start ... dla dzieci

Oddział dla dzieci

Drukuj PDF


1.Andrzejczuk Beata Pamiętnik nastolatki. 7 /

To był trudny rok, ale i piękny. Za mną już mozolne przygotowania do matury, rozwiązywanie testów i próby wstrzelenia się w klucz odpowiedzi, za mną przygotowania prezentacji i egzaminy. Za mną - chyba mogę tak powiedzieć - młodość, a już na pewno nastoletniość. Fakt, jestem coraz bardziej dorosła, i to nie tylko w słowach, ale także w działaniu. A co w sprawach sercowych? oj, działo się, działo... Uczucia to też trudna sprawa. Ale jedno mogę Wam, Dziewczyny, powiedzieć: miłość i to prawdziwa, istnieje i nigdy istnieć nie przestanie! To jedyne, czego jestem absolutnie pewna.

Zobacz opis w katalogu
2.Angelini Josephine Bunt bogini

"Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść. Ich pragnieniem - wieczna miłość. Teraz Helena musi ostatecznie wybrać pomiędzy dwoma ukochanymi... Wspaniała opowieść o uczuciu, niebezpieczeństwie, mitologii i odkrywaniu samej siebie. MTV Ekscytujący finał romantycznej trylogii wypełnionej miłością, nienawiścią i zemstą greckich bogów. Helena Hamilton, pozornie zwyczajna szesnastolatka z amerykańskiego miasteczka, jest potomkinią Heleny Trojańskiej. Poznała już swoje przeznaczenie i rolę, jaką ma odegrać w planach bogów. Wie, że musi co noc przemierzać Podziemie, by zapobiec krwawej wojnie i uwolnić swoją rodzinę od klątwy. Do tej pory dodawała jej sił miłość Lucasa. I pomoc tajemniczego Oriona, który podczas wędrówek przez mityczną krainę umarłych stał się jej tak bliski. Lecz teraz Przepowiednia ostrzega Helenę, że ktoś, komu ufa, jest zdrajcą... Helena wciąż nie jest pewna, czy kocha Oriona, czy Lucasa. Rozdarta pomiędzy uczuciem do nich obu musi teraz ostatecznie zdecydować. I raz jeszcze zejść do Hadesu, żeby wyrwać ukochanego z królestwa śmierci.

Zobacz opis w katalogu
3.Angelini Josephine Spętani przez bogów

Nowa światowa moda w literaturze młodzieżowej! Obok wampirów, aniołów i demonów czas na grecką mitologię Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść. Ich pragnieniem - wieczna miłość... Czy miłość zdoła przezwyciężyć przeznaczenie? Helena Hamilton przez całe swoje szesnastoletnie życie czuła się inna, choć nie chciała tego okazywać. A teraz zaczyna dręczyć ją sen... Powraca co noc. Helena wędruje przez jałową pustynię. Rano budzi się cała w pyle i krwi. A w dzień widzi trzy płaczące kobiety w bieli... A potem w liceum zjawia się Lucas, najpiękniejszy chłopak, jakiego spotkała. Wzbudza w niej, tak nieśmiałej i łagodnej, szaleńczą nienawiść. Dlaczego pierwszego dnia Helena próbuje zabić go na oczach całej szkoły? Wkrótce Lucas odkrywa przed nią, że oboje mają odegrać rolę w tragedii napisanej przez los tysiące lat temu i zsyłanej na świat przez greckie boginie zemsty. Co stanie się z ich miłością?

Zobacz opis w katalogu
4.Angelini Josephine Wędrówka przez sen

Ciąg dalszy Spętanych przez bogów, opowieści o przeklętej miłości współczesnych nastolatków - potomków greckich bogów - połączonych przeznaczeniem, rozdzielonych klątwą antycznych bogiń zemsty Helena wie już, że tylko ona - potomkini Heleny Trojańskiej - może przerwać odwieczny cykl zemsty i uwolnić od klątwy siebie i swoją boską rodzinę. Nocą wędruje przez bezkresną krainę Podziemia. W dzień walczy z potwornym zmęczeniem i coraz bardziej traci siły -fizyczne i duchowe. Nie dałaby rady wracać tam co noc - gdyby nie Lucas. Lecz Lucas bardzo się zmienił i Helena nie jest już pewna jego uczuć. Czy Orion, nowy chłopak w szkole, pomoże jej walczyć dalej i powstrzymać gniew Furii? Świat antycznych bogów coraz bardziej przenika się ze światem śmiertelników, a życie Heleny pogrąża się w chaosie. Lecz najgorsza jest świadomość, że nie potrafi zapomnieć o Lucasie... i że wciąż myśli o Orionie. Że kocha ich obu. Czy jest gotowa oddać za nich życie?

Zobacz opis w katalogu
5.Beaumont Emilie Sanie Świętego Mikołaja

W wigilijny wieczór Święty Mikołaj wyrusza w podróż dookoła świata, by obdarować dzieci pięknymi prezentami. Każdego roku elfy naprawiają i modernizują sanie, ponieważ droga jest naprawdę długa...

Zobacz opis w katalogu
6.Boumans Lieve Święty Mikołaj i zwierzęta lasu

Kto zbudził jeża ze snu zimowego? Mała myszka wie: to Święty Mikołaj! Z książeczki dowiesz się, jakie prezenty dostały od Świętego Mikołaja zwierzęta lasu. Miłej lektury!.

Zobacz opis w katalogu
7.Caine Rachel Wyjazd z Morganville

Ekranizowana seria sprzedana w 1 000 000 egzemplarzy i wydawana w 20 krajach Morganville staje się zbyt niebezpieczne, by być domem dla śmiertelnej osiemnastolatki. Lecz to nie jedyne miasto, którym rządzą nieumarli... Claire nigdy nie myślała, że mogłaby wyjechać z Morganville. Ale kiedy dostaje się na wymarzone studia, nie może zmarnować szansy. Zwłaszcza że pomiędzy nią a jej chłopakiem Shane''em nie układa się najlepiej... Nowa uczelnia jest ekscytująca, lecz Claire wciąż myśli o Shanie i przyjaciołach. Tym bardziej że jest studentką ambitnej doktor Anderson, która mieszkała w Morganville. I bardzo się interesuje wynalazkiem Claire, dzięki któremu można bardzo się interesuje wynalazkiem Claire, dzięki któremu można zneutralizować instynkty wampirów. . Lecz eksperymenty przeprowadzane przez doktor Anderson na żywych obiektach przynoszą przerażający efekt. Program wymyka się spod kontroli, a Claire zaczyna się zastanawiać, czy wyjazd z Morganville nie był ostatnim błędem, jaki popełniła w życiu...

Zobacz opis w katalogu
8.Chandler Elizabeth Bratnie dusze

Trzeci tom cyklu POCAŁUNEK ANIOŁA. Tristan wie, że nie łatwo jest być aniołem, zwłaszcza gdy pragnie się nie tylko dotrzeć z przesłaniem do ukochanej osoby, która nie wierzy w jego istnienie, lecz także rozwiązać kryminalną zagadkę i zapobiec kolejnej zbrodni. Dotąd udało mu się ocalić Ivy, lecz co skrywa przyszłość?

Zobacz opis w katalogu
9.Chandler Elizabeth Do końca świata

Ostatnia część cyklu Pocałunek Anioła. Wydaje się, że sam los jest przeciwny, by Tristan i Ivy mogli się cieszyć wspólną przyszłością. Tristan utknął w ciele ściganego przez policję mordercy, podczas gdy prawdziwy zbrodniarz wciąż jest na wolności. Na domiar złego demon Gregory rośnie w siłę. Zdobywa nowe umiejętności, które, rzecz jasna, wykorzysta przeciwko zakochanym. Ivy jest zrozpaczona, bo dla Tristana, upadłego anioła, śmierć oznacza potępienie. Od jej decyzji zależy, czy zdoła ocalić ukochanego i zapewnić im obojgu wieczność...

