
- Do odwołania w Bibliotece nie będą się odbywały się spotkania, imprezy i inne wydarzenia.
- Czas otwarcia Biblioteki w Połańcu dla czytelników: poniedziałek od godz. 8:00 do godz.16:00, od wtorku do piątku od godz. 9:00 do 17:00.
- Czas otwarcia Filii w Ruszczy dla czytelników: poniedziałek od godz. 10:00 do godz.16:00, od wtorku do piątku od godz. 8:00 do 16:00.

 

Zasady bezpieczeństwa zostały opracowane na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19.03.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz rekomendacji Biblioteki Narodowej.

O wszelkich zmianach będziemy Was na bieżąco informować.

 

Zapraszamy!