Zobacz opis w katalogu
10.Chandler Elizabeth Pocałunek anioła

Ivy ma wszystko, o czym może zamarzyć nastolatka - urodę, talent, oddanych przyjaciół i przystojnego chłopaka, Tristana, który chce spędzić z nią resztę życia. Jednak wizja świetlanej przyszłości znika, gdy ukochany ginie w tragicznym wypadku samochodowym. Rozpacz po stracie bliskiej osoby to nie jedyny problem, z jakim będzie sobie musiała poradzić załamana dziewczyna - jej życiu zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Nie jest jednak sama ze swoimi problemami - nad jej losem czuwa bowiem anioł-stróż..

Zobacz opis w katalogu
11.Chandler Elizabeth Potęga miłości

Druga część czterotomowego cyklu dla młodych czytelniczek, kontynuacja "Pocałunku anioła". Tristan po śmierci powraca na ziemię, by jako Anioł Stróż opiekować się swoją dziewczyną, Ivy. Odkrywa przy tym, że wypadek samochodowy, w którym zginął, wcale nie był nieszczęśliwym zrządzeniem losu, a osoba za to odpowiedzialna usiłuje teraz zabić jego ukochaną. Tristan spróbuje uchronić Ivy przed niebezpieczeństwem i sprawić, by uwierzyła w to, co wydaje się niewiarygodne - że anioły istnieją naprawdę.

Zobacz opis w katalogu
12.Chandler Elizabeth Ucieczka

Kontynuacja cyklu POCAŁUNEK ANIOŁA. W życiu Ivy cuda zdarzają się naprawdę. Dziewczyna wie jednak lepiej niż ktokolwiek inny, że trzeba za nie zapłacić wysoką cenę. Choć jej ukochany Tristan powrócił, mało prawdopodobne, aby mogli razem cieszyć się perspektywą wspólnej przyszłości. Na domiar złego okazuje się, że śmiertelny wróg, demon Gregory, powrócił, by ją dręczyć. Czy Ivy i Tristan będą razem? Czy zdarzy się kolejny cud?

Zobacz opis w katalogu
13.Chandler Elizabeth Wieczna tęsknota

Czwarty tom czyklu POCAŁUNEK ANIOŁA. W rok po tragicznych wydarzeniach Ivy wraz z przyjaciółką Beth i Willem spędzają lato w malowniczym nadmorskim ustroniu. Towarzyszy im jednak ktoś, kogo się nie spodziewają, i nie są tam bezpieczni. Ivy ociera się o śmierć, nie wiedząc, że za jej ocalenie ktoś zapłacił wysoką cenę. Choć tworzą z Willem na pozór idealną parę, wciąż tęskni dawnym ukochanym. Jednocześnie intryguje ją tajemniczy nieznajomy...

Zobacz opis w katalogu
14.Clare Cassandra Miasto zagubionych dusz

Jace jest teraz sługą zła, związanym na wieczność z Sebastianem. Tylko mała grupka Nocnych Łowców wierzy, że można go uratować. Żeby to zrobić, muszą zbuntować się przeciwko Clave. I muszą działać bez Clary. Bo Clary rozgrywa niebezpieczną grę zupełnie sama. Ceną przegranej jest nie tylko jej własne życie, ale również dusza Jace''a. Clary jest gotowa zrobić dla niego wszystko, ale czy nadal może mu ufać? I czy on jest naprawdę stracony? Jaka cena jest zbyt wysoka, nawet za miłość? Miłość. Krew. Zdrada, Zemsta. Ciemność chce zawładnąć Nocnymi Łowcami w ekscytującej piątej części serii "Dary Anioła" Pierwsza część ekranizacji bestsellerowej powieści Cassandry Clare Miasto Kości pojawiła się w kinach już 23 sierpnia 2013! W rolach głównych: Lily Collins, Jamie Campbell-Bowen, Lena Headey i Jonathan Rhys-Meyers.

Zobacz opis w katalogu
15.Collins Nancy A Nocne życie

Kiedy Lilith czegoś chce, musi to dostać. A teraz chce zostać modelką - co z tego, że wampirze prawo zabrania się fotografować? Nie powstrzyma jej nawet ojciec, choćby straszył ją odebraniem wszystkich złotych kart kredytowych. Cally, znienawidzona rywalka Lilith, ma zupełnie inny problem. Jej chłopak - seksowny słodki Peter - jest łowcą wampirów i tak się składa, że przysiągł zniszczyć całą jej rasę. Ale zbliża się wielki bal dla nowojorskiej wampirzej elity i obie dziewczyny potrzebują tego samego: przystojnej asysty i zabójczej kreacji. To będzie niezapomniana noc - bo wkrótce rozpęta się piekło...

Zobacz opis w katalogu
16.Czarkowska Iwona Szarlotka pachnąca marzeniami

Tuśka naprawdę ma na imię Karolina, a kiedy przyjeżdża na wakacje do Domu Pod Czterema Zegarami, pensjonatu, w którym pracują jej rodzice, zostaje Szarlotką. Nazywa ją tak malowniczy i roztargniony Kucharz Bazyli. Dziewczyna ma tak niezwykły węch, że potrafi rozpoznać składniki gotowanych potraw, czym natychmiast zaskarbia sobie przyjaźń Bazylego. Wspólnie próbują odnaleźć niezawodny przepis dziadka Bazylego na potrawę, która kucharzowi z Domu Pod Czterema Zegarami zapewni zwycięstwo w konkursie kulinarnym. Pojawia się też Patryk, który darzy Tuśkę sympatią. Mnóstwo zwariowanych przygód, rozwiązywanie tajemnic i ciekawostki kulinarne oraz przepisy na wspaniałe potrawy, m.in. pyszną szarlotkę.

Zobacz opis w katalogu
17.Daugherty C J Dziedzictwo

Wielka polityka i szkolne troski. Drugi tom bestsellerowej sagi "Wybrani" zabierze Was ponownie do najbardziej ekskluzywnej szkoły w Wielkiej Brytanii i odkryje jej kolejne sekrety. Czy Allie pozna wreszcie największą tajemnicę swojego życia i rozwiąże zagadkę Nocnej Szkoły? Kim jest tajemniczy szpieg działający w Akademii Cimmeria? Czy szkoła jest gotowa na kolejny atak Nathaniela?

Zobacz opis w katalogu
18.Flanagan John Królewski zwiadowca

Dwunasty i (podobno) ostatni tom bestsellerowej serii. Polska premiera jest jednocześnie premierą światową. Dokładny zarys fabuły utrzymywany jest w tajemnicy, wiadomo jednak, że akcja rozgrywa się kilkanaście lat po wydarzeniach opisanych w "Cesarzu Nihon-Ja". Centralną postacią tomu jest dorosły już Will oraz jego uczeń, a właściwie uczennica - pierwsza w historii korpusu kobieta-zwiadowca.

Zobacz opis w katalogu
19.Fox Marta Café Plotka

Życie prawie osiemnastoletniej Oli oraz jej znajomych przypomina jeden wielki portal randkowy i magiel towarzyski, którego uczestnicy uwielbiają karmić się plotkami. Ola planuje po maturze rozpocząć studia w szkole aktorskiej. Dziewczyna już wie, że życie bywa porównywane do teatru - z tym, że częściej trzeba w nim improwizować. Czy jedna z takich improwizacji - casting na jej chłopaka i próba zabłyśnięcia na imprezie osiemnastkowej - sprawi, że życie Oli stanie się tylko kostiumem, choreografią i teatralnym gestem? Skąd się wzięła i do czego doprowadzi krzywdząca Olę plotka, która zaczyna rozprzestrzeniać się jak groźny wirus? "Café Plotka" to opowieść o współczesnym maglu, czyli sile plotki w dobie Internetu i telefonii komórkowej. Także o poszukiwaniu przyjaźni i miłości w czasach, kiedy ekran komputera próbuje zastąpić ciepło dotyku. Strona internetowa autorki: www.martafox.pl

Zobacz opis w katalogu
20.Gil Agnieszka Herbata z jaśminem

Rodzinie Martyny daleko do ideału. Dziewczyna nie znajduje w niej oparcia i z zazdrością obserwuje nowych sąsiadów, tak radosnych i szczęśliwych. Ona nie może liczyć na zbyt wiele rodzicielskiej miłości, dlatego akceptacji i ciepła szuka w kontaktach z obcymi. Jednak nieufność oraz wrodzony pesymizm utrudniają jej tworzenie bliższych więzi, nawet z ludźmi, na których jej zależy... Czy komuś wreszcie uda się dotrzeć do serca dziewczyny i nauczyć ją optymizmu? A może nawet ofiarować miłość i zapewnić poczucie bezpieczeństwa, o których tak marzy? Agnieszka Gil opowiada o dojrzewaniu, trudnej sztuce radzenia sobie z własnymi uczuciami oraz umiejętności dostrzegania jasnych stron w życiu.

Zobacz opis w katalogu
21.Grant Michael Światło

Od chwili, gdy wszyscy dorośli zniknęli z Perdido Beach, minął już prawie rok. Pozbawieni kontroli i opieki młodzi ludzie przeżyli głód, zarazę, bezpardonową walkę o władzę. Przetrwali. Przynajmniej część z nich. Powrót do normalności był ich marzeniem.Teraz to marzenie może się ziścić i nagle zewnętrzny świat napawa mieszkańców ETAPu lękiem. W obrębie bariery wydarzyło się wiele rzeczy, które nie znajdą usprawiedliwienia w nieświadomym niczego społeczeństwie. Śmierć, okrucieństwo, błędne decyzje, złe wybory... Co czeka na tych, którzy złamali wszystkie prawa rządzące w normalnym społeczeństwie? Może ETAP jest jedynym miejscem, w którym mogą czuć się bezpieczni?

Zobacz opis w katalogu
22.Karwan-Jastrzębska Ewa Agata i jeszcze ktoś

Agata i jeszcze Ktoś to drugi tom cyklu książek o Agacie, niani pięciorga rodzeństwa, która zmienia życie swoich podopiecznych, czyniąc je pełnym magii, tajemnic i niespodzianek. Rodzice bliźniaków, Matyldy i Piotrusia, oraz Nieznośnych Trojaczków muszą pozostać dłużej w Papui Nowej-Gwinei, więc Agata nadal opiekuje się dziećmi. Jej mali podopieczni doskonale wiedzą, że mając tak niezwykłą nianię, można spodziewać się wielkiej przygody. I rzeczywiście. Dzieci z Fortecznej powędrują w głąb drzewa z placu Słonecznego, zagubią się w nieprzebytej krainie śniegu, odkryją teatr w teatrze, przeżyją najdziwniejsze święta swego życia, a Piotruś znajdzie się nawet w Nibylandii, gdzie spotka wiecznego chłopca Piotrusia Pana. Przygody podopiecznych Agaty z placu Słonecznego to prawdziwe wyzwanie dla dziecięcej wyobraźni. Pewnego dnia spotkałam tajemniczą Agatę i zrozumiałam, że muszę opisać jej historię. Z miłości do Mary Poppins... Ewa Karwan-Jastrzębska

Zobacz opis w katalogu
23.Kosik Rafał Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie

Trójka kultowych gimnazjalistów opisana tym razem w przezabawnych, trzymających w napięciu opowiadaniach. Oto Felix, Net i Nika zaplątani w miłosną aferę szkolnych walentynek, zagadkę mutacji genetycznych w odciętej od świata wiosce i w sen-pułapkę, z którego nie można się obudzić.

Zobacz opis w katalogu
24.Kosmowska Barbara Niechciana

Kasia to zwyczajna dziewczyna. Ma, jak każda nastolatka, swoje marzenia i plany. Ale pewnego dnia musi zmierzyć się z problemem tak bardzo własnym, że trudno jej liczyć na pomoc najbliższych czy przyjaciół. Zanim rozpocznie przyspieszone dojrzewanie, a jej tajemnica stanie się własnością wszystkich wokół, pozna gorycz samotności i smak przerażenia. Czy wystarczy powiedzieć: "Sama jesteś sobie winna"? Opowieść o niechcianej ciąży. O tym, jak niełatwo być wrażliwą nastolatką w "przyjaznym" świecie.

Zobacz opis w katalogu
25.Kowalska-Pamięta Hanna Ewa i idealna opiekunka

Ewa ma dwa wielkie marzenia: mieć w domu zwierzę i móc chodzić samej do szkoły, bez towarzystwa opiekunki, pani Asi, która nie wzbudza jej zaufania. Niestety, nie zanosi się na to, by którekolwiek z tych marzeń miało się spełnić. Podejrzane zachowanie opiekunki, pręgowany kot na tarasie, niewidoma staruszka i tajemniczy Marek oraz cała seria kryminalnych zdarzeń, których Ewa stanie się uczestnikiem - wszystko to zaprowadzi nas do zaskakującego rozwiązania. Książka, otwierająca serię powieści dla starszych dzieci, z pewnością zaspokoi gusta miłośników ciekawych historii, wartkiej akcji pełnej niespodziewanych zwrotów oraz detektywistycznych zagadek. Autorka bestsellerowego "Pamiętnika jedynaczki" powraca w wielkim stylu.

Zobacz opis w katalogu
26.Kwietniewska-Talarczyk Marzena Jak Rudy polubił gwiazdkę

Rudy zostaje zabrany od swojej mamy i rodzeństwa i staje się gwiazdkowym prezentem dla małego Kamila. Chłopiec i jego rodzina nie są jednak dobrymi opiekunami: nie mają dla Rudego czasu, rzadko wyprowadzają go na spacery, przeszkadza im to, że piesek wchodzi im pod nogi. Jeszcze większy problem pojawia się wtedy, gdy rodzina Graniastych planuje wakacyjny wyjazd nad morze. Tuż przed wyjazdem właścicielka zabiera Rudego na spacer i porzuca go w paku. Jak Rudemu uda się przetrwać? Czy znajdzie życzliwych ludzi, którzy mu pomogą? Czy śliczny Rudy znajdzie kogoś, kto go pokocha i przygarnie?

Zobacz opis w katalogu
27.Kwietniewska-Talarczyk Marzena Lusia gdzie jesteś?

Babcia Łukasza musi wyjechać i zostawia pod opieką wnuczka swoją śliczną kotkę syberyjską. Łukasz nie jest z tego powodu zbyt zadowolony, nie lubi Lusi i nie chce się z nią bawić ani nią zajmować. Pewnego popołudnia Lusia bawi się w ogrodzie i wdrapuje na drzewo, z którego nie może zejść - wtedy zaczyna się straszna burza. Po burzy nie można Lusi nigdzie znaleźć - Łukasz pierwszy raz martwi się o kotkę. Jak babcia zareaguje na wieści o zaginięciu ukochanej kotki? Czy Lusia się odnajdzie? Czy Łukasz pokocha Lusię i będzie dla niej dobry?

Zobacz opis w katalogu
28.Landau Irena Superdziadek

Dziadek Felek w wymyślaniu zabaw jest lepszy od niejednej przedszkolanki! Przebiera się za tygrysa, pichci konfitury, zabiera wnuczkę na spacery i do zoo, a kiedy jest chory nie leży i nie stęka, tylko pozwala Dorocie o niego zadbać. Czasami babcia gniewa się na dziadka, że jest taki niepoważny, ale Dorota nigdy. bo jak tu gniewać się na dziadka, który uwielbia życie i bierze z niego ile się da?

Zobacz opis w katalogu
29.Leitch Patricia Czerwony koń

Rodzina Mandersów zmęczona życiem w dużym mieście przenosi się w oddalone od cywilizacji górzyste rejony Szkocji - do niewielkiej wioski Finmory. Główna bohaterka Jinny jest kochającą zwierzęta niepokorną nastolatką. Grupa archeologów prowadzi prace wykopaliskowe na wrzosowiskach w pobliżu Finmory. W tym samym czasie Jinny zaczynają prześladować koszmary, w których widzi galopującego czerwonego rumaka z tajemniczego starego malowidła na ścianie jej sypialni. Na jawie słyszy zaś budzący niepokój i strach tętent kopyt na wrzosowiskach. Czego oczekuje od niej Czerwony Koń? Czy Jinny uda się spełnić powierzone jej zadanie?

Zobacz opis w katalogu
30.Mafi Tahereh Sekret Julii

Julia z Adamem uciekają z kwatery Komitetu Odnowy i trafiają do Punktu Omega, przystani dla dzieci o szczególnych zdolnościach. Wreszcie są bezpieczni. Sielanka zakochanych trwa jednak krótko. Julia poznaje sekret, który może przekreślić ich wspólne marzenia o szczęściu...

Zobacz opis w katalogu
31.Majaluoma Markus Tato, kiedy przyjdzie Święty Mikołaj?

Już od wczesnej jesieni Olaf, Konstanty i Anna Maria nie mogli doczekać się świątecznych prezentów. TATO, KIEDY PRZYJDZIE ŚWIĘTY MIKOŁAJ? - dopytywali ustawicznie. Wreszcie pan Paweł Różyczko, najwspanialszy tata na świecie, zwykle anielsko cierpliwy, nie wytrzymał i wypalił: - Słuchajcie no, mam już dosyć tych waszych pytań, "Kiedy przyjdzie święty Mikołaj?" i "Kiedy przyjdzie święty Mikołaj?". Święty Mikołaj przyjdzie w tym jednym jedynym dniu w roku, kiedy pracuje: DWUDZIESTEGO CZWARTEGO GRUDNIA! Święty Mikołaj nie przyjdzie ani wcześniej, ani później! Zrozumiano?! Oczywiście, że zrozumiano, ale co zrobi Tata, kiedy zadzwoni do niego święty Mikołaj z informacją, że z powodu śnieżycy nie zdoła odwiedzić Różyczków? I jak potem wytłumaczyć Mamie obecność w domu aż trzech świętych Mikołajów?

Zobacz opis w katalogu
32.Majgier Katarzyna Gdybym była czekoladą

Ania, Paula, Liliana i Blondi wracają do szkoły po wakacjach. I już pierwszego dnia czeka je ogromna niespodzianka. Wychowawczynią ich klasy zostaje zjawiskowa pani Wizgalska, której stylowe buciki i torebki robią na uczennicach piorunujące wrażenie. Dziewczyny zaczynają dociekać, kim ona tak naprawdę jest i skąd się wzięła w ich szkole. Czy Ania ulegnie urokowi swojej wychowawczyni, czy sprosta jej oczekiwaniom, w kim znajdzie prawdziwe wsparcie? Czego nauczy ją ta cała historia? I co to oznacza dla pająków?

Zobacz opis w katalogu
33.Mead Richelle Magia indygo

Nowa seria autorki Akademii wampirów! Sydney jest rozdarta pomiędzy tym, czego uczyli ją alchemicy, a tym, co podpowiada jej doświadczenie i... serce. Zżyła się z podopiecznymi w Palm Springs i nie potrafi myśleć o przyjaciołach jak o wynaturzonych i złych istotach. A szczególnie nie potrafi tak myśleć o Adrianie. Wie, że ich związek nie jest możliwy, ale nawet sama przed sobą nie może zaprzeczyć, jak się czuje w jego obecności. Jakby tego było mało - uczennicom pobliskiego college''u zagraża wyjątkowo potężna czarownica. Jeśli Sydney w porę nie opanuje zaklęć obronnych, sama może paść jej ofiarą. Sprawy pogarsza jeszcze odnalezienie Marcusa, tajemniczego rebelianta, który opuścił szeregi alchemików. Mężczyzna twierdzi, że zwierzchnicy Sydney mają konszachty z wojownikami światła. Dziewczyna musi rozpocząć śledztwo...

Zobacz opis w katalogu
34.Mortka Marcin Tappi i pierwszy śnieg

Krótkie, ciepłe, pięknie zilustrowane opowiadania o Tappim i jego przyjaciołach. Pełne dobrych emocji, podpowiadające dzieciom czym jest przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła itp. Idealne do wspólnego czytania przed snem w domu i przedszkolu.

Zobacz opis w katalogu
35.Mortka Marcin Tappi i urodzinowe ciasto

Krótkie, ciepłe, pięknie zilustrowane opowiadania o Tappim i jego przyjaciołach. Pełne dobrych emocji, podpowiadające dzieciom czym jest przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła itp. Idealne do wspólnego czytania przed snem w domu i przedszkolu.

Zobacz opis w katalogu
36.Nowak Ewa Bransoletka

Nowa powieść Ewy Nowak, jednej z najbardziej lubianych współczesnych pisarek dla młodzieży! Weronika jest uczennicą ostatniej klasy gimnazjum. Jej rodzice to wykształceni ludzie na poziomie, tacy, którym uniżenie kłaniają się sąsiedzi. Za piękną fasadą kryje się jednak prawdziwy dramat. Weronika i jej brat doświadczają ze strony ojca-tyrana przemocy psychicznej i fizycznej, a ich matka woli zdystansować się od rodzinnych problemów, nie zauważając ich. Zakochana w koledze Weronika, liczy że na warsztatach teatralnych spędzi z nim dużo czasu. Okazuje się jednak, że Łukasz zaoferował jej swoje miejsce na warsztatach. Pomimo początkowego rozczarowania, zajęcia teatralne pomagają Weronice poradzić sobie z sytuacją w domu i doświadczyć pierwszej prawdziwej miłości...

Zobacz opis w katalogu
37.Orlińska Zuzanna Ani słowa o Zosi!

Tosia zabiera się z mamą i jej denerwującą koleżanką w podróż służbową. Początkowo zieje nudą, ale potem... Dziewczyna przeżywa miłosne zauroczenie i wpada na trop tajemniczej historii rodzinnej. Jednocześnie stara się zapobiec romansowi matki, która chyba nie jest z tego zadowolona. Niestety - dobre chęci Tosi doprowadzają do tego, że zakneblowana i związana siedzi w jakiejś ruderze, w dodatku z chłopakiem, z którym nie chce mieć nic wspólnego. Powiało grozą? To dlaczego zamiast gryźć palce ze zdenerwowania, czytelnik Ani słowa o Zosi tarza się ze śmiechu? Być córką sławnej autorki piszącej dla młodzieży... uśmiech losu czy fatalny, uciążliwy, dotkliwy pech? Jak pozostać sobą, jeśli wszyscy utożsamiają cię z bohaterką maminych powieści? To niełatwe zadanie z którym musi się uporać bohaterka tej powieści, prawdziwy tor przeszkód, ale jak miło się po nim biegnie... Joanna Papuzińska Matka młodej dziewczyny jest znaną pisarką, co okazuje się ciężarem trudnym do zniesienia, ale też źródłem licznych zabawnych sytuacji. Zuzanna Orlińska zręcznie kreśli żartobliwe scenki rodzinne, szkolne i koleżeńskie, łączy współczesność z delikatnie wprowadzanymi reminiscencjami historycznymi, daje świetną diagnozę relacji międzypokoleniowych. Niczym nie skażona, czysta radość czytania!

Zobacz opis w katalogu
38.Orlińska Zuzanna Pisklak

Książka nawiązuje do najlepszych powieści dla młodzieży, z Tym obcym Ireny Jurgielewiczowej na czele.

Zobacz opis w katalogu
39.Patrick Cat Zapomniane

Przeszłość. Teraźniejszość. Przyszłość. Która z nich ma największe znaczenie? Mam problem: Widzę migawki przyszłości, jakby to były wspomnienia. Ale przeszłość jest dla mnie tajemnicą. Pamiętam, co będę miała na sobie jutro i kłótnię, która zdarzy się dopiero po południu. Ale nie wiem, co jadłam wczoraj na kolację. Radzę sobie dzięki notatkom, mamie i najlepszej przyjaciółce, Jamie, i system jakoś działa... Do czasu. Bo teraz wszystko się sypie. Jamie się buntuje. Mama nie mówi mi prawdy. I nie widzę w swojej przyszłości chłopaka, za którym szaleję. Ale dzisiaj go kocham. I chciałabym zapamiętać na zawsze, jak bardzo...

Zobacz opis w katalogu
40.Pichon Liz Fantastyczne wymówki (i inne pomysły)

Druga część zabawnych perypetii szkolnych jedenastoletniego chłopca, Tomka Łebskiego. Tym razem Tomek stara się zająć pierwsze miejsce na Liście Wzorowych Uczniów, ale przeszkadza mu w tym kolega Marek, który coś kombinuje, bolący ząb, przez który Tomek nie może się skoncentrować nawet na rysowaniu, a także różne ciekawe zajęcia, jak pływanie i łapanie robali, a przede wszystkim grajnie na nerwach siostrze Dance. Tekst przeplata się z zabawnymi czarno-białymi ilustracjami.

Zobacz opis w katalogu
41.Rayburn Tricia Głębia

Po nagłej śmierci starszej siostry siedemnastoletnia Vanessa powraca do rodzinnego Bostonu, by skończyć ostatnią klasę szkoły średniej. Dziewczyna usiłuje zapobiec całkowitemu przeobrażeniu się w syrenę, jednocześnie borykając się z egzaminami na studia, związkiem na odległość i zagadkowym powrotem syren, które, w swoim przekonaniu, zabiła

Zobacz opis w katalogu
42.Rayburn Tricia Mroczna toń

Trzeci tom cyklu SYRENY. Vanessa nie wie, jak przetrwać jako syrena. Kiedy wraca do nadmorskiego miasteczka na letnie wakacje, wszystko dookoła przypomina jej o byłym chłopaku, Simonie. Wciąż go kocha i gotowa jest zrobić wszystko, aby naprawić dawne błędy. Czy powinna jednak pozwolić Simonowi zbliżyć się do siebie, skoro teraz może mu zadać tylko ból? Czy Simon odwzajemni jej uczucie, jeśli pozna straszliwą prawdę? Vanessa musi podążać za swoją syrenią naturą, niezależnie od ofiar...

Zobacz opis w katalogu
43.Rayburn Tricia Syrena

Dla Vanessy i Justine Sands miały to być zwyczajne wakacje w miasteczku Winter Harbor, w towarzystwie braci Carmichaelów. Jednak kiedy Justine, po wielkiej rodzinnej kłótni, wybiera się nad urwisko, by skakać do wody, a nazajutrz fale wyrzucają jej ciało na brzeg, Vanessa nie ma wątpliwości, że to coś więcej niż zwykły wypadek. Zyskuje tym większą pewność, gdy odkrywa, że Justine skrywała sporo tajemnic, a Caleb Carmichael przepada jak kamień w wodę. Nagle całe nadbrzeżne miasteczko wpada w popłoch, kiedy rozgrywa się seria ponurych, związanych z wodą śmiertelnych wypadków, fale wyrzucają na brzeg ciała mężczyzn z twarzami zastygłymi w szerokim uśmiechu...

Zobacz opis w katalogu
44.Shulman Dee Gorączka. 1 /

Eva jest samotniczką, niepotrafiącą znaleźć sobie miejsca w zwykłej szkole. Kiedy zostaje wyrzucona z kolejnej placówki, trafia do St. Magdalene, szkoły dla wybitnie uzdolnionej młodzieży. Podczas jednego z wykładów zostaje zaatakowana przez tajemniczy wirus wywołujący gorączkę. Umiera, ale, ku zdziwieniu otoczenia, po kilku minutach powraca do życia. Wkrótce Eva poznaje tajemniczego Sethosa Leontisa, nieustraszonego rzymskiego gladiatora, który został przeniesiony do współczesności z II wieku naszej ery. W dziewczynie Sethos rozpoznaje swoją ukochaną, zamordowaną prawie dwa tysiące lat wcześniej Livię. Młodzi łączą siły, aby rozwikłać zagadkę śmiertelnego wirusa.

Zobacz opis w katalogu
45.Shulman Dee Gorączka. 2 /

Seth i Eva przetrwali atak wirusa. Niestety z niewiadomych przyczyn stan Evy się pogarsza. W dodatku ofiarami zabójczej gorączki padają kolejni ludzie. Seth musi wyruszyć w niebezpieczną podróż w czasie, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Ale nawet nie wie, jak katastrofalne skutki będą miały wydarzenia, które wywołał...

Zobacz opis w katalogu
46.Sienkiewicz Marta Hajlajf

Hajlajf to pełna humoru opowieść o samodzielności o odpowiedzialności, o sprawach ważnych i trudnych. Bohaterowie postanawiają zachować w tajemnicy fakt, że zostali bez opieki dorosłych w obawie, że zostaną oddani do domu dziecka. Wyjątkowe trzy tygodnie to lekcja zaradności i samodzielności, po której inaczej patrzy się na świat i problemy, które wcześniej przerastały.

Zobacz opis w katalogu
47.Stenka Barbara Sekundnik

Śródmiejska dżungla w 2013 roku. Piętnastoletnia Ara z trudem radzi sobie z bezwzględną codziennością niebezpiecznej dzielnicy. Nie wie, że największe kłopoty dopiero się zaczną. Gdy w tajemniczych okolicznościach znika matka Ary, dziewczyna decyduje się na ryzykowną akcję poszukiwawczą. W mrocznym labiryncie wewnętrznych strachów i barier towarzyszy jej Leon - rozgoszczony w życiu, odważny chłopak. Czy Ara uratuje matkę i zmieni życie swojej rodziny? Co zastanie na końcu tej wyprawy? Jaką cenę zapłaci za próbę samodzielności? Tylko podążanie za Arą zbliży Was do odpowiedzi na te pytania...

Zobacz opis w katalogu
48.Szymeczko Kazimierz Kopidoł i kwiaciareczka

Koniec roku szkolnego, wakacje. Nie dla każdego. Małgosię czeka pracowity sezon na straganie rodziców. Wiktor dorabia w zakładzie pogrzebowym ojca. Ich drogi krzyżują się podczas ostatniego apelu szkolnego i już się nie rozchodzą. Razem wpadają w tarapaty i razem, trochę w ramach pokuty, a trochę z potrzeby serca, zostają wolontariuszami w ośrodku Caritasu. Wyjątkowa powieść o poznawaniu siebie i innych ludzi.

Zobacz opis w katalogu
49.Szymeczko Kazimierz Wywrotka

Jeżdżę na rolkach, bo to lubię, bo chcę, bo muszę. Ojciec siedzi w więzieniu. Matka prawie się nie odzywa. Młodszy brat jest szczęśliwy, bo jeszcze nie rozumie, że dziadujemy. Zarabiam na życie wyścigami. Głównie. Handel, hazard i drobne przysługi. Nie będę o nic żebrać. Nikt mnie nie poniży ani nie złamie. Wiem, że ryzykuję, ale takie są zasady. Moje życie jest jak jazda na rolkach. Źle skręcisz - gleba albo jazda pod prąd. Jadę i mam nadzieję, że kolejne zakręty wyprowadzą mnie na prostą. Chyba że przedtem zaliczę kolejną życiową wywrotkę. Na razie skaczę przez murki, kulę się w wąskich tunelach, a czasem turlam się po pętli i szukam wyjścia. Nikt mi nie wmówi, że uciekam. Przed życiem? Przed sobą? Żyję i jeżdżę, jak się da. Nikt nie chce mi powiedzieć, gdzie jest meta tego wyścigu.

Zobacz opis w katalogu
50.Tyszka Agnieszka Kawa dla kota

Nowa rola starszej siostry i opiekunki do dzieci, samodzielny pobyt nad morzem, podczas którego Nela poznaje szalenie miłego Kota pijącego kawę, a także trudne spotkania z tatą to nowe wyzwania, z którymi dziewczyna będzie musiała się zmierzyć. Czy poradzi sobie ze stanem zakochania i będzie odpowiedzialną opiekunką? Jak poukłada sobie skomplikowane relacje z tatą? Na szczęście z pomocą przychodzi pani Lila i jej nieoceniona "Księga kwiatów", a także Artysta - ojczym dziewczynki. To dzięki nim wszystko stanie się o wiele łatwiejsze... "Kawa dla kota" to kontynuacja książki "M jak dżeM".

Zobacz opis w katalogu
51.Tyszka Agnieszka M jak dżeM

Nela ma trzynaście lat i jej życie przypomina bieg z przeszkodami... Prześladują ją wstrętne koleżanki, boleśnie odczuwa nieobecność taty i musi stawić czoła groźnej babci, której nigdy wcześniej nie widziała na oczy. Jakby tego było mało, dowiaduje się, że będzie miała rodzeństwo. Na szczęście los zsyła jej całe grono osobliwych, ale życzliwych osób, dzięki którym życie staje się piękniejsze. Jest wśród nich pani Lila ze swoją zaczarowaną spiżarką, rudowłosa ciotka Letycja, nieco szalona nauczycielka Idalia, a nawet jedna senna zjawa... To dzięki nim oraz niezawodnym dżemom, Neli udaje się pokonać piętrzące się przed nią problemy.

Zobacz opis w katalogu
52.Tyszka Agnieszka Zosia z ulicy Kociej na zimę

To ja, Zosia. Ja o Was nie zapomniałam. I mam nadzieję, że Wy o mnie też nie. Lubicie zimę? Zimą to dopiero są niespodzianki! Na przykład szron na wszystkich gałązkach, badylach i kociej kuwecie. Taki szron zmienia ogród w baśniową krainę, naprawdę. Poza tym kto powiedział, że w grudniu nie da się wejść na ulubione drzewo i siedzieć tam sobie z zeszytem? Świat widziany z takiej zimowej jabłoni wygląda zupełnie inaczej. "Zosia z ulicy Kociej" to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W czwartej części poznamy dziadka Dionizego i kociego arystokratę Diogenesa mieszkającego w beczce, spróbujemy barszczyku z pierniczkami o AMORACIE MYSZOWYM oraz odkryjemy, jak Buka stała się choinką i jakie wigilijne przesłanie dla świata ma Polikarp z akwarium. Ponuraki, drżyjcie! Zosia nie pozwoli Wam się nudzić!

Zobacz opis w katalogu
53.Webb Holly Niedźwiadek polarny

Dla miłośników i wielbicieli serii "Zaopiekuj się mną" na święta przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę: nową książkę Holly Webb o dziewczynce Sarze i niedźwiadku polarnym! Sara spędza przedświąteczne ferie u dziadka. Kilka dni przed Bożym Narodzeniem mocno zaczyna padać śnieg. Dziadek zabawia wnuczkę niesamowitymi opowieściami o ludziach mieszkających w Arktyce. Opowiada również o tym, jak przygarnął i opiekował się niedźwiadkiem polarnym - to ulubiona opowieść Sary. Dziadek pomaga Sarze też zbudować w ogrodzie igloo, którego pilnuje mały niedźwiadek ulepiony ze śniegu. Ale kiedy Sara budzi się w środku nocy, wszystko na dworze wygląda zupełnie inaczej. Dziewczynka rusza w magiczną podróż przez zaczarowany lodowy, śnieżny świat. Ale czy uda jej się wrócić do domu?

Zobacz opis w katalogu
54.Webb Holly Urwis na pidżama party

Zbliżają się urodziny Eli. Dziewczynka marzy o tym, aby zorganizować urodzinowe przyjęcie. Dziewczynka wie, że na przyjęciu nie może zabraknąć też Urwisa! Mama jednak obawia się, że piesek znów będzie się źle zachowywał i początkowo nie chce się na to zgodzić. Czy Urwis będzie w końcu grzeczny i nie popsuje urodzi Eli?

Zobacz opis w katalogu
55.Webb Holly Zabawy z Urwisem

W szkole zorganizowano Dzień Sportu i Ela boi się, że w każdej konkurencji będzie ostatnia. Wpada jednak na świetny pomysł: może przecież trenować razem z Urwisem! Ale czy skory do psot piesek może jej jakoś pomóc?

Zobacz opis w katalogu
56.Wójcik Elżbieta Poznaję świat

Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Dowiedz się, jakie miasta zwiedził Franek. W książeczce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

Zobacz opis w katalogu
57.Wójcik Elżbieta Przygoda w mieście

Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Dowiedz się, jaką przygodę przeżył Franek w mieście. W książeczce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki. Zostań przyjacielem Franka, czytając książeczki o jego niezwykłych przygodach!

Zobacz opis w katalogu
58.Żółtaszek Małgorzata Jak Anitce uciekły zabawki, Jacuś zgubił się w sklepie i inne historyjki

"Jak Anitce uciekły zabawki, Jacuś zgubił się w sklepie i inne historyjki" to zbiór opowiadań dla dzieci, rodziców, dziadków i nauczycieli. Autorka w sposób przystępny, bez nadmiernego dydaktyzmu, moralizowania czy pedagogicznego nadęcia opowiada o dziecięcych przypadłościach i kłopotach. Ciepło i z humorem pisze o codziennych "zmaganiach się dzieci" z ich problemami. W historyjki te wplata bajkowy wątek, z wrażliwością, empatią i miłością podpowiada dzieciom jak radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych. Takie opowiadania napisać może tylko osoba kochająca dzieci, znająca ich malutkie troski i kłopoty, osoba o ogromnej wrażliwości, afirmująca życie z jego wadami i zaletami. Opowiadania (bajeczki) polecamy również jako teksty uzupełniające do głośnego czytania przez nauczyciela, w podręcznikach szkolnych i przedszkolnych.

Zobacz opis w katalogu
59. Franklin przygotowuje święta

Oto dwie zimowe przygody znanego wszystkim dzieciom małego zielonego żółwia. Tym razem Franklin nocuje u swojego przyjaciela, misia i... nie wszystko okazuje się takie jak we własnym domu. Wspólne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zapowiadają się wspaniale, ale... nie wszystko idzie zgodnie z planem. Jednak jak zawsze u Franklina, czekają nas miłe, dobre zakończenia.

Zobacz opis w katalogu
60. Pan Pierdziołka spadł ze stołka

PAN PIERDZIOŁKA SPADŁ ZE STOŁKA to książeczka dla wszystkich - dla dzieci i dla dorosłych. Można się przy niej bawić, śmiać i wspominać. Giglać, przytulać, wygłupiać. "Idzie rak, nieborak, jak uszczypnie będzie znak..." Można się z niej uczyć liczyć, zapamiętywać, śpiewać... "Miała baba koguta..." Chcemy mieć wesołe dzieci - sięgnijmy po te teksty. Książeczka zawiera wyliczanki "niegrzeczne", takie, które dzieci uwielbiają powtarzać najbardziej... Pan Pierdziołka... znosi podział na rymowanki, które wypada i nie wypada powtarzać. "Wpadł pies do kuchni, i porwał mięsa ćwierć..."

Zobacz opis w katalogu
61. Poczytaj mi mamo. Ks. 4 /

Kolekcja "Poczytaj mi, mamo" to niezwykły upominek dla kilku pokoleń czytelników z okazji dziewięćdziesiątych urodzin "Naszej Księgarni". W "Poczytaj mi, mamo. Księdze czwartej" po raz kolejny otwieramy drzwi do pełnego magii i nostalgii królestwa naszego dzieciństwa...

Zobacz opis w katalogu
62. Rozdarte serce

Zaledwie kilka tygodni temu przyjechałam do Buenos Aires, a moje życie zupełnie się zmieniło. Nie dość że zdobyłam nowych przyjaciół, uczę się muzyki i odzyskałam wspomnienia o mamie, to jeszcze zapisałam się do takiej szkoły jak Studio 21, co umożliwiło mi naukę śpiewu, który jest moją wielką pasją. Jednakże moje nowe życie jest bardziej skomplikowane, niż się tego spodziewałam. Mam zamęt w głowie od tych wszystkich awantur w domu, zadań w Studiu i rozterek w sercu rozdartym między Tomasem a Leonem.

Zobacz opis w katalogu
63. W moim świecie

Nazywam się Violetta Castillo i mam prawie szesnaście lat. Ze względu na pracę mojego ojca całe życie podróżowałam z jednego końca świata na drugi. Nigdy nie zostałam w jednym miejscu na tyle długo, aby zdobyć przyjaciół i wieść normalne życie. Ale teraz, kiedy wróciliśmy do Buenos Aires, wszystko się zmieni! Przeczuwam, że zdarzy się wiele ekscytujących rzeczy i kto wie, może pewnego dnia spełni się moje marzenie i zostanę słynną piosenkarką, tak jak moja mama.

Zobacz opis w katalogu

 

Nowości

Please wait while JT SlideShow is loading images...
Quo vadis / Abram MartinSłodki zapach brzoskwiń / Allen Sarah AddisonPłatki na wietrze / Andrews Virginia CRodzina Casteel / Andrews Virginia CRany kamieni / Beckett SimonWyspa motyli / Bomann CorinaModlitwa nieznajomej / Bunn T DavisSkandal nad Tamizą / Cameron StellaLeon i Luiza / Capus AlexAnaliza śledcza i powłamaniowa / Carvey Harlan ANieciekawa historia / Cehov Anton PavlovicWałęsa / Cenckiewicz SławomirDziedzic czarodziejów / Chima Cinda WilliamsKarmazynowa korona / Chima Cinda WilliamsZbrodnia w efekcie / Chmielewska JoannaWspaniałe podróże na każdą kieszeń czyli Europa za 100 euro / Chudecki TadeuszWywieranie wpływu na ludzi / Cialdini Robert BGliniarz / Ciszewski MarcinKwantowy atak / Clancy TomWalkirie / Coelho PauloZaślubieni kochankowie / Collins JackieNoc uległości / Dare TessaMayday / DeMille NelsonSzata / Douglas Lloyd CBuddyjska recepta na miłość / Ennenbach MatthiasNowe gry i zabawy ruchowe / Erkert AndreaPolicjant / Erlin MarcinPrzepiórki w płatkach róży / Esquivel LauraObiecaj mi / Evans Richard PaulSzczęście w cichą noc / Ficner-Ogonowska AnnaNoc pod Alpami / Fleszarowa-Muskat StanisławaPierwsze kroki do... przejścia przez menopauzę / Francis CatherineAutopsja / Gerritsen TessMumia / Gerritsen TessPewnego dnia / Giffin EmilyNoc kryształowa / Gilbert MartinAtlas drewna / Godet Jean-DenisHistoria myśli organizatorskiej / Gogłoza WłodzimierzPowieść, miasto i anioły / Goik MagdalenaAlchemia miłości / Golding JuliaKlub Porcelanowej Filiżanki / Greene VanessaGliniarze / Griffin W E BDrugie piętro / Gumulak AndrzejPodróż do miasta świateł. T. 2, / Gutowska-Adamczyk MałgorzataVademecum sternika motorowodnego / Haber FranciszekVademecum żeglarza i jachtowego sternika morskiego / Haber FranciszekPodstawy fizyki. 1 / / Halliday DavidPodstawy fizyki. 2 / / Halliday DavidAtlas uszkodzeń drzew leśnych. T. 1 / / Hartmann GünterBył sobie książę / Hauck RachelNawrócona wiedźma / Hurlak PatrycjaŚlady małych stóp na piasku / Julliand Anne-DauphineHistoria Polski do 1572 / Jurek TomaszSzwed, który zniknął / Karjel RobertAuschwitz w Internecie / Kaźmierczak MarekBiałe trufle / Kelby N MDoktor sen / King StephenPo zachodzie słońca / King StephenW teatrze uczuć / Kleypas LisaKto jak nie ja? / Kołczewska KatarzynaCo wie noc / Koontz Dean RayBóg nie weźmie w tym udziału / Koziołek Krzysztof"Szczęsny" / Krajewski KazimierzW otchłani mroku / Krajewski MarekDługa zima w N. / Krzywiec AlinaGnój / Kuczok WojciechWolna miłość / Ligocka RomaLisia dolina / Link CharlotteKlątwa templariuszy / Lord EvelynABC mody / Lovell HilaryCzynnik miłości / Łacina AnnaEnergetyka a społeczeństwo / Łucki ZbigniewŻycie erotyczne księcia Józefa / Łysiak WaldemarOtuleni deszczem / Martin CharlesNa imię mam jestem / Maślanka MariuszIrlandia i Irlandia Północna / Mazurek JustynaOgród Kamili / Michalak KatarzynaSzmaragdowa tablica / Montero CarlaWiedeńska gra / Montero CarlaDom / Morrison ToniMagda, miłość i rak / Mrowińska Alina"Dziedzictwo" Zofii Kossak / Mrożek-Myszkowska JadwigaOdkrycie nieba / Mulisch HarryProcedura / Mulisch HarryKobieta szpieg / Mulley ClareNorwegian Wood / Murakami HarukiOstatnie rozdanie / Myśliwski WiesławKobieta po czterdziestce / Nachtigall LilaPolicja / Nesbo JoDobry człowiek / Nicoll AndrewMrożek / Niemczyńska Małgorzata ISołdat / Nikulin Nikolaj NikolaevicMetodyka rozwiązywania zadań z mechaniki / Nizioł JózefWszystkie życia Heleny P. / Noszczyńska DanutaKrew królów / Nowakowski AndrzejErastes / Onitzch MartaAnaliza i projekcje gospodarki finansowej / Pawlicki RafałCzytanie grozi zakochaniem / Pełka MichałVilla Mirabella / Pezzelli PeterNikt nie da nam zbawienia... / Piasecki SergiuszTo, co zostało / Picoult JodiNecrosis / Piekara JacekSzubienicznik / Piekara JacekSkandalu nie będzie / Piesiewicz KrzysztofGruntoznawstwo inżynierskie / Pisarczyk StanisławElektronika / Platt CharlesDługa Ziemia / Pratchett TerryTrzy dziewczyny, trzy randki, trzy łóżka / Rajter EwaNiewidzialny strażnik / Redondo DoloresOstatnie lato w Mayfair / Révay TheresaDzieci Hannibala / Roberts John MaddoxŚwiadek / Roberts Nora2312 / Robinson Kim StanleyChoroby zakaźne i pasożytnicze u dzieci / Rudkowski ZbigniewŚwiat w pastelach Ingi / Rzepka AnetaSezon burz / Sapkowski AndrzejSezon burz / Sapkowski AndrzejJak projektować kroje pisma / Scaglione JoséDłoń pełna gwiazd / Schami RafikMałżeństwo we troje / Schmitt Eric-EmmanuelSejf / Sekielski TomaszJedenaście godzin / Simons PaullinaZakochani w Brukseli / Siwek AnnaZłoty lis / Smith WilburLiterackie portrety żołnierzy wyklętych / Solecki MariuszPytaj w kostnicy / Staal Eva MariaJak żywić niemowlęta i małe dzieci / Szajewska HannaChwile, których nie znamy / Sztokfisz MartaPedagogika ogólna / Śliwerski BogusławCo choroba mówi o tobie / Tepperwein KurtMroczna genaeza T. 1, / Tregillis IanMiędzy nami / Tusk MałgorzataOskarżona Wiera Gran / Tuszyńska AgataWieczny Grunwald / Twardoch SzczepanPodglądaczka / Wahlberg KarinTajemnice Emmy / Walker NatashaTajemnice Emmy / Walker NatashaTajemnice Emmy / Walker NatashaTajemnica królestwa / Waltari MikaSnajper / Wasdin Howard ELady Jane / Weir AlisonZemsta ubiera się u Prady / Weisberger LaurenŻołnierze wyklęci / Wieliczka-Szarek JoannaMilaczek / Witkiewicz MagdalenaZamek z piasku / Witkiewicz MagdalenaAtlas roślinności lasów / Witkowska-Żuk LeokadiaWięzienia stalinowskie w Polsce / Wolsza TadeuszChińskie szepty / Wong JanMałe miasteczko / Zalewski AdamWrzosy / Zegadłowicz EmilSiła czasu / Zimbardo Philip GLalki / Żytkiewicz DorotaBadania ekologiczno-gleboznawcze / Bezpieczne korzystanie z internetu / Ekonometria i badania operacyjne / Fizjologia człowieka / Kompendium wiedzy o logistyce / Książę Józef Poniatowski / Pedagogika. T. 4, / Przerwane macierzyństwo / Sobibór / Wychowanie T. 4, / Pamiętnik nastolatki. 7 / / Andrzejczuk BeataBunt bogini / Angelini JosephineSpętani przez bogów / Angelini JosephineWędrówka przez sen / Angelini JosephineSanie Świętego Mikołaja / Beaumont EmilieŚwięty Mikołaj i zwierzęta lasu / Boumans LieveWyjazd z Morganville / Caine RachelBratnie dusze / Chandler ElizabethDo końca świata / Chandler ElizabethPocałunek anioła / Chandler ElizabethPotęga miłości / Chandler ElizabethUcieczka / Chandler ElizabethWieczna tęsknota / Chandler ElizabethMiasto zagubionych dusz / Clare CassandraNocne życie / Collins Nancy ASzarlotka pachnąca marzeniami / Czarkowska IwonaDziedzictwo / Daugherty C JKrólewski zwiadowca / Flanagan JohnCafé Plotka / Fox MartaHerbata z jaśminem / Gil AgnieszkaŚwiatło / Grant MichaelAgata i jeszcze ktoś / Karwan-Jastrzębska EwaFelix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie / Kosik RafałNiechciana / Kosmowska BarbaraEwa i idealna opiekunka / Kowalska-Pamięta HannaJak Rudy polubił gwiazdkę / Kwietniewska-Talarczyk MarzenaLusia gdzie jesteś? / Kwietniewska-Talarczyk MarzenaSuperdziadek / Landau IrenaCzerwony koń / Leitch PatriciaSekret Julii / Mafi TaherehTato, kiedy przyjdzie Święty Mikołaj? / Majaluoma MarkusGdybym była czekoladą / Majgier KatarzynaMagia indygo / Mead RichelleTappi i pierwszy śnieg / Mortka MarcinTappi i urodzinowe ciasto / Mortka MarcinBransoletka / Nowak EwaAni słowa o Zosi! / Orlińska ZuzannaPisklak / Orlińska ZuzannaZapomniane / Patrick CatFantastyczne wymówki (i inne pomysły) / Pichon LizGłębia / Rayburn TriciaMroczna toń / Rayburn TriciaSyrena / Rayburn TriciaGorączka. 1 / / Shulman DeeGorączka. 2 / / Shulman DeeHajlajf / Sienkiewicz MartaSekundnik / Stenka BarbaraKopidoł i kwiaciareczka / Szymeczko KazimierzWywrotka / Szymeczko KazimierzKawa dla kota / Tyszka AgnieszkaM jak dżeM / Tyszka AgnieszkaZosia z ulicy Kociej na zimę / Tyszka AgnieszkaNiedźwiadek polarny / Webb HollyUrwis na pidżama party / Webb HollyZabawy z Urwisem / Webb HollyPoznaję świat / Wójcik ElżbietaPrzygoda w mieście / Wójcik ElżbietaJak Anitce uciekły zabawki, Jacuś zgubił się w sklepie i inne historyjki / Żółtaszek MałgorzataFranklin przygotowuje święta / Pan Pierdziołka spadł ze stołka / Poczytaj mi mamo. Ks. 4 / / Rozdarte serce / W moim świecie / Lwy mojego podwórka / Abramow-Newerly JarosławWędrówka przez słońce / Addison CorbanBaśnie / Andersen Hans ChristianA jeśli ciernie / Andrews Virginia CPopiół i diament / Andrzejewski JerzyDuma i uprzedzenie / Austen JaneRozważna i romantyczna / Austen JaneImperium Słońca / Ballard J GZaginiony symbol / Brown DanMistrz i Małgorzata / Bulgakov Mihail Afanas''evicTylko jedno spojrzenie / Coben HarlanWszyscy mamy tajemnice / Coben HarlanAlchemik / Coelho PauloZanim znowu zabiję / Czubaj MariuszSaturn / Dehnel JacekKariera Nikodema Dyzmy / Dołęga-Mostowicz TadeuszIdiota / Dostoevskij Fedor MihajlovicKrólowa Margot / Dumas AlexandreMoskwa-Pietuszki / Erofeev Venedikt Vasil''evicPani Bovary / Flaubert GustaveMściciel / Forsyth FrederickPsy wojny / Forsyth FrederickAksamitne pazurki / Gardner Erle StanleyAutopsja / Gerritsen TessKlub Mefista / Gerritsen TessFerdydurke / Gombrowicz WitoldFirma / Grisham JohnKancelaria / Grisham JohnCukiernia pod Amorem. / Gutowska-Adamczyk MałgorzataCukiernia pod Amorem. / Gutowska-Adamczyk MałgorzataCukiernia pod Amorem. / Gutowska-Adamczyk MałgorzataRóża z Wolskich / Gutowska-Adamczyk MałgorzataParagraf 22 / Heller JosephDiuna / Herbert FrankNastępny do raju / Hłasko MarekAfryka, moja miłość / Hofmann CorinneBiała Masajka / Hofmann CorinneObsługiwałem angielskiego króla / Hrabal BohumilBiała gorączka / Hugo-Bader JacekNędznicy / Hugo VictorNędznicy / Hugo VictorNędznicy / Hugo VictorNędznicy / Hugo VictorNędznicy. / Hugo VictorŚwiat według Garpa / Irving JohnNie opuszczaj mnie / Ishiguro KazuoSpalony / Iwan AndrzejW dolinie Muminków / Jansson ToveTen obcy / Jurgielewiczowa IrenaGrek Zorba / Kazantzakis NikosZielona mila / King StephenEgzamin z oddychania / Kolski Jan JakubBiała Maria / Krall HannaStara baśń / Kraszewski Józef IgnacySenność / Kuczok WojciechKamieniarz / Läckberg CamillaKsiężniczka z lodu / Läckberg CamillaKongres futurologiczny / Lem StanisławDzieci z Bullerbyn / Lindgren AstridBoża podszewka / Lubkiewicz-Urbanowicz TeresaGustaw Holoubek czyta "Doktora Faustusa" Tomasza Manna / Mann ThomasNa plaży Chesil / McEwan IanPokuta / McEwan IanWyznania chińskiej kurtyzany / Miao SingPoczekajka / Michalak KatarzynaKrzysztof / Minkowski AleksanderKrótkie, ale całe historie / Mrożek SławomirNorwegian wood / Murakami HarukiZostało z uczty bogów / Newerly IgorFolwark zwierzęcy / Orwell GeorgeDroga przy plaży / Patterson JamesŻycie / Richards KeithŚwiatła września / Ruiz Zafón CarlosOpowieść miłosna / Segal ErichWtargnięcie / Sender ElenaPan Wołodyjowski / Sienkiewicz HenrykDobra krew / Skopek MagdalenaZemsta Nilu / Smith WilburPiekło na morzu / Smith Wilbur ADla ciebie wszystko / Sparks NicholasCała jaskrawość / Stachura EdwardGrochów / Stasiuk AndrzejJadąc do Babadag / Stasiuk AndrzejTak sobie myślę... / Stuhr JerzyDom dzienny, dom nocny / Tokarczuk OlgaPrawiek i inne czasy / Tokarczuk OlgaAnna Karenina / Tolstoj Lev NikolaevicZły / Tyrmand LeopoldMarzenia i tajemnice / Wałęsa DanutaDiabeł ubiera się u Prady / Weisberger LaurenSkrzydlata trumna / Wroński MarcinSiłaczka / Żeromski StefanSyzyfowe prace / Żeromski Stefan
bip
biuletyn
informacji
publicznej
orange-logo
 
 

 


MGBP Połaniec - Facebook

Katalog on-line

obrazek

Indeks:

Biblioteka techniczna

Lista książek przekazanych z Biblioteki technicznej przy Elektrowni Połaniec

Szukaj na stronie

Wnętrze